Makyaj Yaparken Bunlara Dikkat

Kadınlar hayatlarının her döneminde güzel olmak isterler. Ancak hangi kozmetik ürünün kullanılması gerektiğini bilmelidirler. Makyaj Yaparken Bunlara Dikkat

Kadının en büyük kozudur makyaj... Kadınlar her gün güzel görünmek, çevresini etkilemek ister. Ama bu isteği cildinin durumuyla hayal kırıklığına dönüşebilir. Ancak makyaj yaparken dikkat edilecek önemli detaylar bulunuyor. İşte size müthiş öneriler. Makyaj yaparken bunlara dikkat...

Makyaj Yaparken Bunlara Dikkat1

* Makyaj yapmadan önce cildinizi kozmetikten arındırın.

* Makyajdan 3 dakika önce cilt tipinize uygun nemlendirici krem sürün.

* Herhangi bir dudak bakımı kremi ya da nemlendiricisiyle dudağınızın üzerindeki kuru ölü tabakasını temizleyip pürüzsüz hale getirin.
Cildinizin bronzken asla fondöten kullanmayın. Bunun yerine renkli bir nemlendrici tercih edin.

* Bronz görünüm elde etmek için allık yerine bronzlaştırıcı pudra kullanın.

* Renkli göz makyajınız varsa dudaklar için uçuk renkler, renkli ve belirgin bir rujunuz varsa da hafif bir göz makyajı yapmak abartıdan uzak olmanıza yardımı olacak.

* Kaşlarınızın doğal görünmesini istiyorsanız, küllü tonlarda bir kaş farı ile boşlukları doldurun.

Makyaj Yaparken Bunlara Dikkat2

Makyaj Yaparken Bunlara Dikkat

* Yeni aldığınız, maskara çok likit olduğu için kirpiklerinizde topaklanma yapabilir ve bulaşabilir. Aldığınız maskarayı 1-2 saat açık bırakın. Biraz kuruyunca istediğiniz sonucu almanız daha kolay olacaktır.

* Eğer yanaklarınıza sadece pembe parlaklık kazandırmak istiyorsanız, yuvarlak uçlu fırçalar idealdir. Yüz hatlarınızı daha çok belirginleştirmek için yamuk uçlu fırçaları tavsiye ederiz. Pudra fırçaları daha kalın kıllı olurlar. Bu sayede yüzünüzde daha büyük bir bölümü rahatlıkla pudralayabilirsiniz.

* Özellikle renkli göz makyajlarında farın göz altlarına dökülme riski vardır. Makyaja başlamadan önce gözaltıalrına biraz pudar sürüp makyajı bitirdikten sonra bu pudrayı alarak göz altı bölgesinin temiz kalmasını sağlayabilirsiniz.

* Rimeli uygulamadan önce boş bir tarama fırçasıyla kirpiklerinizi tarayıp daha sonra rimeli dipten uca uygularsınız daha temiz bir görüntü elde edersiniz.

* Göz altı kapatıcısı kullanarak gözü yüzde 30-40 daha belirgin yapmak mümkün.Rimel de aynı etkiyi yaratabilir.

Makyaj Yaparken Bunlara Dikkat3

* Dudak makyajlarında mat tonlar kullanılmalı. Kontür çizgileri çok fazla tercih edilmemeli. tercih ediliyorsa da kullandığınız ana ruj renginde olması ve dudakta iyi dağıtılması gerekiyor.

* Kavisli kaşlar yüzünüzün daha az yuvarlak görünmesini sağlar. Kaş yapınız destekliyorsa kavisli kaşları tercih edebilirsiniz. Yuvarlak ya da çok ince alınan kaşlar yüzünüzün daha yuvarlak ve geniş görünmesini sağlar.

* Kaşlarınıza kavisli şekli vermek için kaş boyama kalemlerinden ya da jel göz farlarından yardım alabilirsiniz. En doğal görünümü yakalamak istiyorsanız kaş renginize yakın tonlarda renkler tercih edin. Özellikle beyaz tenli kadınlar; siyah yerine kahverengi tonları tercih etmelidir.

* Eğer uzun bir yüze sahipseniz  makyaj yaparken allık kullanımında dikkatli olmanız  gerekiyor. Yanaklarınızın kenarlarına doğru allık sürerseniz yüzünüz daha uzun görünecektir. Bu nedenle allığı yüzünüzün tamamına değil sadece elmacık kemiklerinizin üzerine sürmelisiniz. En doğru allık sürme yöntemi için gülümseyin ve çıkık duran elmacık kemiklerinizin üzerine uygulayın.

* Köşeli yüze sahipseniz yüzünüzdeki ifadeyi yumuşatmak için doğru renk tonunda allığa ve doğru noktalara vurgu yapmaya ihtiyacınız var.  Allığı elmacık kemiklerinize ve şakaklarınıza uygulayarak köşeli yüz görünümü hafifletebilirsiniz.

* Burnunuz istediğiniz kadar küçük değilse sadece üzerine ince bir çizgi halinde allık sürün. Kenarlarına allık sürmek burnunuzun daha büyük görünmesine neden olacaktır.

B18KJY woman applying pink blush on cheek

Elmacık Kemiklerinizi Daha Dolgun Göstermenin Formulü

* Özellikle zayıf kadınlarda elmacık kemikleri aşırı çıkık görünebilir. Elmacık kemiklerinizin görüntüsünü yumuşatmak için allığı önce yukarıya sonra kulaklarınıza doğru sürün. Yukarı aşağı hareketlerle allığı iyice yayın.

* Küçük gözler için göz içlerine uygulayacağınız beyaz renkli kalemle aydınlatma yapabilir, gözlerinizi daha büyük gösterebilirsiniz.

* Alnınızı daha dar göstermek sitiyorsanız mat görünümlü pudra görünümlü  pudra ya da fondöteni saç çizginiz boyunca sürün. Üzerinden cilt renginizden bir ton koyu bir allıkla hafifçe geçin. Ellerinizle saçlarınıza doğru dağıtarak doğal bir görünüm kazandırın.

Cildinize zarar vermeden güzel olmak için Makyaj Yaparken Bunlara Dikkat etmeyi unutmayın...

No more pages to load

No more pages to load