Sıcak Havalarda Kalıcı Makyajın Sırları

Sıcak yaz aylarında bütün kadınların ortak derdi olan makyajın akmaması ve sabit durması için neler yapılabilir? Kalıcı Makyajın Sırları Nelerdir?

Sıcak yaz günlerinde bütün kadınların ortak derdi olan makyajın akmaması ve sabit durması için neler yapılabilir? Yaz mevsiminde artan sıcaklık ve nem miktarıyla birlikte yaptığımız makyaj gün içerisinde yapıldığı andaki tazeliğini koruyamayabilir. Fondöteniniz yüzünüzdeki mimik çizgilerinize dolabilir, göz kaleminiz akabilir ve farınız göz kapaklarınızda çizgilenme yapabilir. Bu tür durumların olmaması için öncelikle iyi bir makyaj bazı seçmeli ya da makyaj sabitleyici spreyler kullanabilirsiniz. Kalıcı makyajın sırları söyledir.

Adım Adım Kalıcı Makyajın Sırları

1)Makyajınıza başlamadan önce, cildinizi yüz yıkama jelinizle yıkayın ardından pamuk yardımıyla tonikle üzerinden geçin. Bunu yapmak cildinizin güzelce temizlenmesini sağlar.

2)Makyaj bazları Kalıcı Makyajın Sırları arasında en önemlerinden bir tanesidir. İyi bir makyaj bazı sizi gündüzden geceye kadar bile idare edebilir ancak bunun için yağ içermeyen bazları tercih etmelisiniz. Yüzünüzü yıkadıktan sonra makyaj bazını sürün ve 10 dakika boyunca cildinizin emmesini bekleyin. Bu süreçte cildiniz makyaja hazır hale gelecektir.

3)Bazınızı sürdükten sonra fondöteninizi ya da pudranızı sürebilirsiniz. Fondöten seçiminizi çok kalın fondötenlerden yana yapmamaya özen gösterin. Sıcak yaz günlerinde suratınızda ağır duran bir ürün olmasını istemezsiniz. Kalın yapılı fondötenleri daha çok gece makyajı için tercih edebilirsiniz. Pudralar, fondötene göre daha hafif yapılı olduklarından dolayı yaz mevsimi için daha doğru bir seçim olabilir.

Sıcak Havalarda Kalıcı Makyajın Sırları4)Fondöten tercih edenler için; fondöteninizi sürdükten sonra sabitlemek ve kalıcılığını artırmak adına transparan pudraları tercih etmelisiniz. Fırçanızla çok fazla olmayacak şekilde pudranızdan alabilir ve yüzünüze sürebilirsiniz.

Göz makyajı için detaylar

5)Göz makyajı içinde bazlar bulunmaktadır. İsteğinize göre göz makyaj bazı kullanabilir veya far paletinizdeki krem rengi farı baz niyetine uygulayabilirsiniz. Yaz mevsiminde krem farları tercih etmelisiniz. Krem farlar hem toz farlar gibi çizgilenme yapmayacak hem de uzun süre kalıcı olacaktır.

6)Göz kalemlerinizi suya dayanıklı olan ürünlerden tercih etmelisiniz. Suya dayanıklı kalemler yazın terlediğinizde akmayacak ve sabitliğini koruyacaktır.

7)Maskara içinde, bazla beraber satılan ikili maskaralar bulunmaktadır. İsteğinize göre bu tür maskaraları tercih edebilirsiniz. Önce bazını daha sonra maskaranın kendisini sürebilirsiniz.

8)Allık seçiminizi krem olan allıklardan yana tercih etmelisiniz. Sıcakta terlendiği zaman krem ürünler daha kalıcı oluyor ve toz allıklar gibi bir süre sonra uçmuyor. Allık renginizi şeftali tonlarında seçerseniz yaz için daha sıcak bir görüntü elde etmiş olursunuz.

9)Dudaklarınıza, fondöteninizi ya da pudranızdan hafifçe sürün. Bu süreceğiniz rujun daha kalıcı olmasını sağlayacaktır. Yazın koyu renkli rujlar yerine açık renkli rujları, hatta nemlendirici etkili rujları tercih edin. Nemlendiricili rujlar hem dudaklarınıza doğal bir görünüm kazandırır hem de nemini korumasını sağlar.

10)Makyajınızı tamamladıktan sonra makyaj sabitleyici spreyinizi sıkabilirsiniz. Makyaj sabitleyici spreyler hem makyajınızın gün sonuna kadar kalmasına yardımcı olur hem de serinletici etkiye sahiptir.

No more pages to load

No more pages to load