Klasik Evler İçin Öneriler

Klasik Evler İçin Öneriler. Klasik Evler İçin Ahşap Mobilya, Klasik Evler İçin Dekorasyon Önerileri yazımızın devamında.

Eğer içinizde geçmişte yaşamayı seven bir insan varsa yeni dönemin o parlak ve canlı renkleri eminiz ki sizi pek de cezbetmiyordur. Özellikle yaşı kaç olursa olsun her insanın kendine ait bir tarzı olduğunu unutmamalıyız. Bu tarz senin için fazla ağır diyenlere asla kulak asmayın. 20’li, 30’lu, 40’lı yaşlarda olmanız hiçbir şeyi değiştirmez. Evinizi her ne olursa olsun istediğiniz gibi düzenlemeli, mobilya seçimlerinizi zevkiniz ve tarzınız doğrultusunda yapmalısınız. Unutmayın ki eviniz, dış dünyadan sığınacağız bir yuva olmalıdır. Özellikle içinde zaman görülmekten keyif alınmayan bir mekân haline getirilmemelidir. Klasik evler için unun gösterildiği en belirgin yer hiç kuşkusuz ki salon dekorasyonudur. Klasik mobilyalarda var olan o ağır ve kasvetli havayı ışıklandırma sistemleri ve bir miktar canlı renk kullanarak rahatlıkla ortadan kaldırabilirsiniz.

Klasik Evler İçin Ahşap Mobilya

Klasik mobilyaların en çok tercih edilen hali elbette ahşap mobilyalardır. Birçoğumuz için ağır ve kasvetli olarak nitelendirilen ağır ahşap ürünleri, klasik ev dekorasyonu için vazgeçilmez ürünler arasındadır. Eğer evinizi klasik bir tarzda dekore etmeyi planlıyor ama o ağır ve kasvetli havayı en aza indirgemeyi istiyorsanız seçeceğiniz ahşap mobilyaların biraz daha modernleşmiş halini kullanabilirsiniz. Ya da mobilya rengi seçiminizde kahverengi tonlarından ziyade beyaz renk seçebilir, duvar tonlarında ise bordo bir renk ve doğru ışıklandırma kullanarak hem ferah hem de klasik bir tarz yakalayabilirsiniz.

Klasik Evler İçin Öneriler

Klasik Evler İçin Detaylar

Eğer klasik bir salon tercih ettiyseniz detaylarınız da en az dekorasyonunuz kadar iddialı olmalıdır. Ayrıntılarda boğulmak yerine sadeliği tercih etmeniz, dekorasyon açısından bütünlük sağlamanıza sebep olacaktır. Klasik bir dekorasyonu tamamlamak adına düz bir tavan ve gösterişli bir avize seçebilirsiniz. Parke seçimleriniz ise genel olarak koyu tonlarda olmalıdır böylelikle hem eşyalarınız ile hem de tarzla bütünlük sağlayabilecektir. Özellikle ahşap ve taş duvarların oldukça moda olduğu günümüzde, duvar dekorasyonu içinde klasik tarz ev dekorasyonunu benimseyen kişiler bu seçeneklerden rahatlıkla yararlanabilir. Eğer klasik tarzı seviyor ve uygulayacaksanız fakat kasvetli bir ortamdan da hoşlanmıyorsanız iyi bir aydınlatma ya da açık renk bir duvar istediğiniz görünümü sağlayacaktır.

No more pages to load

No more pages to load