Kızılderili Astrolojisi

Kızılderili Astrolojisi . Şifalı Zodyak çemberi Kızılderili astrolojisi inanışına göre oldukça mühimdir. Peki kızıldereli astrolojisiyle ilgili ne biliyoruz?

Burçlar birçoğumuz için hala güne ya da haftaya başlarken kesinlikle ilk olarak baktığımız ve danıştığımız bir alan. Özellikle Kızılderililerin bilgeliğini düşünerek ve onların Zodyak kuşağına bir şifa çemberi olarak baktıklarını bilerek onların kullandıkları astrolojiyi merak etmemek elbette imkânsız. Şifalı Zodyak çemberi Kızılderili astrolojisi inanışına göre oldukça mühimdir. İnsanı ilgilendiren her çeşit problemin bu çember aracılığı ile düzelebileceğine inanan Kızılderililer, bu çemberin şifasından ve büyüsünden yararlanarak hayatlarındaki özel zaman dilimlerini belirlerlerdi. Özellikle eski dönem zamanı ve şartları düşünüldüğünde insanların yapacakları işleri hava mevsimler ve yıldızlar ile ilişkilendirmesi gerekmekteydi.

Kızılderili Astrolojisi İle Doğadaki Her Varlığı Kutsal Kabul Eden İnsanlar

Kızılderililerin kendilerine koydukları isimlerden, günlük ritimlerine kadar her şeyde ve her olayda doğadan bir parça ve isim bulmak mümkün. Yaşayışlarını tamamen bu çerçevede sürdüren Kızılderililer için doğada bulunan her element başlı başına bir ritim duygusuna sahiptir. Burçlara verdikleri isimlerden de anlaşılacağı üzere özellikle hayvan figürlerine fazlaca önem vermişlerdir.

Kızılderili Astrolojisi

Kızılderili Burçları

Yabankazı Burcu( 22 Aralık-19 Ocak): “Yardımsever” Beceriklidir. Aynı zamanda akıllı ve oldukça da zekidir. Olayları ve konuları iyi kavrama yeteneğine sahiptir. İyi bir anne ve baba olurlar. İçsel güçleri oldukları fazladır. Bu burca sahip kişiler için çocukları çok önemlidir. Ağaçkakanlar ile oldukça iyi anlaşırlar. Puma ve Yılan inanları da ilişki kurabileceği insanlardandır.

Susamuru Burcu (20 Ocak-18 Şubat):”Sevimli” Altıncı hissi oldukça kuvvetlidir. Doğayı çok sever. Mutfak kesinlikle ilgi alanıdır. İlk adımları atarken kararsız kalabilirler. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler derin bir duygusallıkları vardır. Sevilen ve oldukça aranan bir yaşam arkadaşıdırlar. Yeni insanlar tanıyıp onların hayatına anlam katabilmekten, onlara yardımcı olabilmekten büyük keyif alırlar. Mersinbalığı kişisi ile hemen bütünleşebilir. Geyik ve karga ile kolay ilişki kurar.

Puma Burcu (19 Şubat-20 Mart):”Kıvrak” kendi alanlarında ve kendi dünyalarına özgündürler. Duygusal olmalarına rağmen bunu pek göstermezler. Anlaşılması zor ve oldukça gizemli kişilerdir. Başkalarının göremediğini gören, romantik insanlardır. Yardımları sayesinde evrenin gizemleri çözülebilir. Arayış içindedirler. Güçlü sezgilerini başkalarına yardım etmek için kullanırlar.

Kartal Burcu (21 Mart-19 Nisan): “Büyüleyici” hızlı değişme ve gelişen kapasiteleri mevcuttur. İleri görüşüdürler. Yalana ve yalancılığa asla tahammülleri yoktur. Doyumsuz bir güç ve enerji isteğine sahiptirler. Yeryüzü işlerine aşırı eğilim gösterirler. Arkadaş canlıdırlar ve girdikleri ortamda ışıltıları ile dikkat çekmeyi başarırlar. Yeni düşünce akımlarının peşinde koşmayı severler. Haksız insanlara karşı asla sabırlı değildirler. Kişisel bütünleşme için karga ideal eştir. Mersinbalığı ve Baykuş ile iyi dost olurlar.

