Makyajda Aydınlatıcı / Highlighter Etkisi

Makyajda Aydınlatıcı / Highlighter Etkisi, Highlighter Çeşitleri, Highligther Makyaj Nasıl Yapılır?

Cildiniz ufak makyaj teknikleriyle daha dikkat çekici ve güzel görünebilir. Bunun için gerekli malzemelerden biri de highlighter yani aydınlatıcıdır. Aydınlatıcıyla yüzünüzde ön plana çıkmasını istediğiniz bölgeleri aydınlatabilir ve dikkati oralara çekebilirsiniz. Aydınlatıcı makyajınızın daha ıslak görünmesini sağladığı gibi cildinizin de daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar. Bu görünümü sağlamak için toz ya da krem highlighter’ları tercih edebilirsiniz. Toz aydınlatıcıları doğru fırçayla uyguladığınız takdirde sonuç çok güzel olacaktır. Krem aydınlatıcıları ise parmağınız yardımıyla doğru miktarda uygulayabilirsiniz.

-Elmacık kemikleri: Aydınlatıcılar en çok bu bölgeye uygulanır. Allığınızı uyguladığınız kısmın biraz üstüne yani kemiğinizin üzerine aydınlatıcı sürmek kemiklerinizi daha da belirginleştirir.

Aydınlatıcı

-Göz pınarları: Aydınlatıcıyı buraya uygulayarak hem gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlayabilir hem de gözlerinizi birbirinden uzaklaştırabilirsiniz.

-Kaşlar: Kaşlarınızın bitiş noktasının tam altına uygulayacağınız aydınlatıcı kaşlarınızın daha kalkık gözükmesini sağlar. Aynı zamanda kaşların üst kısmına ve başlangıç noktasından ortasına kadar olan kısma aydınlatıcı uygulanabilir.

-Burun: Burnunuza uygulayacağınız aydınlatıcı burnunuzu daha kalkık gösterebilir ancak doğru uygulanmadığı takdirde burnunuz olduğundan daha fazla büyük gözükebilir.

-Çene: Çenenizin alt kısmına ve ortasına doğru aydınlatıcıyı uygulayabilirsiniz. Böylece T bölgenizde bütünlük sağlayabilirsiniz.

-Dudaklar: Dudaklarınızın en üst kısmına yani “V” şeklinde olduğu noktaya aydınlatıcı sürebilirsiniz. Bu bölgeye aydınlatıcı uygulamak dudaklarınızı daha dolgun ve kalkık gösterir.

Highligther Makyaj Nasıl Yapılır?            

Highlighter, profesyonel makyaj uzmanlarının favori ürünüdür. Bu ürünün kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır. Hatta pek çok kişi highlighter kullanmadan makyaj yapmayı düşünemez. Çünkü highlighterlar cildinize hiç olmadığı kadar aydınlık ve parlak bir görünüm kazandırır. Bu görünüm sizin olduğunuzdan çok daha genç, güzel ve bakımlı görünmenizi sağlar. Bu nedenle highlighterlar pek çok kadının vazgeçilmez makyaj malzemeleri arasındadır.

Makyajda Aydınlatıcı / Highlighter Etkisi

Highlighter yüzün T bölgesini aydınlatır ve yanaklarda parlak bir görüntü elde edilmesini sağlar. Uygulaması ise uzmanlık ister. Çünkü aşırı derecede Highlighter kullanmak cildinizin yağlı görünmesine neden olabilir. Burada önemli olan nokta dengedir. Bu dengeye kavuşmak için ise biraz pratik gereklidir.

Highlighter kullanırken parmakları kullanmak daha faydalıdır. Böylelikle ürün cildinize daha kolay nüfuz eder ve cildinizde daha doğal bir görünüm ortaya çıkar.

Highlighter uygulamasından önce cildinize ince bir kat fondöten sürmeniz daha iyi olacaktır. Fondötenden sonra Highlighter’ı T bölgenize sürün ve parmak uçlarınızla yayın. İşiniz bittikten sonra elmacık kemiklerinize biraz allık sürebilirsiniz.

Highlighter Çeşitleri

Highlighter’ın toz, likit ve stik olmak üzere 3 çeşidi vardır. Her bir çeşidin kullanım özellikleri birbirinden farklıdır.

Toz Highlighter’lar likit olanlara göre daha az ışıltılı oldukları için günlük hayatta kolaylıkla kullanılabilir ve yüze doğal olarak aydınlık bir ifade verirler. Her cilde farklı bir aydınlatma efekti yaşatırlar. Sünger veya fırça ile uygulanabilir. Elmacık kemikleri, burun kemiği, kaş altı, dudak üstü ve çeneye uygulanmalıdır.

Likit Highlighter’ları kullanırken denge çok önemlidir. Genellikle bu ürünün tek bir damlası bile uygulama için yeterli olur. Parmak uçlarınızla uygulamanız için uygundur. Özellikle gece makyajı için idealdir. Yansıması ve ışıltısı daha fazladır. Cilde hafif ıslak ve nemli bir görüntü verirler. Elmacık kemiklerine ve hafifçe gözaltlarına uygulanabilir.

Stik Highlighter’lar oldukça kolay uygulanabilir ürünlerdir. Elmacık kemiklerinizin üzerine uygulamak için uygundur. Yüzünüze vurgu yapar ve daha etkileyici bir görünüm kazanmanıza yardımcı olur. Stik şeklinde olduğu için uygulaması kolaydır, yüzünüze güzel bir efekt kazandırır.