Kıskanç Erkekler Nasıl Yola Getirilir?

Kıskanç Erkekler Nasıl Yola Getirilir? Kıskanç Erkekler ve Onlara Güven Aşılama. Kıskançlık ilişkinizde bir sorun olmaktan çıksın!

Kendine uygun, doğru partneri seçmek her kadının en büyük hayali. Dişi ve eril enerjilerin tabiatı gereği kadın ve erkeğin çoğu konuda birbirini anlaması oldukça zor. Bütün bu zorlukların ve taleplerin içinde aradığınız sevgili ya da eşi bulduğunuzda onun fazlasıyla kıskanç olduğunu mu fark ettiniz? Bir çırpıda ilişkinizi sonlandırmak yerine küçük adımlarla bu kıskançlığı kırabilirsiniz. Kıskanç erkekler nasıl yola getirilir yazımızda bunun nasıl mümkün olabileceğini göreceksiniz.

Kıskanç erkekler partnerlerine özellikle hem cinsleri konusunda oldukça sıkıntı çıkarmakta. Onun bulunmadığı bir ortamda başka bir erkeğin olması kıskançlık krizleri için yeter de artar bile.

-Hayatım neredesin?

+Arkadaşlarımla dışarıdayım, sevgilim.

-Başka kim var yanınızda? Erkek var mı?

+Gerçekten bu kıskançlık triplerin hiç hoş değil.

-Seven erkek kıskanır. Ne var bunda?

Hepimizin en az bir kere de olsa partneri ile yaşadığı bir diyalog az önce okuduğunuz. Cümlelerin yerleri ve diyaloğun gidişatı değişse de içerik hep aynı: Başka erkekler. Üstelik kıskançlıklarını haklı çıkarmak için çok da klişe bir söze sahipler: ‘’Seven erkek kıskanır.’’ Kadın olarak hepimiz bu sözcüklere; neredesinlere, ne zamana geleceksinlere, yanında kim varlara fazlasıyla aşinayız. Bu kadar kıskançlığın arasında ilişkiyi sonlandırmadan devam ettirmek gerçekten mümkün mü?

Kıskanç Erkekler Nasıl Yola Getirilir?

Kıskanç Erkekler ve Onlara Güven Aşılama

Her ne kadar dile getirilmesi zor olsa da ve dile getirilmese de kıskançlığın temel sebebi güven problemine dayanmaktadır. Partnerinizin size karşı herhangi bir güvensizliği bulunmamasına rağmen çevreye ve bilhassa hemcinsleri olan başka erkeklere güvensizliği hat safhada olacaktır. Erkeklere göre, kendisi hariç dışarıdaki her erkek birer tehdit niteliğine sahiptir. Sizin aklınızın çelinebileceğine ya da tabir-i caizse sizi başkalarına kaptıracağından korkar.

Bu konuda yapmanız gereken ilk şey ne olursa olsun tarzınızdan, giyiminizden ve arkadaş çevrenizden ödün vermemek olmalı. Bir kere size karışabildiklerini fark ettikleri anda erkekleri durdurabilmek neredeyse imkânsızdır. Kalbinizde sadece ona yer olduğunu ve başka erkeklerin ilginizi çekmediğini ona hatırlatın. İşin özünde kıskançlık her ne kadar güven kaynaklı olsa da belirli bir noktadan sonra kişinin özgüven eksikliğiyle de alakalıdır. Bu durumu gidermek adına ona dış görünüşü ile ilgili iltifatlarda bulunabilir, onu ne kadar beğendiğinizi dile getirebilirsiniz.

Güven konusunda bir diğer dikkat etmeniz gereken husus ise onun size karşı kıskançlık yapmasına izin vermeden sizin bulunduğunuz ortam hakkında ona bilgi vermeniz. İlişki süresince birbirinizi tanıdığınızdan onu ne tarz durumların rahatsız edeceğini tahmin edebilir ve buna göre o daha sormadan siz sorularına cevap verebilirsiniz. Bu da size olan güvenini daha da arttıracaktır.

Başka Erkeklerin Bakışları

Erkeklerin bir diğer rahatsızlık duyup kıskançlık hallerine bürünmelerinin nedeni ise partnerlerine karşı bir başka erkeğin bakışları ya da düşünceleri. Özellikle giyim konusunda kendisini baskın bir şekilde hissettiren bu durumdan ise politik cevaplarla kurtulmanız olası. Olası bir diyalogta alacağınız ilk cevap ‘’Başka kadınlar bana baksa nasıl hissedersin?’’ olacaktır. Bu durumda ise bunda bir sakınca olmadığını, sizin onu beğendiğiniz gibi başka kadınlarında yakışıklılığından ötürü onu beğenebileceğini ve bu durumun sizin gururunuzu okşadığından bahsedebilirsiniz.

Erkek Arkadaşlarınızla Tanıştırın

Hayatınızda sadece hem cinsinizden arkadaşlara sahip değilsiniz elbet. Dahası sevgiliniz ya da eşiniz olduğu için erkek arkadaşlarınızla görüşmeyi bırakacak da değilsiniz. Eğer olası bir kıskançlık krizine mahal vermek istemiyorsanız ilişkinizin en başından beri erkek arkadaşlarınızı partnerinizle tanıştırın. Partnerinizin arkadaşlarınıza güvenip, kıskanması gerekecek bir durum olmadığını anlaması oldukça önemli.

Bazen bası durumlarda, tüm bu ipuçlarını uygulamanıza rağmen ilişkide kıskançlık önemli bir sorun haline gelebilmekte. Bu tip durumlarda bunun sizi rahatsız ettiğini açık bir dille belirtmeli ve bu şartlar altında ilişkinize devam edemeyeceğinizi söylemelisiniz.

No more pages to load

No more pages to load