Koç Burcu Günlük Burç Yorumları

Özel organizasyonlar konusunda sıkıntılarınız olabilir. Sosyal çevrenizle alakalı konularda sorunlar yaşayabilirsiniz. Yeni bir sosyal çevre edinmek durumunda kalabilirsiniz. Aslında şu an bulunduğunuz yerde de çok mutlu değilsiniz. Mecburiyetlerden sıkıldınız.

Sosyal çevrenizde değişikliler yapıyorsunuz. Yeni bir çevre edinmenizin vakti geldi. Sürekli aynı insanlarla takılmak artık size iyi gelmiyor. Çok fazla enerjiniz arttı. Bu sebeple öfke kontrolü için bir spora yönelmeniz şart. Hareketinizi arttırmanız gerekiyor. Kariyer hayatınızla ilgili problemleriniz çözüm bulacaksınız.

Bazen kendinize çok sert davranıyorsunuz. En büyük kötülüğü siz kendinize yapıyorsunuz. Zaten bir Koç istemedikçe kendinden başka kimse onu incitemez. Yeni girişimler, yeni adımlar için doğru zamanda değilsiniz. Çok hırslandığınız konular varsa biraz frene basabilirsiniz. Öfke ile ani hareketlerden kaçınmalısınız. Kafanız karışıyor.

Her uzaklaşmak istediğinizde uzaklaşamıyorsunuz. Yer değiştiremediğinizde bile özgürlüğünüz kısıtlanmış hissediyorsunuz. Bu dönem isyan etmeye ve olay çıkartmaya çok müsaitsiniz. Enerjinizi kendinizle uğraşarak dağıtmalısınız. Aynaya baktığınız halinizden sıkılmış olabilirsiniz.

Kendinizi baştan yaratmak için enerjiniz var. Birçok Koç burcu bu haftalarda imaj değişikliğine gidebilirler. Sonuçları güzel olacaktır merak etmeyin. Aklınıza koyduğunuzu yaparsınız genelde. Kararsızlıklarınız varsa şüphe etmeyin. Değişmek size iyi gelecektir. Bazı şeyler değişmek zorunda. Özlem duyduğunuz konuları düşünmelisiniz.

Gelecek planlarınızı suya düşüren tüm gelişmelere rağmen, aksiyon gücünüz oldukça yüksek. Adım atma kabiliyetiniz var. Sadece biraz keskin bir mizah kullanıyor olabilirsiniz. Bencillikten uzak durmalısınız. Arkadaşlıklarınızdaki güzel gelişmeler sizi mutlu ediyor. Arkadaşlarınız için özel planlar yapabilirsiniz.

Bugün sahip olduğunuz enerjiyi kendinizi öne çıkarmak, insanları etkilemek için kullanırsanız, yapmak istediklerinizi yapmak ve elde etmek istediklerinizi elde etmek için hiçbir engeliniz yok. Ancak eğer bu enerjiyi negatif yönlendirirseniz bolca kavga gürültüye hazır olun derim. Geçmişe duyduğunuz özlem, atıl bir şekilde beklediğiniz sürece hiçbir işe yaramayacaktır.

Kalbiniz partnerinizle zaman geçirmek istiyor ancak siz maalesef sürekli arkadaşlarınızlasınız. Belki mecburiyet belki böyle tercih etmeniz gerekiyor. Yine de hayat enerjiniz ve ruhunuz ikiye bölünmüş durumda. Ancak bugünü sevgilinize ayırsanız hiç fena olmaz! Hukuksal birtakım sorunlar söz konusu olabilir. Pozitif sonuçlanacaktır. Endişe etmeyin. 

Oldukça dışa dönüksünüz. Kendinizle pek ilgilenmiyorsunuz. Ne kalbinizi ne ruhunuzu dinliyorsunuz. Tamamen dışa dönük ve sosyalleşmeye adanmış bir gündesiniz. İş, güç, arkadaş buluşmaları derken gün nasıl bitmiş anlayamayacaksınız. Kariyeriniz konusunda sürpriz duyumlar alabilirsiniz.

Hem kendinizi güzel hem de daha özgüvenli hissedeceksiniz. Daha kolay fark edilecek ve insanların dikkatini çekeceksiniz. Genel anlamda olan bitenden de mutlu olacaksınız. Yurt dışı veya mesafeli yolculuklarınız ile alakalı birtakım aksaklıklar söz konusu olabilir. Aceleniz yoksa 1-2 daha bekleyebilirsiniz.

Koç burcu kariyer hayatınızda yeni ve beklenmedik haberler alabilirsiniz. Meslek değiştirmek ve marjinal konular ile ilgilenmek isteyen Koç burçları için de yine uygun zamanlar. Sosyal çevrenizi genişletiyorsunuz. Bunu kendi isteğiniz ile yapmıyor olabilirsiniz. Ancak çok fazla insan tanımak zorunda kalacaksınız.

