Kadınların Aldatma Nedenleri?

Kadınların Aldatma Nedenleri? Kadınların aldatmasının ana nedenleri nedendir? Bir kadın sevgisizlik ve güven duygusu olmadığı için aldatır.

Kadın erkek cinsiyet her ne olursa olsun ilişkiyi yaralayan en derin acının sebebi çoğu kez bir aldatmadır. Hepimiz aldatmanın nedenini farklı nedenlere dayandırıyor olsak bile çoğu zaman aslında aldatan kişi bunu gözle görülür bir nedene bağlayarak yapmaz. Sizin önünüze sürebileceği tek şey bahanelerdir. Erkeklerin aldatma sebeplerinin ve şekillerinin daha çok cinsel eğilimde olduğunu biliyoruz. Peki ya kadın? Kadınların aldatma nedenleri nelerdir? Annelik hormonlarıyla bezeli kadın söz konusu olduğunda yorumlar elbette farklı bir hal alıyor. Hem hormon hem de genel yapı göz önüne alındığında çok daha duygusal bir varlık olan kadın neden aldatma ihtiyacı duyar?

Kadınların Aldatma Nedenleri Başlıca Şu Şekildedir;

Yetersiz Sevgi

Aşkların ve evliliklerin birleştirici noktası olan sevgi, kadını besleyen su misali bütün hücrelerine yayılır. Kadın sevgi ile beslendikçe büyür, güzelleşir ve etrafına ışık saçar. Sevgisiz kalan bir kadın ise hayatla olan bağlarını askıya alır. Günler artık onun için sıradan bir hal almıştır. Kendi rutini içerisinde dönüp dururken eğer karşısına o çok ihtiyacı olan sevgi açlığını giderecek bir başka erkeğe rastlarsa tekrar yaşadığını hissedebilmek adına köklerini ona doğru uzatacaktır. Kadın her zaman aşkın ve duygusallığın peşinden koşar. Eğer bir kadın sevildiğini hissediyorsa aldatmak ona oldukça uzak bir kelime olarak kalır.

Bir Kadının Özgüveni Asla Kırılmamalı

Bir kadını elinde tutmak isteyen bir erkek birçok yoldan birini seçecektir. Fakat seçtiği yol eğer doğru bir adım olmazsa maalesef ki sonu hiç de umulduğu gibi kadının dize gelip aşk şarkıları mırıldandığı bir film sahnesi olamayacaktır. Kadının özgüvenini yıkıp kendisine bağlamayı başarabilen bir erkek görürseniz orada aynı zamanda aldatılmak üzere olan bir erkek görüyorsunuz demektir.

Kadınların Aldatma Nedenleri?

Kıyaslama Yapılmamalı

Konu erkekler olduğunda hepsi kendilerinin bulunmaz hint kumaşı olduğu düşüncesi içerisinde boğuluyorlar. Oysaki her insan zaten kendi şahsında oldukça özel ve bulunmazdır. Bunu bu şekilde dillendirmenin ya da üstünlük sağlamanın asla bir faydası olmayacaktır. Özellikle erkek arkadaşı ya da kocası tarafından başka bir kadın ile kıyaslandığını fark eden kadın için durum oldukça zor bir hal almıştır bile. Eski sevgili, eski eş hatta bazen de erkeğin en yakın arkadaşı ile bir kıyaslamaya tabi tutulan kadın için artık o adamın ya da o ilişkinin bir anlamı kalmayacaktır. Böyle bir durumda ise kadın onu özel hissettiren ilk erkekle yollarını kesiştirme gücüne sahip olacaktır.

Evlilik Düşüncesinde Net Olunmalı

Bir kadın beklemeyi sever elbette ama yeterli miktarda ve oyalanmadığına emin olduğu takdirde. Eğer siz bir kadına, sırf elinizin altında tutmak için arada evlilik cümleleri kurup hiçbir gayret göstermiyorsanız kadın da sizi güvencede tutarak hayatını birleştirebileceği erkeği aramaya başlamış olacaktır. Kadının aşk ve sevginin dışında hayatında istikrar ve güvene de ihtiyacı olduğu asla unutulmamalıdır.

 

 

No more pages to load

No more pages to load