Kol Kaslarını Güçlendirmenin Yolları Nelerdir

Kol Kaslarını Güçlendirmenin Yolları! Evde Kol Kaslarını Güçlendirme Yolları Nelerdir? Kol Kaslarını Güçlendirmede Beslenmenin Rolü

Biçimli kollar kadınların güzelliğine güzellik katar. Kol kaslarınızı güçlendirmeniz illa ki kalın ve kaslı kollara sahip olmanız anlamına gelmez. Aksine ince kollar da biçimli ve kaslı olabilir. Özellikle kol arkası kaslarının sarkması kadınların korkulu rüyasıdır. Kol kaslarının gevşemesi hem estetik olarak rahatsız edici bir görünüm yaratır hem de sizi daha güçsüz kılar. Daha güçlü bir beden için kol kaslarını güçlendirmek gerekir. Kol kaslarını güçlendirmenin yolları genel olarak vücut kas kitlenizi arttırmak için uyguladığınız yöntemlerle paralel ilerler. Tabii ki burada kol kaslarına yönelik ağırlık çalışmaları yapmak gerekir.

Kol Kaslarını Güçlendirmenin Yolları Nelerdir?

Kol kaslarını güçlendirmenin yolları öncelikle kol kaslarına yönelik egzersiz yapmaktan başlar. Pilates bu anlamda çok başarılı bir spordur. Fazla kaslı görünüm olmadan güçlü kollara sahip olmak istiyorsanız pilates egzersizleri sizin için biçilmiş kaftandır.

Kol Kaslarını Güçlendirmenin Yolları

Üstelik kol kaslarını güçlendirme egzersizleri evde de uygulanabilecek niteliktedir. Sadece bir pilates topuna ve dambıla sahip olarak evinizde de bu yöntemleri uygulayabilirsiniz. Hatta dambılınız yoksa yarım litrelik içi dolu yarım litrelik su şişelerinden bile faydalanabilirsiniz.

Evde Kol Kaslarını Güçlendirme Yolları

Evde kol kaslarınızı güçlendirmek için yapabileceğiniz belli başlı hareketler bulunuyor. Bu hareketleri yaparak kısa sürede daha sıkı ve güçlü kollara sahip olabilirsiniz. Sadece iki adet dambıl kullanarak uygulayabileceğiniz yöntemlerden biri ise şu şekilde:

Ayaklarınızı omuz genişliğinde açıp dik durun ve dambıllarınızı da avuçlarınız birbirlerine bakacak şekilde başınızın üzerinde birbirine yakın olarak tutun. Sonrasında kolunuzu bükerek ağırlığı başınızın arkasına indirin ve bu esnada dirseklerinizi sağa sola oynatmayın. Nefesinizi verirken ağırlığı yukarı itin ve bu sırada dirseğinizi sabit tutun. Her iki kolunuz için 2 adet 12’lik set yapar ve bu egzersizi her gün uygularsanız kısa süre içinde güçlü ve fit kollara sahip olabilirsiniz.

Kol Kaslarını Güçlendirmede Beslenmenin Rolü

Vücudun her bir kas grubunda olduğu gibi kol kaslarını güçlendirme yolları arasında da beslenmenin rolü çok önemlidir. Düzgün bir beslenme olmadan kasları güçlendirmek mümkün değildir. Kol kası egzersizinizi yaptıktan sonra vücudunuzu tamir edecek gıdalarla beslemeniz gerekir.

Kol Kaslarını Güçlendirmenin Yolları

Bu anlamda özellikle amino asit karışımları çok önemlidir. Vücudun proteinleri kullanabilmesi için amino asitlere gereksinimi olur. Bu anlamda kol egzersizinizden sonra amino asit içeren karışımı tüketirseniz kol kaslarınızın çok daha kısa sürede güçlendiğine şahit olabilirsiniz.

Kol kaslarını güçlendirme yolları içinde yeterince protein almak da çok önemlidir. Balık, yağsız biftek, yumurta, hindi ve tavuk gibi gıdalar vücudunuzun protein ihtiyacını karşılar ve kaslarınızın daha hızlı bir şekilde güçlenmesini sağlar. Bununla birlikte diyetinize mutlaka yeşillik ve sağlıklı karbonhidrat da eklemeniz gerekir.

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();