Kız Kardeşiniz Yoksa Kız Arkadaşlarınız Var

Kız Kardeşiniz Yoksa Kız Arkadaşlarınız Var. Kız Arkadaşlara Sahip Olmanızın En Güzel Faydaları. Rahatlık. Yeni bir perspektif.

Bazılarımız doğuştan yakın bir arkadaş ile dünyaya gelirken, kimisi bu kadar şanslı olamayabiliyor. Ancak bir kız kardeşe sahip değilseniz üzülmenize gerek yok. Çünkü kız arkadaşlarınız var!  Hepimizin ara sıra kahve içmeye gittiği, birlikte spora başladığı ve alışveriş yaptığı arkadaşları vardır. Ancak hiçbiri tam olarak yakın bir arkadaşın yerini tutamaz. Eğer hayatınızda gerçekten bir dosta sahip iseniz oldukça şanslı biri olduğunuzu bilmeniz gerekiyor. İşte yakın arkadaşlara sahip olmanın faydaları!

Kız Arkadaşlara Sahip Olmanızın En Güzel Faydaları

1- Rahatlık

En iyi arkadaşlarınız, yanında boşlukları doldurmak zorunda olmadığınız kişilerdir. Hayatınızın iç ayrıntılarını zaten bilirler. Bu yüzden bir şeyleri kapatmanıza ya da abartmanıza gerek yoktur. Bu bir kitap okuyup tam olarak nerede kaldığını bilmek gibidir. Kız arkadaşlarınızın yanında her zamanki siz olursunuz. Kendinizi rahat hisseder, susarak bile anlaşabilirsiniz.

Kız

2- Bağlılık

İnsanların en büyük korkularından biri de yalnızlıktır. Sırf bu yüzden sevmedikleri kişilere katlanabilir ve bu yüzden yanlış ilişkiler kurabilirler. En iyi arkadaşlara sahip olmak her zaman kenarda köşede sizi seven ve yalnız bırakmayacak birilerinin olduğunu gösterir. Dolayısıyla, kendinizi fiziksel ya da duygusal olarak izole hissettiğinizde, telefonu alıp en yakın arkadaşınızı arayabilirsiniz. Bu sayede ikiniz de bunun için daha iyi hissedeceksiniz.

3- Koşulsuz Destek

En iyi arkadaşlarınız sizi en kötü halleriniz ile görürler. Bu yüzden yanında mükemmel görünmenize gerek yoktur. Onlar sizi olduğunuz gibi seven ve kabul eden nadir insanlardandır. Örneğin yakın arkadaşınız aradı ve size ihtiyaç duyduğunu söyledi. Bu durumda duş almak, saçlarınızı düzeltmek ve hatta dişerinizi bile fırçalamak önemli değildir. Önemli olan bir an önce onun yanında olmaktır.

4- Benlik Saygısı

En yakın arkadaşlarımız benlik saygımızın geliştirmesine yardımcı olur. Yaşamımızda önemli olduğumuzu düşünen, kendimiz gibi düşünmemizi isteyen ve bizi değerlendiren birinin hayatımızda olması kendimizi güvende hissettirir ve benlik saygımızı arttırır.

5- Dürüst Görüşler

En iyi arkadaşlar her zaman birbirlerine dürüst olurlar. Çünkü birbirlerine yaranmak gibi bir ihtiyaçları yoktur. Kızsanız da üzülseniz de iyiliğiniz için doğruları söylerler. Bu yüzden onları dinleyin.

Kız

6- Kişisel Gelişim

En iyi arkadaşınızın olması, deneyimlerinizi paylaşmak demektir. Bazen, kendi rutinlerimizde sıkıştığımızda, başkalarının yaptıklarını dinlemek rahatlatıcı olabiliyor. Genellikle yakın arkadaşlarınız vasıtasıyla yeni şeyler yaşayabilir ve yapmayı düşündüğümüz ama bir türlü adım atamadığımız şeyler hakkında bilgi sahibi olabiliriz.

7- Yeni bir perspektif

Hepimiz farklı tecrübeler ve düşüncelerlere sahip bireyleriz, ancak yeni şeyler paylaşmak için en iyi arkadaşlara sahip olmak kendimiz hakkında yeni şeyler öğrenmemize yardımcı olabilir. Bizimle paylaştıkları düşünce ve deneyimler gözlerimizi yeni fikirlere açabilir. Bir soruna yeni bir bakış açısı getirmek ile bir şeylerin değişme şansı daha yüksektir. En iyi arkadaşlar bu "A-ha!" tepkisini vermemize yardımcı olabilir.

8- Paylaşım

En iyi arkadaşlarınız ile sadece düşüncelerinizi ve dertlerinizi değil, eşyalarınızı da paylaşabilirsiniz. Bu durumda kız kardeşinizin eksikliğini hissetmez, acil durumlarda kapısını çalabilirsiniz. Özel günlerde birbirlerinizin kıyafetlerini giyebilir, sık sık değiş tokuş yapabilirsiniz.

No more pages to load

No more pages to load