Kova Burcu Bebekleri ve Özellikleri - Bebek Astrolojisi

Kova Burcu Bebekleri ve Özellikleri-Bebek Astrolojisi.Bebeğinizin burcuna göre özelliklerini öğrenmek, bebek astrolojisi hakkında bilgi almak için kadin.com

Annelik kutsal bir görevdir. Biz kadınlar, çocuğumuz olsun ya da olmasın, bebek sahibi olmanın ne kadar zor olduğunu ve birçok sorumluluğu beraberinde getirdiğini biliriz. Bazı bebekler mışıl mışıl uyurken, bazıları tüm gece sizi uykusuz bırakır. Bazı bebekler tüm mamayı silip süpürürken, bazılarının mamasına Hindistan cevizi aroması katıp, öyle yedirmek zorunda kalırsınız. Bebek Astrolojisi, bebeğinizin en sessiz dönemlerinde onu anlamanıza yardımcı olur.

Kova Burcu Bebekleri ve Özellikleri

Bebeğinizi mutlu etmek, gelişim sürecinde onu doğru yönlendirmek istiyor musunuz? O zaman “Bebeğimin Astrolojisi” yazı dizimiz tam size göre!

Kova Burcu Bebeğimin Astrolojisi

Eğer bebeğiniz 20 Ocak – 18 Şubat tarihleri arasında doğduysa, yani ortalama 25 Nisan – 15 Mayıs tarihleri arasında anne rahmine düştüyse, siz de bir Kova Burcu Bebek annesisiniz. İleride çok zeki, sosyal ve bir o kadar farklı bir çocuğunuz olacak. Peki ya şimdi?

İşte Kova Burcu Bebeğinizin Astrolojisi…

Kova Burcu popüler Astroloji deyimi ile “Dâhiler Burcu” dur. Yani tam anlamı ile elinizde bir "Bebek Einstein” tutuyorsunuz. Daha ilk hareketlerini öğrenmeye başladığı andan itibaren sizi şaşırtacaktır. İstediğini elde etmek için yaptığı cin hareketlere akıl sır erdiremeyeceksiniz. Bebek yatağının üzerinde sallanan oyuncağa nasıl eriştiğini, isteklerini daha 6-7 aylık olmadan nasıl parmakla gösterdiğini, esprilerinizi nasıl anlayıp güldüğünü anlamaya fazla çalışmayın. Sizin bebeğiniz yapar çünkü o bir dahi.

Sosyal doğarlar…

Kova bebekler ilk dönem dinlenme ve uyuma süreçlerini atlattıktan itibaren sosyalleşmeye başlarlar. Ailenin tüm üyelerine bir şekilde mavi boncuk dağıtırlar. Sessiz bir şekilde yataklarında olmaktansa, kalabalıklar içinde olmayı tercih ederler. Minik olmaları, emekliyor olmaları, hatta emekleyemiyor olmaları bile onların sosyalleşmesine engel değildir. Başka bir bebek, çocuk veya birey gördüklerinde onu inceler ve kendi işaretleri ile onunla arkadaş olmaya çalışırlar.

 

Kova bebek, daha doğduğu andan itibaren asidir

Kova bebek, daha doğduğu andan itibaren asidir. Genel geçer ne kadar kural varsa, Kova burcu bebeğiniz ile bunları unutmaya hazırlıklı olun. Eğer normalde bir bebeğin gece uyuması gerekiyorsa, o gündüz uyuyacak, hava kararıp onu yatırmaya çalıştığınızda zır-zır ağlayacak ve isyan edecektir. Tüm bebeklerin bayıla bayıla yediği mamalara burun kıvıracak, piyasada en tercih edilmeyen ürünü bayıla bayıla yiyecektir. Her bebeğin keyifle oynadığı renkli yumuşak oyuncaklar yerine sert ve sesli oyuncakları tercih edecektir. Şimdiden bebeğinizin isyanlarına alışmanız gerekir. Büyüdükçe zıtlıkları artacak, kendisine kural koyulmasından hiç hoşlanmayacaktır. Bu sebeple şimdiden beyinlerini meşgul edecek öğretici oyuncaklar, kitaplar ve dış mekân aktivitelerini tercih edin.

