Kuantum Koçu ve Eğitmen Ebru Demirhan Röportajı

Kuantum Koçu ve Eğitmen Ebru Demirhan Röportajı . Ebru Demirhan kimdir? Ebru Demirhan İle Yaşam Merkezi Detayları ve kitabını konuştuk.

 Ebru Demirhan herkesin ve her şeyin daha iyiye gitmesini niyet ederek bireysel ve grup eğitimleriyle birçok kişiye ulaşıyor ve bu eğitimlerle  kişilerin aslında kendi güçlerini fark etmelerini ve sorunlarını yenmenin yollarını bulmasını sağlıyor. Ebru Demirhan’ı daha yakından tanımak, duygu ve düşüncelerimizin hayatımızı ne şekilde etkilediğini öğrenmek için sizi bu özel röportajımızla baş başa bırakıyoruz.

Ebru Demirhan Hakkında Merak Edilenler

  • Sizi biraz tanıyabilir miyiz, Ebru Demirhan kimdir?

Yaşamda gerçek yolunu kaybetmiş, karşısına çıkan fırsatları güzel güzel yaşayan biri iken oğlumun erken doğumu ile gelen sorunlar sayesinde yolunu bulmuş birisiyim. Olan ile olmasının daha iyi olacağı ihtimallerin arasındaki onlarca farkı yaşayarak öğrendim. Yeter mi, elbette hayır. Öğrenmek ömür boyu J. İlkokul öğretmenliği, çeşitli birimlerde bankacılık deneyiminden geçip şifayı keşfettim. Oğlum tarafından keşfettirildim demek daha doğru. Kurduğum Yaşam Tasarım Merkezi’nde bireysel seanslar, grup çalışmaları ile yaşamların ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyorum. Birçok kurum ile birlikte hareket ediyoruz, insanın kendine olan yolculuğuna yol arkadaşı oluyorum. “Yaşam ve insan hakkı olan mutlulukla nasıl daha kolay bağlanır?” sorusunun cevabını bulmaya ve buldurmaya çalışıyorum. Onlarca farklı yöntem ile bilinçaltı, ruh, duygu, düşünce ve yaşamın birbiri ile bağını güçlendirmenin peşindeyim.

 

  • Ebru Demirhan 'ın mesleği insanların hayatına ışık tutarak aydınlatmak üzerine kurulu. Bu mesleği yapmaya nasıl karar verdiniz?

Canım oğlum beklenenden erken doğdu ve yaşadığı sağlık sorunlarına Kuantum Düşünce Teknikleri çözüm getirdi. Bizim için oldukça büyük bir mucize yaşadık. Mucizenin tüm güzelliğini yaşadıktan ve oğlumun iyileşmesini izledikten sonra başkalarına yardımcı olmaya karar verdim. İnsanın çocuğu hasta olunca sürekli çocuğu hasta olanlarla karşılaşıyor. Ve senin çocuğun iyileşince bütün çocuklar iyileşsin istiyorsun. İşte bu istek bir günde işimi değiştirmem için yeterince yeterli oldu.

 

  • Bu deneyimlerinizi paylaşmanız, yol göstermeniz için size hem bireyler hem de kurumlar talepte bulunuyor. En çok hangi alanda desteğe ihtiyaç duyuyorlar?

Merkezimizden destek talebinde bulunan bireylerin ve kurumların konuları oldukça farklı. Bireyler; hayat amacını bulmak, ilişki sorunları, kendi gerçekleştirecekleri iş/mesleği bulmak, daha iyi yaşamak için yöntemler bulmak, affetmek, aile içi ilişki dengelerini sağlamak gibi konularda geliyorlar. Kurumların talepleri oldukça farklı oluyor. Şifa uyumlaması ile kurum içi sağlığı arttırmak, satışların artmasında bilinçaltının dilini kullanmak, mutsuzluk sendromunun azaltılması, şirket aidiyetinin sağlanması gibi çeşitli konularda destek veriyoruz.

 

Bedenin Şifa Kapıları Kitabı

  • Bedenin Şifa Kapıları kitabınızda organ hastalıklarının temelinde duygusal ve kişisel sorunların yattığından bahsediyorsunuz. Bu nasıl mümkün? İnsan kendini nasıl hasta edebiliyor?

Hastalık bedenin “içinde bir şeyler yolunda değil” ifadesidir. Her hastalık şifa açılan kapıdır. Duygular ve düşüncelerin korku, kaygı, endişe, öfke üretmesi, öz ile aradaki mesafe, bilinçaltı negatif kodlamalar gibi etkenler birleştiğinde hastalık ortaya çıkıyor. Her hastalık bedenin kendisini anlatma yöntemdir. Beden hastalık öncesinde sinyaller verir. Onunla irtibatta olarak hastalık öncesindeki mesajları iyi okuyarak muhtemel negatif durumları oluşmadan çözebiliriz. Örneğin gerçekleştirmek istediğiniz hayalleriniz var. Hayal kurarken yoğun güzel duygularla birlikte endişe var ve bir türlü harekete geçemiyorsunuz. İçiniz koşuyor fakat beden onunla uyumlanamıyor. Bu karmaşa ve çelişki sağ diz kapağında soruna yol açacaktır. Bu karmaşayı fark ettiğiniz an bedenle konuşarak dizi hastalıktan kurtarabilirsiniz. “… hayalimi gerçekleştirmek için harekete geçmeye niyet ediyorum ve her şeyi kendi zamanına bırakıyorum” gibi cümlelerle bedeni sakinleştirebilirsiniz. Beden taşımak istemediği tüm yükleri hastalıkla anlatır. Yani konuşur.

