Kışın En Favori Aksesuarı: Atkı

Soğuk kış günlerinde yanınızdan ayırmamanız gereken aksesuarlarınız atkılar şıklığınıza şıklık katacak !

Kışın hala içimizi titrettiği şu günlerde içlerine dolandığımız atkılar bizleri soğuktan korumak için en büyük kurtarıcılar. Ama tarzına önem veren kadınlar bu durumu her şeyde olduğu gibi tabii ki bir moda akımına dönüştürmeyi başardı. Son dönemlerde sokak stilinin vazgeçilmez bir aksesuarı haline gelen atkılar, kullanım şekillleriyle de her tarza uygun havaya bürünebiliyor. Öyle ki yalnızca boyunda kalmayıp kemer niyetine kullanılanlardan tutun, elbise üzerine panço gibi giyinenlere kadar pek çok alternatif kullanımı da yine moda tutkusu olan kadınlarımız tarafından çoktan keşfedilmiş durumda.

Eğer siz de atkı, fular veya şal gibi parçaları beğenerek kullanıyorsanız veya bu parçalar sizleri sıcak tutarken aynı zamanda da tarzınıza renk katsın istiyorsanız hazırladığımız kullanım önerilerinin çok işinize yarayacağına eminiz!

1- Sıcacık Boyunlar, Renklendirilen Yakalar

Dilerseniz atkının en sık kullanıldığı boyun bölgesi ile başlayalım. Herkes atkıyı boynuna dolar ancak tarz sahibi kadınlar kesinlikle bununla sınırlı kalmaz. Eğer standart atkı kullanımından sıyrılmak istiyorsanız, kıyafetlerinizle; özellikle de kabanlarınızla mükemmel bir uyum yakalayabilirsiniz. Bu noktada unutulmaması gereken en önemli şey; bazen zıt renkler de bu uyumun bir parçası olabilir.Örneğin sade bir palto giydiğinizi düşünün, boynunuza aldığınız alacalı renkli kalın bir atkı nasıl enfes bir uyum yakalar düşünsenize?

Atkı kullanımında renklerin dansından sonra bir diğer önemli nokta da atkının cinsidir. Eğer çok kalın ve örgü bir atkı kullanılırsanız, saçlarınızı hatta yüzünüzü kapatması veya yalnızca o atkının deseninden ibaret bir görüntü yakalamanız hoş durmayabilir. Bunun önünü geçmek ve aynı zamanda kullanım rahatlığı da yakalamak için biraz daha yumuşak yünden ve ince atkıları tercih etmeniz mantıklı olacaktır.

1- Atkı İle Kemerin Aşkı

Son zamanlarda karşılaştığımız bir diğer atkı kullanım şekli de kemerle bir bütün haline getirilmiş ve kıyafetlere salaşlık değil de tam tersi şıklık katan, kemer altına geçirilme şekli. Paltolarınızın üzerinde hali hazırda var olan kemerlerle veya sonradan kendi tercihinize göre eklediğiniz şık kemerler, ister tokalı olsun ister tokasız, boynunuzdaki atkı ile birleşince muhteşem bir görüntü oluşturabilir. Bu kullanım şekli, kemerle sabitlediğiniz atkının kesinlikle soğuk havayı içeriye geçirmemesini sağladığı gibi, uyumlu bir kemerle beraber şık bir görüntü de yakalamanızı sağlayacaktır.

 3-  Omuzlara Sıcak Dokunuş

Pançonun çok moda olduğu geçtiğimiz yıllarda en sık kullandığımız parçalar, aslında kalın bir kumaşın omuzlarımıza göre oturtulmuş, yani dikilmiş halleriydi. Bu sezon pek çok aykırı parçanın kullanılması popülerlik kazandığı için ürünlerde dikişlerden de kurtulmanın ve bağımsız parçalara duyulan ilginin şaşırlacak bir tarafı yok aslında.

Eğer yün karışımlı ve büyük ebatlara sahip atkılarınız var ise bunları paltoların üzerinde yarı şal, yarı panço şeklinde kullanımınız kesinikle havanıza hava katacaktır.

4- Yere Kadar Uzanan Şıklık

Feminen tarzı son birkaç yılı adeta kasıp kavurdu. Tabii bununla beraber bazı aksesuarlar da kullanımları açısından büyük değişimlere uğradı. Konumuz atkılarken bu ürünlere gelen feminen dokunuşları da es geçmemek gerek.

Piyasada rahatlıkla bulabileceğiniz uzun atkılar, bu kış boynunuzdan yerlere kadar sarkarak yeni ve öz güvenli bir tarz yakalamanıza yardımcı olacaktır. Yalnız buradaki esas şey; bu atkıları kesinlikle bağlamamak. Bırakın özgürce sarksın boynunuzdan aşağıya!

İlkbaharın ilk günleri başlayıp, güneş yüzünü göstermeden haydı dolayın atkılarınızı  boynunuza! Kış aşkını sokak stili atkılarla yaşayın!

No more pages to load

No more pages to load