Limon Suyu İçmek Zayıflatır mı?

Limon suyu içerek zayıflamak tek başına işe yaramıyor. Ancak spor yaparak limon suyu içerseniz metabolizmanızın daha hızlanmasını sağlar ve zayıflarsınız

Limonun vücudumuzdaki yağlara karşı gizli bir silah olduğuna dair birçok iddia bulunuyor . Peki gerçekten de limon, yağlarımızı yakarak zayıflamamıza ne kadar yardımcı oluyor? Limon suyu içerek zayıflamak mümkün mü?

Limon, içerisinde bol miktarda C vitamini barındırıyor.  C vitamini ise vücuttaki yağın metabolize edilmesinde, yani yağ deposundaki yağ asitlerinin çözülmesinde, yağlar enerjiye çevrildikten sonra ortaya çıkan asit artıklarının vücuttan atılmasında etkin rol oynuyor.

Uzmanlar ne diyor?

Uzmanların bu konudaki açıklamaları olumlu yönde ancak tedbiri de elden bırakmıyorlar. Çünkü limon tek başına mucize bir çözüm değil.

limon suyu içerek zayıflamak

Zayıflamak için gün içinde içeceklerden ve yiyeceklerden aldığınız kalorinin yaktığınız kaloriden az olması ve düzenli egzersiz yapmanız şart.

Ancak o zaman limon suyununun veya limon suyu eklenmiş suyun (alkali özelliği arttırılmış su) faydalarını görebilirsiniz.

Unutulmaması gereken en önemli nokta ise fazla miktarda limon suyu içmenin bazı mide sorunlarına yol açabileceğidir. Eğer mideniz sağlıklı değilse limonlu su içmeye başlamadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Zayıflamaya ihtiyacınız olmasa da, ihtiyacınız olan C vitaminini fazlasıyla sağladığı için limonu beslenmenize eklemenizin genel sağlığınız açısından çok büyük avantajları vardır.

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();