Kanser Savan Besinler

Kanser Savan Besinler, Kanser Savan Sebzeler, Kanser Savan Meyveler, Kansere Karşı Korunma Yolları Ve Daha Fazlası Kadin.com'da.

Çağımızın en illet ve de kâbusa sebep olan hastalığı ne yazık ki kanser… Teknolojinin hızla hayatımızı ele geçirmesi ve doğal ürünlerdeki azalma kanseri tetikleyen en önemli faktörler arasında yer alıyor. Doğal hayattan uzaklaşan insanoğlu, sentetik maddelere ve doğal yolla üretilmeyen tarım ürünlerine rağbet ettikçe hastanelerde yaşanan uzun kuyruklara da her geçen gün yeni hastalar ekleniyor. Büyük küçük fark etmeksizin her yaştan insanın maruz kaldığı kanser hastalığı, çoğu zaman sinsi bir şekilde ilerleyerek ne yazık ki ölüme kadar götürüyor. Yanlış ve sağlıksız beslenmenin kanser hastalığının tetikleyici unsuru olduğu belirten uzmanlar bazı besinlere ağırlık vererek kanser riskini en aza indirgemenin mümkün olduğunu belirtiyorlar. Her şeyden önce bir besinin zamanında tüketilmesinin kanser için etkili ilaç olduğunu belirtmeliyiz. Antioksidan açısından zengin besinleri tüketerek kanserden korunmanız mümkün.Peki kanser savan besinler nelerdir?

Kanser Savan Meyveler

Düzenli ve dengeli beslenmenin olmazsa olmazı olan meyvelerden bazıları kanser hastalığının önlenmesinde oldukça etkin bir rol üstleniyor.

Elma

Kanser Savan

Kabukları ile birlikte her gün tüketilen 2 adet elma sadece kansere değil birçok hastalığın da şifasında etkili. İçerdiği bol miktarda kuarsetin sayesinde kanserin oluşumunda, kanser tedavisinde, alerji, kalp ve damar hastalıklarının önlenmesinde fayda sağlıyor.

Ananas

İçeriğinde bol miktarda bulunan bromelain maddesi sayesinde kanserli hücrelerin üremesini durdurmaya yarayan bu mucizevi meyveyi mutlaka yeme alışkanlıklarımın içine dâhil etmemiz gerekiyor. Özellikle cilt, yumurtalık ve akciğer kanserinin önlenmesinde oldukça etkili olduğu biliniyor.

Nar:

Kanserojen madde verilen fareler üzerinde yapılan deneylerde nar meyvesinin %30 oranında düzelme sağladığı kanıtlanmış durumda. Her gün 1 bardak taze sıkılmış nar suyu içerek ya da günde 2 adet nar tüketerek kansere karşı gereken önlemi almış olacaksınız.

Yaban Mersini

Herkesin vücudunda kanserden koruyan enzimler mevcut. Bu enzimlerin aktif hale getirilmesi ise doğru besinleri tüketerek ortaya çıkıyor. Yaban mersini kansere karşı koruyan enzimlerin ortaya çıkarılmasında oldukça etkili bir besin. Aynı zamanda kolesterol oranını da düzenleyerek kalp sağlının da korunmasında etkili oluyor.

Kiraz

Kanser Savan

Tadı kadar vücuda etkileri ile de oldukça sevilen kiraz, meme, cilt, karaciğer ve akciğer kanserlerinden korunmamızı sağlıyor.

Kanser Savan Sebzeler

Sadece meyveler değil kanser savan sebzeleri de mevsiminde, düzenli ve yeterli miktarda tüketmek kanser oluşumunda ve tedavisinde oldukça etkin bir rol oynuyor.

Brokoli

İçindeki etken maddeler brokolinin çiğ yenmesi ile ortaya çıkmaktadır. Buharda pişirerek tükettiğiniz brokoli ile çok daha etkili bir korunma sağlamanız mümkün olacaktır. Tiroid yetmezliğine sebebiyet verebileceğinden haftada 2 günden fazla tüketmemeniz tavsiye ediliyor.

Domates

Yüksek oranda antioksidan içeren domates sadece mevsiminde tüketilmek şartı ile oldukça yararlı bir sebze olarak göze çarpıyor. Özellikle prostat problemlerinde yüksek oranda koruyucu özelliğe sahip.

Havuç

Ağız, yemek borusu ve mide kanserinde oldukça etkili olan havucun her gün 2 bardak suyunu sıkarak içmek kanserden korunmada etkili oluyor.

Sarımsak

Kanserin yayılmasını önleyen bu mucizevi besin aynı zamanda kanser oluşumun engellenmesinde de oldukça etkilidir. Her gün 3 diş çiğ sarımsak tüketmenin hayvanlar üzerinde yapılan deneylerde görüldüğü üzere oldukça etkili olduğu kanıtlanmış durumda.

Kabak Çekirdeği

E vitamini bakımından oldukça yararlı olan kabak çekirdeği, kanser hücrelerini engellemesinin yanı sıra vücudun bağışıklık sistemine zarar veren maddeleri de vücuttan uzaklaştırmada oldukça etkili.

Kuru Baklagiller

Kan dolaşımında etkin rol oynayan kuru baklagillerin haftada mutlaka 2 gün tüketilmesi tavsiye ediliyor.

Yoğurt

Özellikle evde yapılan yoğurdu her gün yarım kilo tüketmek gerekiyor. Birçok faydası olan yoğurdun düzenli olarak tüketilmesi birçok hastalığın önlenmesinde etkili.

 

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();