Davetlerde Hayat Kurtaran Makarna Salatası Tarifleri

Hayat Kurtaran Makarna Salatası Tarifleri, Hem Ekonomik Hem Lezzetli Tarifler, Malzemeleri Yapılışı

Hem ekonomik olmasıyla hem hemen her zaman bulunabilecek malzemelerle yapılıyor olmasıyla adeta bir cankurtaran. Davetlerin olmazsa olmazı makarna salatası, bir yandan sebze yemeyen çocuklar için sebze yedirme yollarından belki de en güzeli. Arzuya göre salam veya sosis koyarak zenginleştirebilirsiniz..Davetliler gelmeden çeşit çeşit salatamıza başlayalım!

Makarna Salatası Tarifi İçin Malzemeler (7-8 kişilik)

Yarım paket burgu makarna (250 gram),
1 buçuk su bardağı konserve garnitür,
5 yemek kaşığı yoğurt,
2 yemek kaşığı mayonez,
Tuz

Makarna Salatası Yapılışı

Makarnalar tuzlu su içerisinde yumuşayıncaya kadar haşlanır. Süzgeç içerisine alınıp süzülen makarnaların üzerine biraz soğuk su gezdirilip suyu iyice süzülür. Burada bir püf noktası: Haşlanan makarnayı sadece süzün, durulamayın. Yoksa makarna lezzetini kaybedecek ve sosu ile özleşmeyecektir. Makarnayı tuz ve zeytinyağı ilave ettiğiniz kaynar suda haşlamanızı öneriyoruz.

Haşlanıp suyu süzülen makarnalar derin bir kase içerisine alınır. Konserve garnitürler yıkanıp suyu süzülür ve makarnaların üzerine ilave edilir.

Yoğurt ve mayonez, bir kase içerisinde pürüzsüz hale gelinceye kadar karıştırılır. Hazırlanan yoğurtlu mayonez karışımı makarnaların üzerine dökülür. Üzerine biraz tuz eklenip güzelce harmanlanır ve hazırlanan makarna salatası servise sunulur. Afiyet, bal, şeker!

Not; Makarna salatasının malzemelerini önceden hazırlayın, servisten önce karıştırın ve bekletmeden servis edin.

Sezar Soslu Makarna Salatası Tarifi

makarna salatası

Malzemeler

1 paket makarna
1 su bardağı kruton
Dilediğiniz yeşillikler
2-3 dal taze soğan
Cherry domates

Sosu için:
2 diş sarımsak
Zeytinyağı
1 adet limon suyu
1 yemek kaşığı mayonez
1 yemek kaşığı hardal
Karabiber
Tuz

BUNU DA GÖRMELİSİNİZ: Ziyafetlerin Kurtarıcısı Fırında Makarna

Sezar soslu Makarna Salatası Yapılışı

Makarnayı, haşlayıp süzün. Taze soğan ve yeşillikleri ince ince doğrayın. Geniş bir kasenin içerisinde tüm malzemeleri aktarıp, en üste cherry domates ve krutonları ilave edin. Ayrı bir kasede ezilmiş sarımsaklar ile limon suyu, hardal, mayonez, tuz ve karabiberi karıştırın. Hazırladığınız sosu makarnanın üzerine aktarıp, servis edin.

Ton Balıklı Makarna Salatası Tarifi

Malzemeler

1 paket makarna
Dilediğiniz yeşillikler
2 paket ton balığı
Maydanoz
3-4 dal taze soğan
Zeytinyağı
Limon suyu
Tuz

Ton Balıklı Makarna Salatası Yapılışı

Makarnayı haşlayıp, süzün. Maydanoz, yeşillikler ve taze soğanları ince ince kıyın. Geniş bir kase içerisinde ton balığıyla birlikte tüm malzemeleri birleştirin. Üzerine limon suyu, zeytinyağı ve tuz ekleyerek servis edin.

Fasulye Piyazından Makarna Salatası Tarifi

Malzemeler

1 paket makarna
1 su bardağı haşlanmış kuru fasulye
1 adet domates
1 adet kapya biber
1 adet kuru soğan
Maydanoz
Zeytinyağı
Yarım limonu suyu
Sumak
Tuz

Fasulye Piyazından Makarna Salatası Yapılışı

Makarnayı haşlayıp, süzün. Geniş bir kasenin içerisine soğanları ve maydanozları ince ince kıyın. Üzerine haşlanmış fasulyeleri ekleyin. Üzerine minik minik doğranan biber ve domatesleri ilave edin. İyice karıştırdıktan sonra makarnayı kaseye aktarın. Üzerine zeytinyağı, limon suyu, sumak ve tuz ilave ederek servis edin.