Kurutulmuş Çiçek İle Keyifli Fikirler

Kurutulmuş Çiçek İle Keyifli Fikirler. Kuruyan ya da solan çiçeklere artık veda etmiyoruz. Ev ve ofis dekorasyonunda kurutulmuş çiçek fikirleri neler?

Mutlu günlerimizde ya da kendimizi, sevdiklerimizi mutlu etmek istediğimizde, aklımıza ilk gelen şey çoğunlukla bir demet çiçek değil midir? Çiçekler, güzel kokuları ve renkleriyle, bulundukları ortama hem tazelik hem de sıcaklık katıyorlar. Mesela biraz çiçek yardımı ile sofralarımızın bir anda tüm havası değişmiyor mu sizce de? Kurutulmuş çiçek fikirleri ile artık severek aldığınız, sofralarınıza, evinize renk ve huzur veren çiçeklerinizi atmak zorunda değilsiniz.

Çerçeveleriniz Kurutulmuş Çiçek İle Çiçek Açsın

Çiçekleri kendimize ya da sevdiğimiz birine hediye ettik diyelim. Peki ya sonra? Kuruyan ya da solan çiçeklere veda ediyoruz, öyle değil mi? Bu hafta, sevdiğimiz çiçeklere veda etmek yerine, değerlendirebileceğiniz bir kaç farklı fikir önereceğiz size. Önerilerimizin başında hemen belirtelim, tüm yollar, önce elimizdeki çiçeği güzelce kurutmaktan geçiyor! Sonrasında ise geriye, beğendiğiniz fikri uygulamak kalıyor.

Kurutulmuş Çiçek

Çerçeve örneği ile hemen fikirlere başlayalım... Kalın bir kitap içerisinde dikkatlice kuruttuğumuz çiçekleri, çerçeveleyip dilediğimiz gibi duvarımıza asabiliriz. Bunun için yalnızca, çiçeklerinizi çerçevenin içinde kullandığınız arka fona özenle yerleştirmeniz yeterli.

Kurutulmuş Çiçek

Ardından çerçevemizi kapatıyoruz ve işte bu kadar! Biraz daha farklılaştıralım mı? Kitap içinde kurutulan çiçek çerçeve değil de, eşit ölçüdeki iki cam arasına da yerleştirilebilir. Bu iki camı yapı marketlerde bulabileceğiniz çerçeve mandalı ile sabitleyebilirsiniz. Bu şekilde çiçeklerimize rafta ya da masa üstünde yer vermeye devam edebiliriz.

Çiçekleri kitap arasına koymak yerine, ters asarak da kurutma yolunu deneyebilirsiniz.

Kurutulmuş-Çiçek

Bu yöntemde kuruyan çiçekler yassı hale gelmeyecek, tam tersi kendi formlarını korumuş olacaklar. Bu şekilde kuruttuğunuz çiçekleri, yine dilediğiniz bir çerçevenin arka fonuna, su bazlı bir yapıştırıcıyla ya da tutkal yardımıyla yapıştırabilirsiniz. Çerçeveyi camsız halde kullanmanız daha boyutlu bir görüntü sağlayacaktır.

Bir başka fikir ise, kuruttuğunuz çiçekleri çerçevenizin dilediğiniz bir noktasına yapıştırmanız. Hatta dilerseniz tüm kenarları da çiçeklerle kaplayabilirsiniz. Böylece bizi mutlu eden anılarımızı da çiçeklendirebiliriz.

Kurutulmuş-Çiçek

Şu ana kadar bahsettiğimiz fikirler için özellikle gelinlere sesleniyoruz! Çiçeğiniz bu özel gününüzden sonra da sizinle kalmaya devam etsin… Hazır gelin demişken, hemen damatların vazgeçilmez aksesuarı yaka çiçeklerinden de bir örnek verelim mi? Kuruttuğunuz yaka çiçeğini, içi derin bir çerçevenin arka fonuna tutturarak siz de bu hatıranızı yıllarca saklayabilirsiniz.

Masalara Lavanta Dokunuşu

Gelelim diğer fikirlere… Evinizdeki silindir ya da kare şeklindeki mumlarınıza, kurutulmuş çiçeklerinizi bir kurdele ya da hasır ip ile kolaylıkla tutturabilirsiniz. Bu şekilde mumlarınız daha şık ve renkli bir görüntü almış olacak. Benzer çalışmayı beğendiğiniz sabunlar ile de yapabilirsiniz. Bu tarz çalışmalar için, en kolay kullanabileceğiniz çiçek olarak lavantayı önerdiğimizi de belirtelim. Kendi dokunuşunuzu eklediğiniz bu mumları sevdiklerinize hediye olarak da düşünmenizi öneririz.

Kurutulmuş-Çiçek

Çiçekleri sofralarınızda, yalnızca vazolarda değil de, peçetelerinizi süslemek için de kullanmaya ne dersiniz? Peçetelerinize bağlayacağınız birkaç dal lavanta ile sofranızın nasıl renklendiğini görebilirsiniz.

Son olarak sevdiğiniz çizimlere çiçeklerle hayat vermeye ne dersiniz? İstediğiniz bir çizim, bir motif ya da bir portre, siz ve çiçeklerinizin dokunuşu ile bambaşka bir hale gelebilir!

Kurutulmuş-Çiçek

Dilediğiniz zaman deneyebileceğiniz, çiçeklerle yapılabilecek farklı fikirler için, https://www.facebook.com/NFloraIstanbul/ ya da https://www.instagram.com/nflora_/ sayfamıza göz atabilirsiniz.

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();