Hanımlar Dikkat! Kıskançlık İlişkileri Yıpratıyor

Kıskançlık ilişkileri yıpratıyor. İlişkilerde yapmamanız gerekenler davranışlar neler? Şimdiyi yaşayın, ilişkinizin tadını çıkarın.

Kıskançlık, sevgi belirtisi olarak görülse de ilişkilerde başlayacak ilk çatlakların habercisi olabilir. Karşı tarafa duyulan güvensizlik, zamanla katlanarak aşırı hal alıyor ve güven duygusunun kaybolmasının yanında, size zarar verecek şüpheli davranışların hayatınıza yerleşmesine neden oluyor. Özetle kıskançlık ilişkileri yıpratıyor.

İlişkilerde Kıskançlık

Bir ilişkide karşı tarafa duyduğunuz kıskançlık, öz güven problemi yaşadığınızı gösterir. Eğer kişi kendisini yetersiz görüyorsa partnerini kıskanmaya başlar. Atak haline gelen kıskançlık krizleri, ilişkinizi sonlandıracağı gibi; ikili ilişkileri bir daha onarılmayacak düzeye getirir.

Kıskançlık İlişkileri Yıpratıyor

Çok fazla sık boğaz etmeyin

Eşiniz ya da sevgilinize güven duygusunu yıpratacak davranışlarda bulunmaktan kaçının. İşteyken ya da arkadaşlarının yanındayken göstereceğiniz kıskançlık, tepkileri onu başkalarının yanındayken daha çok yıpratır. Ve yan yanayken çözülebilecek sorunlar, içinden çıkılmayacak problemleri doğurabilir.

Özellikle kadınlar erkeklere göre daha hassastır. Yaratılış gereği kadınların olaylar karşısında soğukkanlı davranamaması, belki de sıradan bir probleme normalden daha fazla duygusal yaklaşımları, erkeği oldukça daraltıyor. Yapılan araştırmalarda da kadınların hassaslığının zirvede olduğu regl dönemlerinde, ilişkilerin bitme oranlarının daha fazla olduğu gözlemlenmiştir. Özellikle bu gibi dönemler içerisindeyken sabırlı olmak ve karşılıklı anlayışlı davranmak, ilişkiyi kurtarmak için en temel davranış olmalıdır.

Arkadaşlarını tehdit unsuru olarak algılamayın

Sevgilinizin karşı cinsle arkadaşlık kurmasına hoşgörüyle yaklaşmalısınız. Tehlikeli durum sezdiğinizde tepki göstermeniz gayet doğal fakat karşı cinsle kurduğu her iletişim için güvensizlik duygusu arz etmeniz partnerinize zarar verecektir. Hem kendinize hem de sevgilinize güvenin.

Basit kıskançlıklara son verin

"O telefona cevap vereceksin!", "Kiminle konuşuyorsun bakayım sen?" ya da  "Son attığım mesaja yanıt vermedin?" gibi soruların karşınızdaki kişinin size karşı beslediği sevginin ölmesine neden olduğunu hala fark edemediniz mi? Eğer bu soruları siz de sıklıkla soruyorsanız bir an önce rahatlayarak arkanıza yaslanmanızı ve bu soru işaretlerini kafanızdan atmanızı tavsiye ederiz.

Eski sevgilisini hatırlatmayın

Belki de en çok yapılan hatalardan biri şimdiki ilişkiyi her zaman eski ilişkilerle kıyaslamaktır. Geçmiş geçmişte kaldı. Farkında olmadan geçmiş yüzünden şuan yaşanılan ilişkinin olumlu yönlerini kaçırıyorsunuz. Erkek arkadaşınız sizinle birlikteyse size aittir. Eski konuları karıştırıp tadınızı kaçırmaya ne lüzum var öyle değil mi? Somut gerçeklerle karşılaşmadığınız sürece eski defterleri açmanın gerçekten hiçbir önemi yok. Kimseye de sizi geçmişinizle yargılama hakkını tanımayın.

 

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();