Kadınlar Neden Orgazm Olamıyor?

Kadınlar Neden Orgazm Olamıyor? Erkekler Mi Yoksa Kadınlar Mı Daha Kolay Orgazm Olur? Kadınlar Neden Orgazm Olmakta Güçlük Çekerler?

Cinsel hayatın taraflar arasındaki değeri ve önemi tartışılmazdır. Çünkü cinsellik aşkı katlar ve kişilere güçlü bir sahiplik hissi kazandırır. Bu his sayesinde de bağlılık artar ve taraflar birbirlerini daha çok sever. Elbette, kişilerin birbirlerini daha çok sevmesi için cinsellik bir kriter değildir ve hiçbir zaman zorla ve bahanesinin “ilişkinin daha iyi olması, ilişkinin kurtarılmak istenmesi” gibi saçmalıklar olmamalıdır.

Konuya ilk olarak iki tarafında yeterli yaş ve olgunluğa erişmesinin önemini kavratmakla başlanmalı… Oldukça önemli ve hata kabul etmeyen bir durum olan cinsellik kesinlikle geri dönüşü olmayan birlikteliklerdendir. Kişilerin sürekli partner değiştirmesi sadece cinselliği kendileri için anlamsız kılar ve zamanla da cinsellikten tamamen soğumasına sebep olur.

Erkekler Mi Yoksa Kadınlar Mı Daha Kolay Orgazm Olur?

Sorunun cevabı kesinlikle erkeklerdir ve her zaman böyle kalacaktır. Çünkü erkeklerin cinsel bölgelerindeki sinir uçları daha duyarlı ve daha etkileyicidir. Yalnız kadınların orgazm olma süreleri ve orgazm anını hissetmeleri gibi bir durum da erkekler için mümkün değildir. İki orgazmın farkı da oldukça fazladır ve en kolay orgazm olan erkekler, en derin hisseden kadınlardır.

Kadınlar Neden Orgazm Olmakta Güçlük Çekerler?

Eğer seks partneri birlikte olduğu sevgilisi/eşi ise kesinlikle durum sıradanlaşmaya başlamış olabilir. Yeni başlayan bir cinsel birliktelik durumlarında da kadınların olaya adapte olamaması ve kendini olaya dâhil edememesi etkili olmaktadır. Bunun dışında kadınların orgazm olamamalarının temel sebepleri;

Kadınlar Neden Orgazm Olamıyor?

 • Erkeklerin ön sevişme gibi bir düşüncesi olmadan kadını olaya dâhil etmeye çalışması ya da saldırması, zorla seks yapmaya çalışması kadınların orgazm olma sürelerini uzatır. Buradaki saldırı da elbette ki eşin/sevgilinin daha önce birleşme gerçekleştirmemiş gibi seksi bir an evvel gerçekleştirme isteği adına kullanılmıştır.
 • Kadınlarda sıkça görülen “Vajinismus” rahatsızlığının varlığı ve bu durumu atlatması için kadına vakit tanınması, yardımcı olunmaması durumları da özellikle eşlerin sorumlu olduğu durumlardan biridir.
 • Sevmedikleri insanlarla seks yapmaya çalışan ya da bu ortama dâhil olan bir kadının orgazm olma süreleri de yine oldukça fazladır.
 • Bir erkekten etkilenmeyen ya da erkeklerin cinsel performanslarını yeterli görmeyen kadınlar da orgazm konusunda sıkıntı çekerek sürecin uzamasına katlanmaktadır.
 • Tatmin etmek konusunda erkeklerin kadınları doyuramadığı ya da o seviyeye ulaştıramadığı, çok geç ulaştırması durumlarında kadınların orgazm süreleri daha fazla uzar.
 • Bazen kadınların hiç orgazm olmaması gibi durumlar da söz konusudur ve bu sevilen kişiyle yapılan sekste dahi görülüyorsa, kadında var olan bir hastalığın olması muhtemeldir.
 • “Yalancı orgazm” kadınların sıkça başvurduğu ve tamamen erkeğini mutlu etmek, orgazm olmayacağını anlamak, sıkılmak gibi durumlarda başvurduğu yollardan biridir. Erkeklerin böyle bir ihtimali olmadığından, bu durumun kadınlar için bir şans mı olup olmadığı tartışmaya açıktır.
 • Kadınların yeterince tahrik olmaması da orgazm olamama sebeplerinden en başlıcası olarak gösterilebilir.
 • Erkeklerin sabırsızlığı, kadınları orgazmdan soğutan en temel sebeptir ve bu erkekler için değişmeyeceği gibi kadınlar içinde değişmeyecek bir nedendir.
 • Bilinen orgazm olamama hastalıkları dışında bir neden yoksa ve her şey normalse birleşme anında kadının orgazm olamaması tek problem ise; kadın adına kendini ilişkiye hazır hissetmediği söylenebilir. Bu durumu anlayışla karşılayan ve problem etmeyen erkeklerin, kadınları için çaba göstermesi olarak algılanacağından, süreç hızlanacaktır.
 • Son olarak kadınların orgazm olamama sebebinin temel kaynağının erkek olduğu bilinmeli ve hastalık dışında kadınların orgazm olamama nedenini erkeklerin kendinde aramaları daha doğru olacaktır.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();