Libido Arttıracak Yöntemler Nelerdir?

Libido Arttıracak Yöntemler Nelerdir? Hayatımızda bu kadar önemli yeri olan libidonun arttırılmasına nasıl olanak sağlayabileceğiz?

Yediğimiz şeylerin hayatımızı şekillendirdiği gerçeğini asla göz ardı etmememiz gerekiyor. Beslenme şeklimizin hayatımızın akışına olan etkisi sağlık, davranış ve cinsel hayat gibi etkenlerle oluştuğu gerçeğini göz önünde tutarak hayatımızda eksik kaldığını düşündüğümüz parçalar için besin takviyeleri gerçekleştirebiliriz. Hem kadın hem de erkek için oldukça önemli olan libido, cinsel hayatın en tetikleyici unsurudur. Libidonun fazla olduğu durumlarda hayal dünyası ve fantezi alanında yüksek duygulara sahip olunurken, libidonun düşük olduğu durumlarda ise çiftler cinsel birleşme istemeyecek kıvama gelmiş olabilirler. Seks hayatının da duygusal hayat kadar önemli olduğunu belirtmemize hiç gerek olmadığını biliyoruz ama çiftler eğer daha önce cinsel isteksizlik gibi bir sorun yaşamadılar ise bunun hayatlarını ne denli büyük ölçüde etkileyeceğinden bihaber olabiliyorlar. Peki, hayatımızda bu kadar önemli yeri olan libidonun arttırılmasına nasıl olanak sağlayabileceğimize libido arttıracak yöntemler ile gelin bir bakalım.

Libido Arttıracak Besinler

Dopamin salgısının cinsel isteği arttıracağı yönündeki araştırmaları dikkate alarak balık yağı kullanımının cinsel gücü arttırmada önemli bir rol oynadığını dile getirebiliriz.

Libido Arttıracak Yöntemler Nelerdir?

 

Trans Yağ Asidi İçeren Ürünlerden Uzak Durmalısınız

Son yıllarda işleniş gıdaların sağlımız üzerindeki etkileri epeyce gündemi meşgul eder oldu. Sadece cinsel hayata yönelik değil sağlığın her alanında büyük tehlikeye yol açtığı bilinen işlenmiş gıdalardan mümkün olabildiğince uzak durmak, hem çok daha sağlıklı bir yaşamın hem de çok daha kaliteli bir cinsel yaşamın kapılarını sonuna kadar açacak yöntemlerin başında geliyor.

Yüksek Şeker Oranına Sahip Gıdalardan Uzak Durun

Özellikle beyaz şekerin artık hayatımızdaki kötü etkileri bu kadar gün yüzüne çıkmışken hala inatla beyaz şeker tüketimi yapmak sadece bilinen ve gözle görülür hastalıklara değil aynı zamanda duygusal hayatımızı da büyük ölçüde etkileyen libido düşüklüğüne sebep olabiliyor.

Proteini Hayatınızın Temel Taşı Haline Getirin

Proteini düzenli olarak hayatınıza katmanız halinde hem sağlıklı beslenmiş hem de libido artışınızı sağlamış olacaksınız. Özellikle günde 4 adet köfte, süt, ayran ya da yoğurt tüketmeyi kesinlikle ihmal etmemelisiniz.

Kremler

Kremler gerekli bölgelere gerektiği gibi uygulandığında kas basıncını ve hormonları harekete geçirme özelliğine sahip olurlar.

Parfümler

Seçeceğiniz kokunun eşinizdeki etkilerini gözlemlediğiniz takdirde onun ve sizin hoşunuza gidecek ortak bir koku bulmanız oldukça kolay bir hale gelecektir. Eşinizin beğendiği parfümü sürmeniz onda uyarılma etkisi yaratacağından libido eksikliği için oldukça faydalı olabilir.

Libido Arttıracak Yöntemler Nelerdir?

 

Stresi Evinizden Ve Yatak Odanızdan Uzaklaştırın

Birçok hastalığın nedeni sayılabilecek stres, cinsel hayatınızı da tehlike altına sokuyor. Özellikle kadınların çok daha duygusal bir yapıda olduğu düşünüldüğünde strese bağlı olarak cinsel isteksizlik yaşamalarının çok olağan bir sonuç olduğunu söyleyebiliriz. Düzenli olarak kullanılacak bitki çayları ve mümkünse ayda 1 ya da 2 kez yaptırılacak ile stresi evinizden ve kendinizden uzak tutmak libido artışına da olanak verecektir.

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();