Kilo Almak İçin Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktaları

Kilo Almak İçin Ne Yapılmalı? Sağlıklı şekilde kilo almak için yapılması gerekenler nelerdir? Nasıl kilo alınır?

Ülke geneline bakılacak olursa Türk kadınlarında kilo oranı balık etli olarak adlandırılır. Çoğu zaman çok zayıf olanların hasta olduğu düşünülür fakat çok zayıf olmak, her zaman kişinin hasta olabileceği anlamına gelmez. Kilo almak için; düzensiz beslenmek, abur cubur yemek, evde pişen yemekler dışında dışarıda yemek yemeyi artırmak gibi yöntemler oldukça sağlıksız ve zararlıdır. Bu tür yöntemler kişiye sadece sağlık anlamında daha kötü sonuçlar sunacaktır. Peki kilo almak için yapılması gerekenler nelerdir, sağlıklı şekilde nasıl kilo verilir merak ediyorsanız tüm detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kilo Almak İçin Yapılması Gerekenler

Kişiler Çok Yemek Yediği Halde Nasıl Çok Zayıf Olurlar?

- Öncelikle kişilerin bünyeleri ve metabolizmaları ile alakalı olan bu durum da kimse bedenini bir başkası ile karşılaştırmamalıdır. Bu durum kişiye psikolojik anlamda da zarar verecektir.

- “Yediğini yakmak- eritmek” kavramı aşırı zayıf kişiler için daha geçerli bir kalıptır, bazı kişiler kilo almayı çok isteseler dahi kilo alamamakta üstüne daha da zayıflamaktadırlar.

- Çoğu zaman anne ve babanın zayıf olması ya da ailenin genlerinde sürekli bir zayıflık söz konusu ise bu ailenin çocukları da zayıf olacak ve günümüzdeki besin kaynaklarının değiştirilmiş olması nedeniyle de ya çok zayıf kalmaya devam edecek ya da obezite problemiyle karşılaşabilecektir.

Sağlıklı Kilo Alma Yöntemleri Nelerdir?

- Öncelikle, kesinlikle düzenli ve dengeli beslenmek kilo almak isteyen bireyler için de kilo vermek isteyen bireyler içinde uygulanması gereken bir kuraldır.

Kilo Almak İçin Yapılması Gerekenler

- Abur cubur yiyerek kilo alacağını düşünen bireylerin yanlış fikirlere sahip olduğu da açıkça belirtilmelidir.  Çünkü abur cuburlar her ne kadar kişiye kilo aldırsa da aşırı zayıf kişilerin metabolizmaları çok hızlı çalıştığından bunun bir yararı olmayacak aksine, içeriğinde glikoz şurubu bulunan ürünleri tükettiği için kanser gibi kötü hastalıklar için kendine neden oluşturacaktır.

- Gece vakti yemek yemenin kilo aldırdığı gerçeği sadece metabolizması normal ve daha düşük seviyede çalışanlar için geçerlidir. Metabolizması çok hızlı çalışan bir birey zaten gece yemek yese bile kilo alamayacağını bilir.

- Sürekli “kilo almak istiyorum.”, “kilo almam gerek” gibi cümleleri düşünerek kişinin kendine psikolojik anlamda baskı yapmaması gerekmektedir. Bu kilo almak kadar kilo vermek adına da önemli bir detaydır.

- Sağlıklı kilo alma adına en doğru kararları ve programları diyetisyen hekimler hazırlayacaktır. Bu doğrultuda ilk önce doktor kontrolünden geçilip, daha sonra yapılacak işlemlere karar vermek daha doğru olacaktır.

No more pages to load

No more pages to load