Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılır?

Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılır? Makyaj Süngeri Kullanımı Nasıl Olmalıdır? Makyaj Süngerlerinin Ömrü Ne Kadardır? Nasıl Temizlenmelidir?

Makyaj malzemelerinin kullanım için olmazsa olmaz parçaları süngerler, her makyaj malzemesi için farklı şekiller içermektedir. Örneğini fondöten için süngerler daha yuvarlak olurken, gözaltı kapatıcıları için üçgen başlıklı sünger kullanımı uygun olmaktadır. Makyaj süngeri kullanışlı olduğu kadar aslında cilde en çok zarar veren makyaj malzemeleri yardımcıları olarak da bilinir. Çünkü tüm malzemelerin kalıntılarını üzerinde ya da içerisinde biriktirdiği için her uygulamada, bir önceki uygulamanın kalıntıları direkt olarak yüze temas ettirilmektedir. Bu nedenle de, ciltteki sivilce, siyah nokta ve yağlanma problemlerinin makyaj yapanlar ve sünger kullananlar için ilk nedeni budur. Makyaj süngerleri uygun fiyatlı olduğu için her sünger tipinden birer yedek şeklinde edinmek her zaman daha sağlıklı olacaktır. Bir gün uygulanan süngeri diğer gün tekrar uygulamamak cilt problemlerinin tamamen yarıya inmesi için yardımcı bir detay olarak belirtilmektedir.

Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılır?

Makyaj Süngeri Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Makyajın ilk detayı kesinlikle yüzü nemlendirmektedir. Bu nemlendiriciye vücuda krem sürer gibi değil de, daha çok parmak hareketleriyle yüz bölgesine yedirmek daha faydalı olacaktır. Daha sonra gerekli kapatıcı ve fondöten işlemlerine geçerken de, ürünün yüz bölgesine yedirilmesi için makyaj süngerleri kullanılmalıdır. Yüze sürülen her ürünün sabit bir noktada değil de, yüzün tamamına eşit şekilde dağıtılması için süngere tampon hareketler vererek yüz bölgesinin ürünü emmesini sağlamak doğru olacaktır. Makyaj süngeri kullanımı kesinlikle makyaj fırçalarının kullanımından çok daha sağlıklı olmakta ve temiz bir bitiş vermektedir. Fırça izinin oluşmasını tamamen ortadan kaldıran makyaj süngerleri; fondöten, kapatıcı, allık ve pudra için uygulanmaktadır.

Makyaj Süngerlerinin Ömrü Ne Kadardır? Nasıl Temizlenmelidir?

Yazının başında belirtildiği gibi, makyaj süngerleri her zaman tedarik amaçlı çift olmalıdır. Gün aşırı makyaj süngerlerini yıkamak hijyen içinde oldukça önemlidir. Bu nedenle makyaj süngerlerinin bu kadar çok su ile temasında yıpranmaması için bazı yöntemler uygulanması doğru olacaktır.

Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılır?

Öncelikle makyaj süngerleri asla sabunla ya da saç şampuanları ile yıkanmamalıdır. Makyaj fırçalarına ve süngerlerine özel olarak hazırlanan şampuanlar, losyonlar; süngerlerin hem daha temiz olmasına hem de uzun ömürlü olmasına yardımcı olacaktır. Makyaj süngerlerinin kullanım ömrü yaklaşık olarak 6 ay ile 1 yıl arasında kullanıma bağlı olarak değişmektedir. Sünger seçiminde ise daha orta yumuşaklıkta sünger seçimi yapılmalıdır. Sünger seçimi ve süngerlerin kullanımı, hem cilt sağlığı için hem de süngerlerin uzun ömürlü olması için önemlidir.

No more pages to load

No more pages to load