Baştan Aşağı Tüm Bedeninizi Çalıştıracak Bir Spor 'Kinesis'

Kinesis Nedir? Nasıl Bir Egzersiz Programıdır? Neden Sadece Spor Salonlarında Bulunuyor? Rahatsızlıklarınızdan Kinesis İle Kurtulun!

Pek spor seven bir millet değiliz. Daha doğrusu seviyoruz ama konu düzenli spor yapmak olduğunda çevremizdeki insanların sayısı 3’ü 5’i geçmiyor. Fakat bazı spor alanları var ki hızla hayatımızda yerini alıyor. Özellikle vücudun tek bir noktasından ziyade her noktasını çalıştıran sporlar şu sıralar oldukça revaçta. Kinesis , özellikle sporcuların tercih ettiği, dünyaca ünlü spor kulüplerinde oynanan bir spor türü olarak hayatımızın merkezine yerleşmiş durumda. “Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” cümlesini kanıtlar nitelikte olan, sadece bedeninizi değil zihninizi de canlandırıcı muhteşem bir etkiye sahip olan Kinesis’i henüz denemediyseniz şimdi tam zamanı.

Hareket Kinesis İle Yeniden Tanımlandı

Eski Yunanca’ da “hareket” anlamına gelen kinesis sporun ta kendisi. Üstelik sadece belirli bir vücut dilimini de ilgilendirmiyor. Baştan aşağı tüm eklemlerinizin çalışmasını sağlayan kinesis ile kısa sürede normalden çok daha fazla kalori yakmanız ve aynı anda sırt, bacak, kol, kalça ve bacak gibi vücudunuzun her noktasını çalıştırmanız mümkün hale geliyor.

Kinesis

Neden Sadece Spor Salonlarında Bulunuyor?

Kinesis 4 ayrı modülün birleşmesi ile oluşan ve duvara monte edilmiş olan aletler ile yapılan bir spor tekniği. Ağırlıkların arttırılıp azaltılabildiği bu aletlerde şuan için eğitmenler eşliğinde başlamak en doğrusu olacaktır. 4 ayrı modül ile çalışma yapılabilen kinesis’ de 300 farklı egzersiz yapmak da mümkün hale geliyor.

Diyetinizi Kinesis İle Birleştirin

Diyet kadınların hayatında olmazsa olmaz dönemler bütünü. Hatta bazen öyle abartıyoruz ki birkaç ay içinde ideal vücut ölçülerine sahip olabilmek için saatlerce farklı farklı sporlar yapıp uzun süre aç kalıyoruz. Oysa hem bedeni hem de zihni canlandırıcı özelliği bulunan kinesis’i düzenli bir şekilde yaptığımızda hem vücudun her yeri aynı anda çalışıp belirli bir şekillenme gösterecek hem de diyet ile desteklendiğinde ciddi bir kilo kaybı söz olacaktır.

Kinesis Şu an İçin Sadece Spor Salonlarında Yapılabiliyor

Yurtdışında oldukça yaygın olan ve Madonna gibi ünlülerin sıkça tercih ettiği kinesis ebatları itibarı ile evde yapıma uygun bir spor değil. Duvara monte edilmesi gereken 4 modülü ile ciddi bir alana sahip olmanızın gerektiği kinesis araçları için spor salonunda bir eğitmen eşliğinde çalışmak çok daha sağlıklı sonuçlar doğuracaktır. Yurt dışında yeni yeni evlerde de kullanılmaya başlanmış olsa da eğer öğrenme aşamasındaysanız mutlaka eğitmenlerden yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Rahatsızlıklarınızdan Kinesis İle Kurtulun

Duruş bozukluklarının ortadan kalkmasını sağlayan kinesis aynı zamanda rahatsızlıklarınıza göre hareket imkânı sağladığı için kısa sürede onların da ortadan kalkmasını yardım edecektir. Denge ve istikrar arttıran spor olarak anılan kinesis ile doğru nefes almayı öğrenerek vücudunuza o hep istediğiniz esnekliği rahatlıkla kazandırabilirsiniz. Sizi motive edecek yeni bir şeye ihtiyaç duyuyorsanız kinesis sizin için oldukça ideal.