Koç Burcu Bebekleri ve Özellikleri - Bebek Astrolojisi

Koç Burcu Bebekleri ve Özellikleri ! Bebeğinizin burcuna göre özelliklerini öğrenmek, bebek astrolojisi hakkında bilgi almak için kadin.com

Annelik kutsal bir görevdir. Biz kadınlar, çocuğumuz olsun ya da olmasın, bebek sahibi olmanın ne kadar zor olduğunu ve birçok sorumluluğu beraberinde getirdiğini biliriz. Bazı bebekler mışıl mışıl uyurken, bazıları tüm gece sizi uykusuz bırakır. Bazı bebekler tüm mamayı silip süpürürken, bazılarının mamasına Hindistan cevizi aroması katıp, öyle yedirmek zorunda kalırsınız. Bebek Astrolojisi, bebeğinizin en sessiz dönemlerinde onu anlamanıza yardımcı olur.

Koç Burcu Bebekleri ve Özellikleri

Bebeğinizi mutlu etmek, gelişim sürecinde onu doğru yönlendirmek istiyor musunuz? O zaman “Bebeğimin Astrolojisi” yazı dizimiz tam size göre!

Koç Burcu Bebeğimin Astrolojisi

Eğer bebeğiniz 21 Mart – 19 Nisan tarihleri arasında doğduysa, yani ortalama 25 Haziran – 15 Temmuz tarihleri arasında anne rahmine düştüyse, siz de bir Koç Burcu Bebek annesisiniz. İleride belki bir atlet, belki bir lider, belki de savaşçı ruhlu, mücadele gücü yüksek bir evladınız olacak. Peki ya şimdi?

 

İşte Koç Burcu Bebeğinizin Astrolojisi...

Koç burcu bebekler genelde dünyaya beklenenden erken gelirler. Doğumu en kolay bebeklerdir. Uzun saatler beklemenize gerek kalmaz. Sessiz sakin, acısız bir şekilde dünyaya gelirler. İlk zamanları oldukça kolaydır. Dünyayı kavrama süreleri, ilk sesleri, ilk hareketleri ve özellikle emeklemelerine kadar, keyifli, sıklıkla gülümseyen yeni her materyale pozitif tepkiler veren, tek sorunu biraz fazla ağlamak olan bir bebeğiniz olacaktır. Ancak bir gün, şaşırılacak her şey sona erdiğinde, Koç bebeğiniz emeklemeye, ellerini kollarını kullanmaya başladığında kendinizi diğer her anneden daha fazla yorulmaya hazırlamalısınız.

 

Doğuştan güçlüdürler…

O ufacık şeyin koskocaman cisimleri çekişine inanamayacaksınız. Koç bebekler doğuştan güçlü doğarlar. Hem fiziksel anlamda hem de metabolizma anlamında tüm rakiplerinden önde gelirler. Bütün bebekler salgınlardan ateşler içindeyken bile onların keyfi gayet yerindedir ve gayet sağlıklıdırlar. Kolay kolay hastalanmazlar. Hastalandıklarında da ekstra huysuzlanmazlar.

 

Koç Bebek Zodyak’ın en hareketli bebeğidir.

Koç bebekler Zodyak’ın en hareketli bebekleridir. Özellikle emeklemeye başladıktan itibaren onları takip etmek çok zordur. Çok hızlı hareket ederler. İstekleri konusunda çok sabırsızlardır. Elleri ile gösterdikleri bir cismi anında onlara ulaştırmazsanız çığlıklarına hazırlıklı olmanız gerekir. İstediğini elde edene kadar susmayacaktır. Asla yalnız kalmamaları gerekir. Güvenli alanlarında bile kendilerini tehlikeye sokacak veya aksiyon yaratacak bir şeyler bulurlar. Özellikle kesici delici aletlere ekstra ilgi duyarlar. Yaşları kaç olursa olsun kendilerini yaralamaya müsaittirler. Korkusuzdur. Cesaret ve aptallık arasındaki ince çizgiyi erken yaşta öğretmeniz gerekir.