Kunduz Burcu (20 Nisan-20 Mayıs):”Dengeli” ağırbaşlıdırlar. Değişim onlar için pek ideal değildir. Toprağa ve köke bağlılığa önem verirler. Sakinliği sinirlenince yakıp yıkıcı bir hal alır. Maddi anlamda güvenceyi severler. Evliliği ciddiye alırlar ve evlendiklerinde çok sadık bir eş olurlar. Yılan ile ideal bir bütünleşmeye sahiptirler. Puma ve Ağaçkakan ile çok iyi anlaşırlar.

Geyik Burcu (21 Mayıs-20 Haziran): “Çekici” uyanık ve aynı zamanda oldukça zekidirler. Koruma içgüdüleri oldukça gelişmiştir. İlişkilerinde fiziksel görünüm onlar için oldukça önemlidir. Zaten onlar için güzel olan her şey sevilmelidir. Gülmeyi çok severler. Kalıcı ilişkilerden hoşlanırlar. Maceracı bir yapıya sahiptirler. Çevrelerini güçlendirici ve destekleyici özellikleri vardır. Baykuş ile mükemmel bütünleşmeyi sağlar.

Ağaçkakan Burcu (21Haziran-22Temmuz): “Sevgi” girmeli yetenekleri mevcuttur. Sevdikleri bir eşe ihtiyaç duyarlar. Uyumalıdırlar ve güven duygusu onların hayatı için vazgeçilmezdir. Milliyetçilik duyguları oldukça yüksektir, aynı zamanda kuvvetli hırslara sahiptirler. Yaşamda ruhsal bir amaç aramayı ilke haline getirmişlerdir. Gücünün büyük bölümünü insanlarla kurduğu ilişkinin düzenli olması için harcar. Yabankazı ile harika bir bütünleşmeye sahiptir.

Mersin Balığı Burcu (23 Temmuz-22Ağustos):”Sevilen” gerçek duygularını saklamayı iyi bilir. Kindar bir yapısı vardır. Aldığı yaraları kolay kolay unutmaz. Hırçın davranışları tamamen kendini korumaya yöneliktir. Bu duruşunun altında yumuşak ve kırılgan bir duruş yatar. Beklenmedik ve hesapsız öfke patlamaları yaşar. İyi yürekli ve duyarlıdır. Susamuru ile mükemmel bir bütünleşme sağlar.

Ayı Burcu (23Ağustos-22 Eylül): “Çözümlemeci” konuşmayı çok sever fakat bazı durumlarda usun süre sessizliğini koruyabilir. Sorumluluk yetisi oldukça güçlüdür. Disiplinli ve düzenli davranışları ile dikkat çeker. Uyumlu fakat çekingendir. Yemeğe düşkün ama rejim de yapabilen, ruhsal gelişim konusunda ise desteğe ihtiyaç duyan insanlardır. Rahat, geniş ve zevkli bir yaşam sürerler. Puma ile gerçek bir bütünleşme sağlar.

Karga Burcu (23 Eylül-23 Ekim): “Kararlı” yardımseverdir. Hayattan zevk almayı bilirler. Her türlü bilgiye karşı doyumsuz bir açlık hissederler. Sevdikleri insanlara karşı aşırı korumacıdırlar hatta bu bazen yıkıcılık düzeyine ulaşabilir. Dekorasyonda zevkli, evine düşkündürler. Hayatı yoğun yaşamaktan hoşlanırlar. Çelişkiyi de temsil eder. Dengesiz ve kararsız ise yolunu zor bulur. Aladoğan ile mükemmel bütünlük sağlar.

Yılan Burcu (24 Ekim-21 Kasım):”Duyarlı” kendi istediklerini ve söylediklerini karşı tarafa muhteşem bir şekilde benimsetirler. Ruhsal seslere karşı oldukça duyarlı bir yapıları vardır. Aydındırlar. Gizemli bir yapıları vardır. Gizli işler çevirmek onların ruhlarını besler. Başka birine açılmaları oldukça uzun bir zaman gerektirebilir. Diğer insanların ruhlarını okuyabilir. Kunduz ile mükemmel bütünleşmeyi sağlar.

Wapiti Burcu (22 Kasım-21 Aralık):”Güç” sık sık ikilem yaşan bu burcun insanı, yumuşak fakat çok güçlü bir yapıya sahiptir. İçgüdüleri oldukça gelişmiştir. Sıcak kalpli ve sevgi doludurlar. Çok güçlü adalet duygusuna sahiptirler. Çabuk öğrenirler. Haksız gelen hiçbir şeye tahammülü yoktur. Çok güçlü bir bağımsızlık duygusuna sahiptirler. Geyik ile muhteşem bütünleşmeyi sağlar.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();