Kilo Verdiren Danslar Hangileridir?

Kilo Verdiren Danslar Hangileridir? Dans vererek kilo verebileceğinizi biliyor muydunuz? Bir yandan eğlenip bir yandan da kilo vermenin keyfini çıkarın!

Yaz aylarının artık geride kalması ve havaların iyice soğuması ile açık havada yürüyüş yapmak bir hayli zorlaştı. Elbette, kış geldi diye spor yapmayı ve kilo vermeyi bırakmayı düşünmek oldukça yanlış olacaktır. Gelin, bu kış aylarında eğlenerek kilo verelim! Hem stresimizi atalım, hem eğlenelim hem de kilo vermeye ve sağlıklı olmaya devam edelim. Bunların hepsini günde sadece 2 saat dans ederek gerçekleştirebiliriz. Peki ama nasıl? İşte, yazının devamında cevabını bulabileceğiniz kilo verdiren danslar.

En Eğlenceli ve Kilo Verdiren Danslar

  • Türkiye’nin Dansı, Oryantal!

Kesinlikle sadece düğünlerde değil normal hayatta da sıklıkla yapmamız gereken bir dans türüdür, oryantal. Çünkü bu dans sayesinde göbek bölgesinde ciddi bir erime ve yağ yakabilme şansımız bulunmaktadır. Bu nedenle de evde yalnızken ya da kurslara giderek bu dansı dilediğimizce oynayabiliriz!

  • Küçüklüğümüzün Dansı, Çember Çevirme!

Çocukluğunu sokaklarda yaşamış insanların neredeyse hepsinin sahip olduğu büyük çemberler küçükken nasıl eğlenceli geliyorsa, yaşımız kaç olursa olsun bize yine eğlenceli gelmeye devam edecektir. Hem evde istediğimiz zaman çevirebileceğimiz hem de belli bir rutine oturtarak set set şeklinde uygulayabileceğimiz bir dans türüdür, çember çevirme!

Kilo Verdiren Danslar Hangileridir?

  • Durmayan Dans, Salsa!

Ülkemizde çok profesyonel kişilerin bu alanda kendilerini yetiştirerek yurt dışında ülkemizi temsil ettiği pek çok yarışma görülmüştür. Salsa, neredeyse hiç durmadan oynanan ve bir partner gerektiren çok eğlenceli ve inanılmaz kalori yakan bir dans türüdür. Salsa ile eşinizle veya sevgilinizle birlikte vakit geçirebilir, beraber kilo verebilirsiniz. Bu teklif, sevgilinizin hoşuna gidecektir. Özellikle ne kadar kilo verdiğini fark edince bu dans üzerine uzmanlık için bile çalışabilir!

  • Hareketin Dansı, Zumba!

Artık spor salonlarında da sıklıkla duyduğumuz ve spor salonlarını daha çekici hale getiren zumba dansı ile eğlencenin zirvelerinde dolaşmaya var mısınız? Cevabınız “evet” ise geç kalmadan en yakın spor salonuna kaydınızı yaptırın ve eğlenceye ilk adımınızı atın. “Adım dansı” olarak bilinen zumba ile her adımınız ile kolayca ve eğlenerek kilo verebilirsiniz. Yeni fitness yöntemi olarak kişilere önerilen zumbanın bacak kaslarınızı güçlendirdiği de bacak ağrılarına çok iyi geldiği de spor hocaları tarafından belirtilmektedir.

 

Kilo Verdiren Danslar Hangileridir?

  • Gençlik Çağlarımızın Vazgeçilmez Dansı, Hip-hop!

“Bana göre değil.” diyerek geçiştirmeyi hak etmeyen bir dans türü olan hip-hop tarzı, herkese uyum sağlamasa da uyum sağladığı kişileri kasları izin verdikçe bırakmayan güzel bir dans olarak akıllarımıza kazımak mümkün. Hip-hop dersleri alan kişilerin zor hareketleri yapmaya başladıklarında hızlıca kilo verdiklerini de fark edeceklerdir. Tabii, bu dans için söylenmesi gereken bazı detaylar da var. Örneğin, kilonuz hip-hop hareketlerini yapmanız için uygun değilse eğer asla bu dans türüne kendinizi adamayın deriz. Çünkü hareketleri yapmakta oldukça zorlanacaksınız. Bu da kilo vermenize değil, moralinizi bozmanıza yarayacak sonunda. Bunun dışında özgüveninizi yerine getirecek mükemmel bir dans türü ile karşı karşıyasınız!

Tangonun Ruhuna Kendinizi Bırakın

  • Aşık Olunası Bir Dans, Tango!

Aşıkların birbirlerine tekrar aşık olacağı ve bu dans türü sayesinde kilo verecekleri tango dansı ile kilo vereceklerine inanmayanlar olabilir. Fakat sadece bir saatlik tango seansı ile kilo vermenin ve karın bölgesinin şekillenmesinin mümkün olacağını söyleyebiliriz. Sevdiğiniz kişinin gözlerine baka baka kilo vermeyi kabul ediyorsanız eğer en yakın tango kursuna sizi davet ediyoruz.

Kilo Verdiren Danslar Hangileridir?

Eğer yukarıdaki dans türlerinden herhangi biri ilginizi çektiyse, geç kalmadan harekete geçin ve kendinize bir iyilik yapın! Kilo vermek artık bu kadar kolay…

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();