Özgür ruhları vardır!

Kova bebekler özgür olmayı sever. Sürekli kucakta taşınmak veya arabada, mama sandalyesinde bağlı kalmak onlara göre değildir. Emeklemeye başladığı andan itibaren oyun bahçesine benzer serbest ve güvenli şekilde dolaşabilecekleri bir alana ihtiyaç duyarlar. Emeklerken tepesinde dolaşırsanız da muhtemelen rahatsız olacak, tepkileri ile rahatsızlığını belli edecektir.

Güneş ışığını severler, dışarıda dolaştıklarında daha keyifli olurlar. Özgür ruhları olduğu için, soğuk bir zamanda dünyaya gelmelerine rağmen kat kat giyinmekten hiç hoşlanmazlar. Mümkünse evinizi yeterince ısıtın ve bebeğinize tek kat ve konforlu kıyafetler giydirin.

Kova Burcu Bebekleri

Kova Bebek Ebeveynlerine Geleceğe Yönelik Öneriler

Kova burcu ya arkadaşları arasında çok popüler bir çocuk olacaktır ya da kendi halinde bir deha olacaktır. Birinci durumda çok fazla bir şey yapmanıza gerek yok, arkadaşları ile olabilecekleri aktiviteler düzenlemek, kendi sınırlarınız içerisinde sosyalleşmesine izin vermek yeterlidir. Ancak ikinci durumda evdeki tüm elektronik cihazları kurcalayan, kendi halinde bilim kurgu kitapları okuyan, arabaları söküp birleştiren bir çocuğunuz olacaktır. Onu kendi zekâ seviyesine uygun özel bir okula göndermeyi ve gerekli eğitimi aldırmayı düşünebilirsiniz.

İleride çocuğunuza asla çok fazla kural koymayın. Ona ebeveynlik taslamayın. Kurallarınız olmasın demiyorum. Kurallarınız olsun. Ancak çocuğunuzun arkadaşı olun ve bazı kuralların neden olduğunu, onun mantığına yatacak şekilde izah edin. Eğer mantıklı bir şey olduğuna ikna ederseniz karşı çıkmayacaktır. Yine de karşı çıkarsa, mutlaka bir ceza ile sonuçlandırın. Kova burçları isyan etmeye çok müsaittirler, eğer vidaları gevşetirseniz, söker ve çıkarlar. Onunla çocuk gibi veya bebek konuşması yaparak konuşmayın. Bir yaşında bile olsa, sıradan bir bireyle konuştuğunuz gibi konuşun.

Kova burçlarının geleceğe yönelik planları olması gerekir. Onları sıcak ve heyecanlı tutmak için, geleceğe dair heveslerinin olmasını sağlayın. Örneğin eğer iyi bir karne getirirse, bisiklet alacağınızı söyleyebilirsiniz. Daha da ileride üniversiteyi kazanırsa araba alacağınızı söyleyebilirsiniz.

Kova burçları hem yarışmayı çok severler hem de “ben” den çok “biz” olmayı severler. Çocuğunuz gerçek bir takım oyuncusu olacaktır. Bu sebeple erken yaşlarda herhangi bir takım sporuna yazdırmanız, hayatı boyunca ona çok iyi gelecektir.

 

Yasemin Orman

Yasemin Orman

Kadıköy Anadolu Lisesi, Yeditepe Üniversitesi Makine Mühendisliği ve Wales Üniversitesi Astroloji Fakültesinden mezun olmuştur. 2015 yılında Londra’da The House of Yoga’da Yoga eğitmenliğini tamamlamış, Yoga Alliance sertifikalı kayıtlı bir Yoga Eğitmeni olmuştur. 2014 yılından bu yana profesyonel olarak Astrolojik Danışmanlık yapmakta, bu konuda öngörülerini yazmakta, 2015 yılından bu yana Yoga eğitmenliğine devam etmektedir.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();