Kuantum Koçu ve Eğitmen Ebru Demirhan

  • Şu an ve gelecekte sağlıklı ve huzurlu olmak için geçmişle ilgili kırgınlıkların, üzüntülerin arınması da çok önemli. Ancak bu çok da kolay olmuyor. Geçmişle ilgili mutsuzluklardan nasıl kurtulabilir bir insan?

Geçmişte yaşanan her şeyin bir izi, lekesi, anısı kalıyor. Ne yazık ki bu izler geleceğe olan bakışımızı etkiliyor. Bu döngüden kurtulmanın en kolay ve temiz yolu affetmekten geçer. Sanırım en sık karşılaştığımız soru “Affediyorum deyince affediliyor mu?”. Mantığını kavramadığımız hiçbir şey gerçekten olmaz. Affetmenin de bir mantığı ve işleyişi var. İşleyişi anlamadan tam olarak gerçekleşmez. Affetmemek, başkasının yüklerini taşımak demektir. Affetmek ise herkesin yükünü dağıtıp sadece kendi yükünü taşımak demektir. Affetmek yükleri dağıtmak, hafiflemektir. Geçmişten affederek özgürleştikçe gelecek rahatlar. Zira yaptıklarımız yapacaklarımızın garantisidir J. Gelecekte daha önce yaptıklarımızı yapmamak ve yaşamamak için yöntem değiştirmeliyiz.

Kuantum Fiziği Hakkında Merak Edilenler

  • Kuantum, kuantum danışmanlığı nedemektir? Herkes kuantum danışmanlığı yapabilir mi?

Kuantum fiziği ile dünyanın ve evrenin işleyişi hakkında bilgimiz olmaya başladı. Bu sırada insanın da birçok bileşenden oluşan bir evren olduğu fark edildi. İnsanı insan yapan yapı taşları değerlendirilmeye başlandı. Kuantum fiziğinin evrene tuttuğu ışık insana da çevrildi ve  dinamiklerini anlamaya yardımcı oldu. Esin kaynağını kuantum fiziğinden alan, insanın iç ve dış dinamikleriyle ilgilenen ve çözümleyen çalışmalara dünya çapında “Kuantum” adı verildi. Çalışmalar “fizik” temelli yürütülmemektedir. Kuantum Çalışmalarının özünde; beden, ruh, duygu, düşünce, bilinçaltı gibi dinamiklerin birbiri ile uyumu vardır. Kuantum fiziği evreni evren yapan her şey, süreçleri ve işleyişiyle ilgilenirken, Kuantum Danışmanlığı kapsamındaki çalışmalar insanı insan yapan her şey, süreçleri ve işleyişiyle ilgilenir. Kuantum Danışmanlığını, kişisel yeteneklerin bu alana yönlendirilmesi ile kullanılan tekniklerin ahenkli uyumunu sağlayan herkes uygulayabilir.

 

Eğitimlerde En Çok İlgi Gösterilen Konular

  • Bireysel ve grup çalışmalarıyla hayatımızın her alanında çözümler yaratabiliyorsunuz. Bu eğitimlere kimler katılabilir, eğitim verdiğiniz konulardan bazılarını öğrenebilir miyiz?

Eğitimlerimize dileyen herkes katılabilir. Herkesin içinde kullanılmaya hazır birçok yetenek vardır. Eğitimler bu yeteneklerin cilası, parlatıcısı ya da ortaya çıkaranı olabilir. Kuantum Danışmanlık Eğitimi, Şifa Koçluğu Eğitimi, Şifa Uyumlaması, “Kendim İçin Kuantum” Eğitimi, Affetmek, Bolluk- Bereket ile Uyumlanmak, 3. Göz Aktivasyonu, Çakra Aktivasyonu gibi birçok eğitim ile ruhsal yolculuk ve bilinçaltı süreçlere hizmet etmeye çalışıyoruz.

 

  • Ebru Demirhan 'ın bundan sonraki planları, projeleri nedir?

2017 yılında sanırım Şubat ya da Mart ayında yeni kitabımız yayınlanıyor. Yazmaya devam ediyorum. Birçok Sivil Toplum Kurumunu destekliyoruz. Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) ve Düşler Akademisi en yoğun şekilde desteklediğimiz STK’lar. Gönüllülük esası ile ihtiyacı olanlara destek vermeye devam ediyoruz.

Ekim 2016’da başladığımız Yaşama Paylaşma Projemiz ile bize ulaşmaya niyet eden fakat ekonomik sorunlar, mesafeler, kültürel farklılıklardan dolayı ulaşamayan kişilerin mekanlarına giderek bilgimizi sunup yeni dostlar kazanıyoruz. Projemizi şehirler ve ülkelerarası hale getirmeye niyet ediyoruz. Kasım 2016’da TÜYAP Kitap Fuarında ve Naturel Fuarında seminer ve kitap imzası sırasında okuyucularımla bir araya geliyoruz. Bir yandan 3. Sınıfa geçtiğim Sosyoloji bölümünü tamamlamaya niyet ediyorum. Hepsinin özünde kendim olmaya ve amacımı gerçekleştirmeye devam ediyorum.

Ebru Demirhan

Ebru Demirhan

Kuantum, NLP, Evrensel Enerji, Evrensel Şifa gibi yöntemler ve bilinçaltı çalışmalarla kişilerin hastalık ve problem olarak tanımladıkları konuların altında yatan duygu sorununu tespit ediyoruz. Çoğu zaman sadece akılla ve üzerine düşünerek ulaşılması mümkün olmayan bilinçaltı kodlamalarına ulaşıp, onları danışanla birlikte ve danışanın isteği doğrultusunda değiştirip dönüştürüyoruz

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();