 

Koç burcu bebeklerin büst bölgelerine dikkat etmek gerekir.

Koç bebekler bir şeyi keşfetmeye kafaları ile başlarlar. Ellerden önce kafalarını kullanırlar. Bu sebeple daha bebeklikten çoğunda büst bölgesinde yara izleri vardır. Mutlaka kafalarını bir yerlere sokar veya sıkıştırırlar.

Dikkat çekmekten çok hoşlanırlar. İlginizin kaybolduğunu hissedelerse en sevdiği oyuncağını kafanızda bulursunuz.

 

Koç Bebek Ebeveynlerine Geleceğe Yönelik Öneriler

Koç burçları yediden yetmişe çok cesurdur. Ancak birey olunacak yaşa kadar, çocuğunuzun sağlığı için bu cesaretin kontrol edilmesi gerekir. Çok korkusuz oldukları gibi çok da yaramazdırlar. Onu bir gün ağaçta, bir gün denizde tek başına açılmış, bir gün ateş yakarken bulmadan önce sıkı bir disiplin uygulamanız gerekir.

Koç burcu çocuk diretmekten hoşlanır. Ona neyin neden yapılması gerektiğini tane tane anlatmanız gerekir. Yoksa köprü üstündeki iki keçi gibi, anne evlat boynuzlarınızı tokuşturursunuz. Küçük veya büyük bir şaplakla da onu sindiremezsiniz. Korkusuz olduğunu söylemiştim. Yine de büyüdükçe asileşecek Koç burcu çocuğunuza erkenden “hayır” kelimesine alıştırmanız faydalı olacaktır. Ayrıca mutlaka evde patronun kim olduğunu belirtmeniz gerekir.

Yüksek enerjisini kontrol etmek zordur. Anaokulunda ve ileride diğer okullarda, evladınız ile alakalı sürekli şikâyet almak istemiyorsanız, erken yaşta enerjisini kanalize edebileceği uğraşlar edindirmelisiniz. Spor, özellikle de takım sporları bir Koç burcu çocuk için bulunabilecek en güzel aktivitedir.

Koç burcu bebeğiniz veya çocuğunuz hızlı kavrayacak, birçok şeyi erkenden tek başına yapmak isteyecektir. Kendi kıyafetlerini kendi seçmek, yemeğini kendi yemek gibi. Bu tarz isteklerini kısıtlamamalı, özgüveninin kırılmasına izin vermemelisiniz.

Rekabetten ve yarışmaktan çok hoşlanırlar. Bu sebeple yap-bozlar, Legolar ve kırmızı yarış arabaları favori oyuncakları olacaktır. Rekabeti seven, yarışı kazandığında ödül almayı da sever. İyi bir sonuç elde ettiklerinde onları alkışlamayı unutmamalısınız. Böylece okulda da başarılı olmalarını sağlayabilirsiniz.

Tüm bu enerji girişken yapılarına rağmen, zaman zaman içlerine kapanır, yalnız kalmak isterler. Böyle zamanlarda onları fazla sıkıştırmamalı, özel alanlarına saygı göstermelisiniz.

 

Yasemin Orman

Yasemin Orman

Kadıköy Anadolu Lisesi, Yeditepe Üniversitesi Makine Mühendisliği ve Wales Üniversitesi Astroloji Fakültesinden mezun olmuştur. 2015 yılında Londra’da The House of Yoga’da Yoga eğitmenliğini tamamlamış, Yoga Alliance sertifikalı kayıtlı bir Yoga Eğitmeni olmuştur. 2014 yılından bu yana profesyonel olarak Astrolojik Danışmanlık yapmakta, bu konuda öngörülerini yazmakta, 2015 yılından bu yana Yoga eğitmenliğine devam etmektedir.