Piercing Severlerin Çok Hoşuna Gidecek Kulak İçin Piercing Çeşitleri

Kulak İçin Piercing Çeşitleri, Anti Tragus Piercing, Conc Piercing, Kulak İçin Piercing Çeşitleri

Kış aylarında hiçbir şey takmayarak geçirdiğimiz günlere inat yaz aylarında tüm aksesuarlar çok büyük bir önem kazanıyor. Peki neden kış aylarında da sevdiğimiz aksesuarları kullanmayalım?  Aksesuarlar arasında çok büyük bir öneme sahip olan piercingler özellikle son dönemlerde kulakları ele geçirmiş durumda. Birçok piercing çeşidi ile görkemli bir hale gelen kulaklarınız ister toplu ister açık saçta olsun hiç fark etmez hemen fark edilir bir görünüme kavuşmuş olacak. Sadece genç kesimin değil son dönemlerde geniş bir yaş kitlesinin tercih ettiği kulak piercingleri ile hem çok tarz hem de çok gösterişli olmaya hazır olun. Son dönemin bilinen ve en çok uygulanan piercing modelleri ile  gündemi yakından takip edebilirsiniz.

Orbitral Piercing

Kulak İçin Piercing Çeşitleri,

Normal küpe deneyimlerinden oldukça farklı olan piercinglerde hem iyileşme süresi hem de takılış şekilleri farklılık gösteriyor. Kulağın aynı parçasına giren ve çıkan bir delim türü olan bu piercingte genellikle ilk delimlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Hem kullanışlı hem de güvenli oluşu nedeniyle kullanılan takı, toplu kapalı bir halka şeklindedir. Bu piercingi yaptırdığınız takdirde kulağınız yaklaşık iyileşme süreci 8 ile 16 hafta arasında değişir. Bu süre içerisinde dikkatli olmanızda fayda var.

Anti Tragus Piercing

Kulak İçin Piercing Çeşitleri,

Piercing yaptırmak isteyen birçok kişi için oldukça küçük bir yer olduğu düşüncesi olsa da anti tragus bölgesi küçük (Micro) takılar kullanılarak delinmesi mümkün olan bir bölgedir. Bu bölgede kullanılabilecek takılar oldukça sınırlı sayıdadır. Küçük toplu, kapalı halkaların burada kullanılması çok fazla tavsiye edilmez. Bunun en büyük nedeni ise takının gevşeyerek topunun çok sık düşmesi, bu düşme sonucunda ise uçların saç ve diğer kısımlara takılarak bölgeye zarar verebilmesinden kaynaklanır. Kıvrık barlı takılar kullanmak bölgenin çok daha çabuk bir sürede iyileşmesine olanak tanır. Ortalama iyileşme süresi ise 8 ile 16 hafta arasında değişmektedir.

The Daith Piercing

Daith piercing kulak kıvrımındaki en kapalı bölgeye uygulanan piercing işlemidir. Delim işleminde takılacak takının bölgedeki kıkırdak doku ile uyumlu olması oldukça önemlidir. İnce ve sığ bir kıkırdak yapısına sahip olan kulağın kalın bir takı ile birleşmesi rahatsız edici bir gerginlik ve takının atılma sonucunu doğurabilir. Ortalama iyileşme süreci 8 ila 16 hafta arasında değişmektedir.

Conc Piercing

Kıkırdağın en kalın kısmına uygulanan bu delim türünde geniş çaplı, toplu, kapalı halkalar başarı ile uygulanabilir. Düz ve kıvrak takıların tercih edilmesi bölgenin çok daha hızlı bir şekilde iyileşmesine olanak sağlayacaktır. 3,2 mm kalınlığına kadar herhangi bir kalınlık rahatlıkla kullanılabilir. Uzunluğunun kıkırdak kalınlığından birkaç milimetre daha büyük olması yeterlidir. Ortalama iyileşme süresi ise 8 ile 16 hafta arasında değişir.