Koç Burçları Ve Genel Özellikleri

Koç Burçları Ve Genel Özellikleri, Koç Burçları Ve Karakteristik Özellikleri, Koç Burcu Aşk Ve İlişkiler, Aile Hayatı

Koç burçları, ateş elementinde, Pozitif polaritede, Öncü nitelikte, Eril (Erkek- yapan) enerji taşıyan bir burçtur. Yönetici gezegeni Mars'tır. Burcun semboli bir "Koç" figürüdür. Vücudumuzda baş bölgesini temsil eder. Burcun sembolü, koç burcu insanlarının dünyada kendilerini nasıl ifade ettikleri konusunda yeterince güzel bir örnektir. Koç burcu bir arkadaşınızın (kendiniz Koç burcu iseniz, kendinizin) inadına şaşmamalısınız. Ayrıca temsil ettikleri bölge ve kendilerini ifade ediş biçimlerinden dolayı çoğu Koç burcu insanının baş bölgesinde yara veya kaza izi vardır. Çoğu çocukluktan kalma olabilir. Büyüdüğümüzde kendimizi kontrol edebildiğimiz için işgüdülerimiz azalır ancak Koç burcundaki bir çocuğun kafasını oraya buraya sokma içgüdüsü daimdir.

Koç Burcu, Zodyak'ın ilk burcudur ve Güneş'in yıldıza ilk giriş yaptığı gün Kuzey yarımkürede baharın ilk günüdür. O sebeple bu burcun insanları karanlık anları ve hisleri bir anda bahar havasına çevirebilirler. Bu burcun insanlarının canlı, hareketli, ateşli ve enerjik olması beklenir. İlk ve öncü burç olarak aynı zamanda onların her şeyi ilk yapma, ilk olma eğilimleri vardır. Tabi ki ilk olabilmelerini sağlayacak cesaretleri de vardır. Dolayısı ile hata yapma ihtimalleri yüksektir. Koç merak eder ve dener; sonrasını düşünmez. Önemli olan yeniyi denemektir. Hiçbir konuya başlamakta problemi yoktur ancak sıkıldığı zaman sürdürmesi çok zordur. Zodyak çemberini sona erdiren Balık burcundan sonra geldiği ve her burç kendinden önceki burcun eksiklerini tamamladığı için, bu burcun insanları hayallerin, rasyonelliğin değil daha çok şu anın ve kendisinin peşindedir.

Kendini tanımlama sözcüğü “Ben” ya da “Ben böyleyim”dir. Kendini olduğu gibi ifade etmek üzerine zaman zaman çoşkun zaman zaman da taşkın birine dönüşebilir. Yine “ben” duygusunu göstermek üzerine, genel olarak Koç burçları giyimlerine özen gösterirler, renkli ve son moda kıyafetleri tercih ederler. Dünyanın Koç burçlarını farketmesi bu burcun insanları için son derece önemlidir. Koç burcu insanlarının tatile giderken valizlerinin tüm gruptakilerden daha büyük olmasının sebeplerinden biri de budur.

Koç Burçları Ve Karakteristik Özellikleri

Koç burçlarının kendilerine has çocuksu tavırları vardır. Ana ihtiyaçlarını bile, anın büyüsüne kapılıp unutabilirler. Bütün gün çalışıp yemek yemeği unutabilirler. Daha çok kendi gündemleri ile ilgilendikleri için Koç burcu insanları etraflarındaki insanların ihtiyaçları ve hisleri konusunda bazen bilinçsiz olabilirler. Bazen anlık öfkelerle etraflarındaki kişileri kırabilirler.

Koç burcu insanları genel olarak rekabeti sever. Hayatı algılayış halleri de bu şekildedir. Dolayısı ile onların rekabet hislerini sıcak tutabildiğiniz sürece hayatlarında daha uzun süre yer alabilirsiniz. Koç burcu insanları kendilerini ruhen doyurabilecek rekabeti bulana kadar aramaya devam ederler. Sabır ve empatileri diğer burçlara göre biraz daha düşüktür.

Yaşama oldukça bağlı olan bu burcun insanları, gözlerindeki enerji ve ışıktan farkedilebilirler. Gözler yapısı ne olursa olsun, güzel ve çekicidir.

Koç burcu, yöneticisi olan Mars gezegeni sebebi ile oldukça hareketli ve yoğundur. Bu burcun insanları evde dinlenmek için yaratılmamıştır. Daima bir programları ve ajandaları vardır. Harekete yatkın oldukları için spor yapmaktan da hoşlanırlar. Bu burç için hayatın tadını çıkarmak önemlidir; maddi kaygı taşımazlar. Yine yönetici gezegen Mars sebebi ile öfkeleri pek hoş olmaz. Zodyak’ta öfkesi tehlikeli burçlar arasında yer alır. Çoğunlukla öfkeleri kısa sürer ama bu süre içinde yeterince kalp kırmış olabilirler.

Koç burcu insanları güçlüdürler. Onları yaralamak, yaralandıklarında belli etmelerini beklemek yanlıştır. Kırılabilirler ama mümkün olduğu sürece içlerinde saklarlar. Bu burcun insanlarının iradeleri de kendileri kadar güçlüdür. Onlara birşeyi yapamayacaklarını söylemek kadar yanlış bir şey yoktur. Yaparlar. Yapabilirler. Ancak aynı zamanda bu burç insanlarının sevdikleri şeylere karşı iradeleri de, hırs yapmadıkları sürece oldukça zayıftır.

Koç burcu insanları, kendi ruhlarındaki baharı her ortama taşıdıkları için genel olarak çevrelerince sevilirler. Genelde çevreleri çok geniştir. Toplumun her sınıfından ve tarzından arkadaşları vardır. Tatlı sözden ve övgüden hoşlanırlar. Bazen bu özellikleri gönül meselelerine kolay kanmalarına sebep olabilir.

Koç burcu insanlarının para pulla işi yoktur. Onlar arkadaşlarına dostlarına kolaylıkla borç veren, verdikleri paranın da hesabını tutmayan insanlardır. Kendilerinde para olduğunda rahatça harcarlar. Özellikle kıyafete ve spor malzemelerine para harcamayı severler.

Koç burçları insanları enerjilerini verebilecekleri, rekabet etmelerini sağlayacak her türlü mesleği yapabilirler. Koç burcu insanları farkedilmeyi sevdikleri için, kolaylıkla sahne sanatları ile ilgilenebilirler. Sahnede olmayı severler. Tekdüze ve sürekli sabır gerektiren işlerde mutlu olamazlar.

Koç burcunun aile olmakla ilgili hiçbir sorunu yoktur, özgürlüklerini kısıtlayıp onlara emir vermediğiniz sürece.

Koç Burcu Aşk Ve İlişkiler

Koç burcu kadınlarının ve erkeklerinin aşka ve ilişkilere bakışları değişiklik gösterse de genel anlamda her iki cinsin fertleri de ilişkide bir mücadele ararlar. Huphuzurlu, sapsakin bir ilişki Koç burçlarına göre değildir. Bu burç için ilişkinin sıcak kalması önemlidir. Dış görünüşe ve kafalarında oluşturdukları güç sembollerine değer verirler. Bazen bu güç sembolleri, partnerin zekâsı, parası, mesleği, konumu veya fiziksel dayanıklılıkları olabilir.

Ana pozitif özellikleri; cesur, enerjik ve kararlı olmalarıdır.

Ana negatif özellikleri; sabırsız, inatçı ve bencil olmalarıdır.

 

 

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();