Küçük Salonlar İçin Dekorasyon Önerileri

Küçük Salonlar İçin Dekorasyon Önerileri! Salonlar için dekorasyon fikirleri nelerdir? Küçük bir salonu büyük ve ferah gösterecek ipuçları?

Salonum küçük ve bir türlü istediğim şekle girmiyor diye yakınıyorsanız işinize yarayacak küçük salonlar için dekorasyon önerileri ile size yardımcı olabiliriz. Mobilya seçimlerinde doğru kararlar vererek, duvar renklerinde ve aksesuar seçimlerinde isabetli seçimler yaparak küçük salon dekorasyonları konusunda harikalar yaratabilirsiniz. Salon dizaynları için dikkat etmeniz gereken sadece birkaç püf noktası vardır.

Küçük Salonunuzu Ferahlatacak Dekorasyon Önerileri

Öncelikle fazlalık eşyalarınızdan kurtulmanız gerekiyor. Tipik salon dizaynları anlayışının dışına çıkın. Salonunuzda orta sehpa veya televizyon altlığı olmak zorunda değil. Küçük salon dekorasyonları hazırlanırken minimum eşya ile maksimum ferahlık sağlamaya çalışmalısınız.

Renkler bir salonun büyüklüğünü etkileyen en önemli faktörlerdendir. Salonunuz küçükse duvar boyalarında ve mobilya seçimlerinde açık ve pastel tonları seçmenizi öneririz. Bu salonunuza huzur ve genişlik getirecektir. Ancak küçük salon dekorasyonları konusunda dikkat etmeniz gereken bir başka püf noktası daha vardır. Her kullandığınız salon dizaynları eşyaları açık renkte olmak zorunda değil. Örneğin yastıklarınızı rengârenk seçebilirsiniz. Bu salonunuzu daha sıcak gösterecektir.

Küçük Salonlar İçin Dekorasyon Önerileri

Duvarlarınız Boş Kalmasın

Aynalar kullanıldıkları yerlere göre ortama bolluk ve bereket katarlar. Küçük salon dekorasyonları içerisinden kullanılan aynalarda salonunuza derinlik katar ve daha geniş görünmesine olanak sağlarlar.

Kullanılması gereken çok fazla eşyam var ve bunlar salonda olmaz zorunda diyorsanız harika bir salon dizaynı çözümü mevcut. Duvarınıza asacağınız raflar ile tüm küçük objelerinizi ve süs eşyalarınızı bir araya toplayabilirsiniz. Harika kitaplıklar oluşturabileceğiniz bu küçük salon dekorasyonları fikri ile modern bir görüntü elde edebilirsiniz. Böylece gereksiz eşyaların küçük salonunuzda yarattığı dağınık görüntüyü de toparlamış olursunuz. Duvarlarınızda kullandığınız tablolar ve aksesuarlar çok fazla olmasın. Seçeceğiniz birkaç büyük parça ile hem duvarlarınızı süslemiş olursunuz hem de salonunuza renk katmış olursunuz.

Küçük Salonlar İçin Dekorasyon Önerileri

Salonunuza gelen gün ışığı yeterli gelmiyorsa duvarlarınıza monte edeceğiniz spot lambalar veya ufak abajurlar ile enerji döngünüzü sağlayacak ortamı yaratabilirsiniz. Perde seçimlerinde de büyük ve gösterişli olanlardan kaçınmanızda fayda var. Mutlaka kullanmak istediğiniz fazladan mobilyalar var ise bunları cam mobilyalardan tercih edin. Salon dizaynları konusunda dekorasyoncuların ortak fikri cam mobilyaların salonu daha geniş gösterdiğinden yanadır.

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();