Duygusal anlamda kendinizi yönetmeye çalışmayın. Duygular vardır veya yoktur. Onları yönetemezsiniz. Hala içiniz cız ediyorsa sebebi unutamamaktır. Sebebi sevmektir. Bir ışık yakın kendinize, bir şans verin. Kendinizi anlatmaya çalışın. Gerekirse özür dileyin. Yere düşsün burnunuz, eğilin kaldırın. Bir şey olmaz. Olursa da güzel şeyler olur.

İkili ilişkiler açısından oldukça güzel bir gündesiniz. Kaybettiğiniz bazı bağlantıları tekrar yakalayacaksınız. İlişkilerinizin kuvvetlenmesi ve ahenk kazanması sizi oldukça mutlu edecek. Duygusal anlamda geçmişe özlem duyabilirsiniz. Bazı fırsatlar ayağınıza kadar geliyor ve siz onları tepiyorsanız, bu duruma sizden başka kimse çare olamaz.

Ailenizde bazı sorunlar söz konusu olabilir. Evde olma duygusu bazen sizi çok mutlu ediyor ancak bazen de oldukça geriyor. Özgürlüğüne düşkün olan Koç burçları için fazla ilgi ve alaka bazen kısıtlanmak anlamına gelebilir. Sosyalleşeceğiniz bir Cuma olacaktır. Birçok Koç burcu dışarıda ve arkadaşları ile. Ancak fazla alkol almamanızı tavsiye ediyorum.

Kazalara dikkat! Özellikle acele ile yaptığınız işlerden yaralanabilirsiniz. Hızlı araba kullanmayın. Bu dönem kesici delici ne kadar araç varsa uzak durun. Kariyerinizde iletişimin gücünü kullanın. Genel hayra dokunacak projelerde yer almaya çalışın. Bu tip organizasyonlarda yer almak sizi daha hızlı parlatacaktır.

Hiç işe gitmek, günlük rutinlerinizle ilgilenmek istemiyorsunuz. Evde olmak, ayaklarınızı uzatmak, mümkünse sessizce dinlenmek istiyorsunuz. Belki de korunmaya, bir başkası tarafından ilgilenilmeye, sorumluluklarınızın azaltılmasına ihtiyacınız var. Kariyerinizle alakalı beklenmedik gelişmeler olabilir, beklemediğiniz bazı haberler alabilirsiniz.

Koç burcu çevrenizi daraltıyor, kendinizi koruma kisvesi altında yanlış adımlar atıyor olabilirsiniz. Birlikte olmaktan keyif duyduğunuz insanların yanı sıra, bir şeyler öğrendiğiniz insanlarla da vakit geçirme fırsatlarını kaçırmamalısınız. Etrafınızda kim iyi kim kötü veya kim gerçek dost kim değil yanılıyor olabilirsiniz.

Bugün ve bu dönem hayat sizi zorlayabilir. Konu önemli. Öğrenmeniz gerekiyor. Mücadele etmeniz gerekiyor. Armut piş, ağzıma düş sona erdi. Evren size ihtiyacınız olan mücadele gücünü verdi. Yönetici gezegeniniz yanınızda. Ne için savaş vermeniz gerekiyorsa er ya da geç bu savaşı başlatmalısınız.

Bugün güzel bir Pazar geçirmenizi engelleyebilecek tek kişi sizlersiniz. Maalesef o kadar gergin ve enteresan bir şekilde sinirlisiniz ki neye sorun çıkarabileceğinizi bile çevreniz kestiremez halde. Herkes sizi alttan alıyor ama ne kadar daha devam edebilirler bilinmez. Her ne probleminiz var ise; içinize atmak yerine çözmeye çalışmalısınız.

Bu dönem kafası en karışık ve en telaşlı burçlar Koç burçları. Yöneticiniz Mars’ın da Koç burcunda ilerlemesi sebebi ile daha gergin ve agresif hissedebilirsiniz. Her ne kadar bu konumlanma size güç kazandırıyor da olsa, savaşma, çatışma, germe ve gerilme içgüdünüzü de besliyor.

Kariyer hayatınızda çok majör gelişmeler olabilir. Bugüne özel değil. Bunu bir dönem gibi düşünün. Önümüzdeki 5 sene içinde tamamen farklı bir iş ile uğraşabilir, bambaşka şeyler kurabilirsiniz. Geleceğinizi şekillendirme ihtimali olan arkadaşlarınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Daha fazla zaman geçirmeye çalışın.

Özgürlüğünüzü korumakta, kendi fikirlerinizi savunmakta zorlanıyorsunuz. Birileri sürekli hayat alanınıza müdahale ediyorlar. İlişkilerde gerekli ahengi yakaladınız. Olması gerektiği gibi de yaşıyorsunuz belki… Peki ya herkesten sakladıklarınız. Çok değişken ve duygusal anlamda git-geller yaşadığınız bir gün olacaktır.

