Kova Burçları Ve Genel Özellikleri

Kova Burçları Ve Genel Özellikleri, Kova Burçları Aşk Ve İlişkiler, Kova Burçları Pozitif Ve Negatif Özellikleri

Kova burçları, Hava elementinde, Pozitif polaritede, Sabit nitelikte, eril (maskülen, yapan) enerji taşıyan bir burçtur. Yönetici gezegeni Uranüs ve Satürn’dür. Zodyak’ta iki yöneticisi olan, iki gezegenin de güçlerine sahip üç burçtan bir tanesidir. Vücudumuzda dolaşım sistemimizi, ayak bileklerimizi temsil eder.

Kova burcu Zodyak’ın on birinci burcudur. Güneş’in burca geçiş yaptığı dönem, kuzey yarım kürede yılın en soğuk zamanlarıdır. Kar yağmış, bütün çirkinlikler kapanmıştır. Burcun insanları da kendi getirdikleri mevsim gibi, tüm dünyanın daha iyi bir yer olmasını isteyen ama bunu gerçekleştirmeye çalışırken de bir kol boyu mesafede duran, dışarıdan soğuk algılanabilen insanlardır. Burcun sembolü iki adet dalgalanan çizgi veya sırtındaki kovadan su boşaltan bir adamdır. Genellikle su ile alakalı bir burç gibi algılansa da Kova bir hava burcudur. Semboldeki işaret havadır, akan su ise insanlığa dağıtılan faydadır.

Kova Burçları Ve Karakteristik Özelikleri

Kova burcu tüm Hava grupları gibi hisleri ile değil mantığı ile hareket etmeyi seven bir burçtur. Tüm burçlar arasında, duygularını en az dinleyen burçtur.

Kova burcu sabit nitelikte bir burçtur. Bu sebeple her türlü yeniliği getirmek istemesine rağmen, konservatif bir tarafı onu sürekli bir taraftan çeker ve alışkanlıklarını değiştirmekten pek hoşlanmaz. Var olan her şeyi sürdürme kapasiteleri vardır.

Kova burçları en psişik burçlardan biridir. Geleceği görebilirler. Bu geleceği görme durumları hissel bir şey değildir. Arkada bir yerde toplanan bilgiler bir noktaya varmış ve çoktan geleceği tezahür ettirmiştir. Bazı şeyleri nasıl bildiklerini bilmeden sadece bilirler. Bu sebeple Kova burçları çok iyi trend belirleyicidirler.

Zodyak’ta özgürlüğüne düşkün iki burç vardır. Daha doğrusu neredeyse özgürlük eşittir hayattır diyen. Bunlardan biri Yay burcu, diğeri ise Kova burcudur. Bir Kovanın kendi koyduğu sınırları ihlal etmeye kalkarsanız, sizi hızlı bir şekilde hayatından çıkartacaktır. Kendisi de herkesin sınırlarına saygı duyar. Kimse özel olarak izin vermediği sürece ne alanlarına girer ne eşyalarını karıştırır.

Kova burçları dışarıdan garip algılanabilirler. Aslında bundan da memnundurlar. Onlar hiçbir tanıma uymak istemezler. Kuralların ve tanımların dışında olduklarında mutlu olurlar. Daha çocuk denecek yaştan saçlarını rengarenk boyatabilir, kendi yarattıkları tarzda giyinebilirler. Fiziksel olarak farklı gözükmeseler de siz onların bir şekilde farklı olduğunu hissedersiniz.

Kova Burçları Aşk Ve İlişkiler

Burçları kuşağının dâhisi olarak geçerler. Doğum sırasında haritalarına gölge bir etki almadıkları sürece çok zeki insanlardır. Ortada yüksek bir bilinç vardır. Sadece var olan olaylar değil, ileri olasılıkları hesaplayabilme özellikleri vardır. Bu seviyede zekada pek duygu kalmaz. Bu sebeple Kova burçları partnerlik ilişkileri yaşamakta zorlanırlar. Genelde sözcüklerle sevgi kavramını iletemeyen insanlardır. Onlar için sevgi bireysel bir konu değil evrensel bir konudur. Eğer yardımı ihtiyacı olan insanlar varsa bunu anlar ve onlara yardım ederler ancak sevgi bir kişiye adanmamalıdır. Afrika’ya gönüllü giden doktorların birçoğu Kova burcudur.

Genel anlamda öngörülemez insanlardır. Çok çabuk sıkılırlar. Hayatlarında sürekli değişiklik isterler. Ancak bir şeyi içlerine aldıkları, benimsedikleri zaman asla değiştirmezler. Zor alışır, zor vazgeçerler.

Kova burçları isyankâr insanlardır. Baş kaldırmayı severler. Çocukken verilen emirlere uymamayı tercih ederler. Uyku saati uyumazlar, yemek saati yemek yemezler. Ancak tüm sorumluluklarını yerine getirirler. Onlar kendi sistemlerindeki doğrular ile yaşamaktan hoşlanırlar.

Kova burçları genel anlamda çok geç evlenirler. Evlilik kurumsal bir yapıdır ve kurumların kurallarına uymak onlara göre değildir. Bir insana ayak uydurmak zorunda kalma düşüncesi bile Kova burçlarını rahatsız eder. Evlilik içerisinde bile kendilerine ait özel alanlar yaratmaya çalışırlar. Ancak sadık insanlardır.

Kova burçlarının materyalle araları yoktur. Para ve madde her zaman bir araçtır asla amaç olmaz.

“Hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için” sözünü bir Kova burcu söylemiş olmalıdır. ;) Buna rağmen burcun insanları bencil olarak algılanabilirler. Aslında sorun tek bir bireyi düşünemiyor olmalarıdır. Bir insana, bir hayvana hatta bir bitkiye falan bağlanamazlar. Tüm insanlar sevilmeli, tüm hayvanlara bakılmalı, tüm çiçekler sulanmalıdır.

Kova Burçları Pozitif  Ve Negatif Özellikleri

Ana pozitif özellikleri; zeki, insancıl ve objektif olmalarıdır.

Ana negatif özellikleri; isyankâr, aykırı ve dik kafalı olmalarıdır.

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();