Küçük Evler İçin Pratik ve Mucizevi Dekorasyon Hileleri

Küçük Evler İçin Pratik ve Mucizevi Dekorasyon Hileleri. Küçük dairelerde düzenli yaşayabilmek için yaratıcı dekorasyon çözümleri nelerdir?

Kalabalık şehirlerdeki nüfusun gün geçtikçe artmasıyla müteahhitler, bol haneli yüksek binalar inşa etmekte ve hane metrekarelerini de oldukça düşük tutmaktadır. Bizlere de, bu küçük dairelerde düzenli yaşayabilmek için yaratıcı dekorasyon çözümleri geliştirmek düşer.. Unutmayalım ki, doğru organize ve dekore edilerek tasarlanmış küçük alanlar her zaman ilham vericidir. Bende bu hafta, evlerimizdeki kullanışsız alanları nasıl daha iyi değerlendirebileceğimizden ve aynı zamanda dekoratif bir görüntü elde edebileceğimizden bahsedeceğim. İşte Küçük Evler İçin Pratik ve Mucizevi Dekorasyon Hileleri.

Dar antreler için dekorasyon hileleri ...

Küçük evlerin en büyük problemlerinden biri genelde eve giriş alanlarının son derece kullanışsız olması ve yeterli vestiyer alanının bulunmamasıdır.  Bu tür girişler için ortamı daha da daraltacak portmantolar yerine, montlar için dekoratif bir duvar askılığı öneriyoruz. Ayrıca oturmak ve ayakkabı depolamak için sandıklı bir benç ya da sandıksız bir benç altına yerleştirilecek üç ya da dört adet dekoratif kutu ideal bir çözüm olacaktır. Bu gibi dar alanlarda, duvarları ve mobilyaları aynı renk ve açık tonlarda tercih ederek ortamın daha ferah ve aydınlık görünmesini sağlayabiliriz ya da çarpıcı bir dekorasyon için rustik parçalar kullanabiliriz.

Küçük Evler İçin Dekorasyon Hileleri

 

Mobilya ve beyaz eşya seçiminde Retro uygulamalara şans verin

Son yıllarda popüler olan vintage tarzı ev dekorasyonları, mobilya sektörüne de yön vermiş ve geçmiş yıllara ait ikonik parçaların tekrar üretilip piyasaya sunulmasını sağlamıştır. Retro mobilyalar modern mobilyalara oranla daha küçük ebatlıdır ve alandan tasarruf etmemizi sağlarlar. Resimdeki gibi küçük bir mutfakta kullanılmış 1950’lerin stili SMEG marka bir buzdolabı mutfak dekorasyonunu vintage tarzda domine ediyor ve mutfağa nostaljik bir hava katıyor. Aynı zamanda mutfakta yeni nesil bir buzdolabına oranla daha az yer kaplayarak, daha fazla depolama alanına ortam sağlıyor.

Küçük Evler İçin Dekorasyon Hileleri

 

Küçük oturma odaları için dekorasyon Hileleri

Küçük oturma odalarını dekore ederken dikkat etmemiz gereken birkaç temel unsur vardır. Doğru renk ve mobilya seçimiyle küçük oturma odaları bile ferah ve dikkat çekici görünebilir. Öncelikle ortamdaki ana renklerin beyaz ya da açık pastel tonlarda olmasına özen göstermeliyiz, sonrasında canlı renklerde seçilecek birkaç mobilya ya da aksesuarla oturma odasına renk verebiliriz.

Küçük Evler İçin Dekorasyon Hileleri

Alternatif olarak duvarların tümünü beyaz tonlarda tercih edip, içlerinden sadece bir duvarı farklı, kontrast bir renkte boyayarak ortama derinlik katabiliriz. Bunun yanı sıra kullanılacak mobilyaların ebatlarının küçük ve alçak olması ortama yine ferahlık katacaktır. Genelde koltukların merkezine konulan büyük orta sehpalar yerine küçük kahve sehpalarını tercih etmek ortamdaki sıkışıklığı yok edecektir.

 

Merve Nayman

Merve Nayman

1986 yılında İstanbul'da doğdu. Lisans eğitimini Kadir Has Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde, lisansüstü eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi Finansal Ekonomi bölümünde tamamladi. Kariyerine 2011 yılında bir reklam ajansında başladı. Marka strateji ve medya planlama uzmanı olarak çalıştıktan sonra icindeki tasarım aşkıyla kendi mobilya firmasını kurdu, halen kendi mobilya tasarımlarını yapmakta olup, online ve perakende sektöründe satışını gerçekleştirmektedir. Kadın.com sitesinde iç mekan tasarım fikirleri ve dekorasyon trendleri hakkında yazılar yazmaktadır.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();