Kolay Doğum Önerileri

Kolay Doğum Önerileri, Kolay Doğum İçin Folik Asit Kullanın, Beslenmenize Özen Gösterin, Hamile Pilatesi, Masaj Yaptırın.

Hamile olduğunuzu anladığınız andan itibaren dünya durmuş gibi hissediyorsunuz öyle değil mi? Her şey o minicik kalp atışı etrafında şekilleniyor. Önceliğiniz, yedikleriniz, içtikleriniz kısaca her adımınız bir haber ile bambaşka bir hal alıyor. Özellikle doğumun yaklaşan sürecine kadar bebek odası bebek ihtiyaçları ve bebeğinizin sağlığı ön planda olurken, sonrasında doğum zamanının yaklaşması ile birlikte önceliğiniz birden kolay bir doğumun nasıl olabileceği etrafında şekilleniyor. Özellikle ilk kez anneliği tadacak olan anneler için bu hiç bilmedikleri yeni dünyanın kapılarını aralamak adına kolay doğum önerileri hakkında birkaç bilgi vermek isteriz.

Kolay Bir Doğum İçin Folik Asit Kullanın

Hamilelik başlamadan önce kullanmaya başladığınız folik asit kullanımını hamile kaldığınız dönemde de kullanmaya devam ederek kolay bir doğum için adım atmaya başlayabilirsiniz. Folik asitin DNA yapımında da etkisi oldukça fazla.

Hastanenizi Seçin

Kolay Doğum Önerileri

Hamile kaldığınız andan itibaren hastane ve doktor en önemli konular arasında yer alıyor. Doktorunuz ile aranızda güçlü bir uyumun ve iletişimin yaşanması doğum sürecinde de size pozitif anlamda yardımcı olacaktır. Evinize çok uzak olmayan bir lokasyonda hastane seçmeniz sizi psikolojik olarak rahatlatacak, stres yapmanızı önleyecektir.

Bebek Odasını Hazırlayın

Hamile kaldığınızı öğrendiğiniz andan itibaren gerek sizin bebek mağazalarında kendinizi bulmanız gerekse sevdiklerinizin hediyelerini sergileyebileceğiniz, bebeğinizin büyümesine eşlik edecek muhteşem bir bebek odası için arayışlara başlayabilirsiniz. Seçeceğiniz bebek odasında olmazsa olmaz olan en önemli husus ise kullanılan malzemenin doğal olması olmalıdır. Eşyalarda kullanılan malzemelerin doğal ağaç içeren malzemeler olduğundan emin olmalısınız.

Hamile Pilatesi

Kolay Doğum Önerileri

Oldukça stresli geçen hamilelik döneminiz için sizi rahatlatacak ve bebeğinize kolay bir doğum hazırlayacak olan yoga, meditasyon ve hamile pilatesi gibi etkinliklere öncelik vermelisiniz. Eğer herhangi bir sorununuz yoksa ve doktorunuz onaylıyorsa yapacağınız bu etkinlikler ile hem kendi beden ve ruh sağlığınızı geliştirecek hem de kolay doğum için fiziki şartları sağlamış olacaksınız.

Masaj Yaptırın

Özellikle yoğun stresi azaltmak adına mutlaka belirli aralıklarla masaj yaptırmanızı tavsiye ederiz. Sizi sakinleştirecek ve kaslarınızı rahatlatacak olan bu masajlar ile kolay bir doğum için adım atmış olacaksınız.

Beslenmenize Özen Gösterin

Özellikle hamilelik süresince beslenmeniz oldukça önemli bir hal alıyor. Düzenli ve dengeli beslenmek hem sizin hem de karnınızda taşıdığınız ve siz ne yerseniz onunla beslenmeye çalışan bebeğiniz için oldukça önemli. Hamilelik süresince bol kalsiyum ve protein tüketerek hem bebeğinizin gelişimine hem de bebeğinizin sizden aldığı besinleri vücudunuza geri koymanızı sağlayabilirsiniz.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();