Kol Kaslarını Güçlendirme ve Kolları Sıkılaştırmanın Yöntemleri

Kol bölgenizdeki yağlanma ve sarkmalardan şikayetçiyseniz yazımızı muhakkak okuyun. Birkaç spor hareketiyle kol kaslarını güçlendirmek artık çok kolay.

Yazın genel olarak herkes göbek ve kalça eritme derdinde olsa da azımsanmayacak sayıda kişinin derdi de kol bölgesinin yağlı ve sarkık olmasıdır. Fitness uzmanlarından aldığımız bilgiler doğrultusunda kol kaslarını güçlendirmek için egzersizleri açıklıyoruz.

Kol Kaslarını Güçlendirmek İçin İpuçları

Yaza Madonna kadar kaslı olmasa da sıkılaşmış göğüs ve kollarla girin. Unutmayın; kas miktarınızı artırdığınızda, kilonuz aynı kalsa da görünümünüz çok daha sıkı olacaktır.

Her bir egzersizi 30 saniyelik iki set şeklinde yapmanız gerekiyor. Yani her bir hareket için bir dakikanızı ayırmalısınız. İki 30 saniyelik set arasında bir miktar dinlenmeyi ihmal etmeyin. Bu egzersiz programını haftada iki ya da üç kez yapmalısınız. En iyi sonucu almak içinse her gün yapmanız gerektiğini söylüyor spor eğitmenleri. Vücut ağırlığınızı kaldırarak yaptığınız hareketler olduğu için de aynı zamanda güvenlidir.

*Matın üzerine uzanın ve ellerinizi omuz hizasında açın. Bacaklarınızı uzatın ve ayaklarınızın ağırlığını parmak uçlarınıza verin. İtme çekme pozisyonu için dengeyi sağlayın. Gövdenizin üst kısmını yere doğru itin ve çekin.

kol kaslarını güçlendirmek

*Karın kaslarınızı sıkın, dirseklerinizi geride tutun. Dirseklerinizi gövdenize yakın tutun. Zemine birkaç santim yakın duracak şekilde gövdenizi aşağı ittiğinizde 10 ila 30 saniye kalın. Eğer sırt probleminiz varsa hareketin daha kolay bir versiyonunu deneyin.

*Ellerinizle sandalyenin ucuna sıkıca tutunun. Poponuz sandalyeye değmesin, ağırlığınızı ellerinizle destekleyin. Sol bacağınızı düz uzatın, diğer bacağınızı yere 90 derecelik açıyla bükün.

*Hareketi yaparken dirseklerinizi geriye doğru bükün ve yavaşça kalçanızı yere doğru indirin. Tekrar yukarı çıkmak için kollarınızı düzleştirin, ayaklarınızdan yardım almayın. 8 ila 15 arası tekrarla bir seti tamamlayın. Sağ bacağınızı düz tutun, sol bacağınızı bükerek hareketi tekrarlayın.

*Sol kolunuzu başınızın üstüne kaldırın ve başınızın üzerinden sağ omzunuza doğru bükün.

*Sol dirseğinizi sağ elinizle tutun, esnemek için yavaşça dirseğinizi sağ omzunuza doğru çekin. Bu şekilde 20 saniye kalın ve sonra diğer kolunuzla aynı hareketi yapın.

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();