Koç burcu anlamsız düşünceleriniz, kuruntularınız var. Yatağa rahat yatamıyorsunuz. Umursamaz tavrınız sadece günü geçirmenizi sağlıyor. Siz de herkes kadar endişeleniyorsunuz. Dışarıda taktığınız maske başkalarını kandırabilir ama gerçeği siz biliyorsunuz ve maalesef her gün o gerçekle uyuyorsunuz.

Partnerinize olan duygularınızın değiştiğini fark edebilirsiniz. Sanki onu artık sevgiliniz gibi değil de arkadaşınız gibi görüyorsunuz. Eski tutkunuz, arzunuz kalmamış olabilir. Aklınızdakiler, bilinçaltınız, iş hayatınız ve evlilik konusunda ciddi bir çatışmanız var. Sanki bu 3 konu birbirini hiçbir şekilde desteklemiyor gibi. Uranüs’ün size gol atmasına izin vermeyin.

Geçmişten aldığınız güç, belki eski sevgiliniz belki eski dostunuz, yeni ortamlarda ve sosyalleştiğiniz çevrenizde daha özgüvenli ve rahat olmanızı sağlıyor. Kafanız karışık. Tam olarak neler hissettiğinizi bilemiyorsunuz. Şanslısınız. Şansınızı kullanmaya çalışın. Değişime açık bir dönemdesiniz. Dış görünüşünüzü değiştirmek isteyebilirsiniz.

Hala hayatınızla ilgili vermeniz gereken sınavlarınız var. Belki çok fazla şey kaybettiniz hayatta belki de hiçbir şey… Çok şey kaybetmiş bir Koç burcu iseniz tekamüllerinizin karşılığını alacaksınız. Hiç tekâmül etmemiş bir Koç burcu iseniz hayat şu sıralar sizi biraz zorlayabilir. Kariyer hayatınızda olumlu ve beklenmedik gelişmelere hazır olun.

Hayatta dışarıdan bakıldığınızda nasıl algılanmak istediğiniz ile ilgili kararları verme vaktiniz. Artık bir şey olmak istemediğinizi ama başka bir şey olmak istediğinizi biliyorsunuz. Birçok Koç burcu için kariyer değişimleri söz konusu olabilir. Hayatınıza yeni bir yön vermek, sıra dışı adımlar atmak isteyebilirsiniz.

Sosyal çevrenizi büyütüyorsunuz. Birçok yeni insanla tanışacaksınız. Arkadaş ilişkileriniz her zaman iyidir ama artık aranıza mesafe koyduklarınızla olan mesafenizi de kaldırıyorsunuz. İlişkileriniz kuvvetleniyor. Romantik ilişkilere gelince orada eski konular gündemde. Çözmeniz gereken bir şeyler, kapatmanız gereken defterler veya yarım bıraktığınız hikâyeler var. Birçok Koç burcu eski sevgililerine geri dönebilirler.

Koç burçları tamamen dış dünyaya dönmüş bulunmaktalar. Koç burçlarının “bana ne” dönemi başladı. Şimdi onlarla hiç özel programlar düzenlemeyin. Fazladan sorumluluk yüklemeyin. Koç burçlarının böyle dönemleri vardır. Bir kişiye hayatlarında yer olmadığı dönemler. Kendiniz için atacağınız adımlara da dikkat edin, sonra fırsatları kaçırmayın.

Eskiden Koç burçlarının yorumlarını yazmaya bayılırdım. Ne olursa olsun, onlar doğuştan savaşçıdırlar. Öyle 3-5 olayla onları yıldıramazsınız. Düşer kalkarlar, düşer kalkarlar. Bacağın kanıyor dersiniz, bir şey yok derler. Şimdi öyle mi…Ufacık bir şeyde direk baltaları ellerine alıyorlar. Savaşmayı geçtiler, kılıçla bekliyorlar. Sakın Koç burçlarına bu ara bulaşayım demeyin.


Yasemin Orman

Yasemin Orman

Kadıköy Anadolu Lisesi, Yeditepe Üniversitesi Makine Mühendisliği ve Wales Üniversitesi Astroloji Fakültesinden mezun olmuştur. 2015 yılında Londra’da The House of Yoga’da Yoga eğitmenliğini tamamlamış, Yoga Alliance sertifikalı kayıtlı bir Yoga Eğitmeni olmuştur. 2014 yılından bu yana profesyonel olarak Astrolojik Danışmanlık yapmakta, bu konuda öngörülerini yazmakta, 2015 yılından bu yana Yoga eğitmenliğine devam etmektedir.

No more pages to load

No more pages to load