Kadınlara Film Önerileri

Kadınlara Film Önerileri, Unutulmaz Film İsimleri, En Güzel Filmler, Memoirs of a Geisha / Bir Geyşanın Anıları, Jane Eyre

Bazı filmler vardır ki mutlaka kadınların izlemesi gerekir. Kadın izleyicileri ekrana kilitleyen, kadınların gücünden yola çıkarak yapılmış filmlerin hayatımızdaki gücü bir başkadır. İşte size evinizde annenizle, kız kardeşinizle, en yakın arkadaşlarınızla, kızınızla ya da tek başınıza izleyebileceğiniz unutulmaz kadın film önerileri!

Unutulmaz Film İsimleri

• Frida
Söz konusu kadın filmleri olur da Frida’dan bahsedilmez mi? 19 yaşında trafik kazası geçirdikten sonra hayatı büyük ölçüde değişen genç kadın kendini resme adar. Bu öyle bir adamadır ki hayatı tekrar değişecektir. Bütün dünyada bir efsane haline gelen, güçlü kadının simgesi Frida filmi kesinlikle sizin için biçilmiş kaftan!

• Mamma MiaKadınlara Film ÖnerileriMamma Mia’dan daha mükemmel bir kadın filmi olabilir mi acaba? Anne kız ilişkisi ile dostluk bağlarının iyice işlendiği filmde Meryl Streep erkeklere karşı tek başına kalmanın bütün yönlerini bize gösteriyor.

• The Devil Wears Prada / Şeytan Marka Giyer
İşte yine bir Merly Streep farkı! Güçlü Miranda ile henüz saf ve toy olan Andrea’nın yolları kesiştikten sonra ilişkilerinin tam bir kadın dayanışmasına döndüğü filmde bir kadının istedikten sonra her şeyi başarabileceğine tanık oluyoruz.

• Küçük Kadınlar

Kadınlara Film Önerileri
Her kadının henüz ufak bir kızken mutlaka okumuş olduğu Küçük Kadınlar kitabının film uyarlamasını unuttuk sanmayın. Meg, Jo, Betty ve Amy kardeşlerin birbirleriyle kurduğu ilişkiler, annelerinin onlar için kurduğu şefkat dolu yaşam kızların hayatlarında yaşanan değişimler... İşte 5 kadının kurduğu sımsıkı bağlarla gözlerinizin yaşaracağı bir klasik...

• North Country / Tek Başına
Bir annenin çocukları ile hayatta kalma savaşını anlatan filmde hep alışık olduğumuz erkek maden işçilerin aksine bir kadının maden işçisi olarak yaşamını ortaya koymasına tanıklık ediyoruz. Başta cinsel taciz olmak üzere birçok zorlukla savaşmış olan Josey’in (Charlize Theron’un) dramı gerçek hayattan uyarlanmış çarpıcı bir kadın filmi.

• Amelie
Fransız bir kızın hayat dolu hikayesiyle baş başa kalmaya hazır mısınız? Anne ve babasını kaybetmiş olan Amelie’nin hayatını başkalarını mutlu etmek üzerine kurduğu ama sonunda kendi yalnızlığı ile yüzleştiği filmde gülücükleriniz ve gözyaşlarınız yarışabilir.

En Etkileyici Filmler

• Notebook / Not DefterKadınlara Film ÖnerileriAşkı tatmış ya da aşka yanaşmış olan her kadının mutlaka izlemesi gereken bir film. Allie ve Noah’nın hayatlarının not defterine yansıması sonucu çarpıcı bir aşk hikayesini anlatan Notebook’u izlerken bütün mendillerinizi yanınıza almanızı öneririz.

• Jane Eyre
Zamanında bütün genç kızların okumuş olduğu başyapıtlardan biri olan Jane Eyre’nin sinemaya uyarlanması sonucu ortaya çıkan bir klasik. Jane Eyre’nin bir kadın olarak hayatın bütün zorlu yönleriyle mücadelesine yeniden tanık olmak istiyorsanız, bu filmi de arşivinize eklemelisiniz.

• Joy
Ödüllü filmde Joy’un ailesinin yoğun karmaşasının arasında hiç kimseyi dinlemeden hayallerinin peşinden gitmesi ve sonunda bu hayallerinin hepsini gerçekleştirerek hayata karşı dimdik bir şekilde durması anlatılıyor. En yeni kadın filmleri arasında yer alan Joy’da Jennifer Lawrance adeta kadınların yüreğine su serpiyor.

• Memoirs of a Geisha / Bir Geyşanın Anıları
Üç Oscar ödülü kazanmış olan ve bir geyşanın bütün hayatının derinliklerine inen filmde bir kadının kendi gücünün farkında vardıktan sonra neler yapabileceğine bütün çarpıcı yönleriyle tanık oluyoruz.