Kadın Olmanın Avantajları Nelerdir?

Kadın Olmanın Avantajları Nelerdir? Bugün hemen hemen her kadın, cinsiyetini seçme şansı verilse yine kadın olmayı seçeceğini belirtmiştir.

Kadınlar, toplumsal açıdan pek çok kez dezavantajlı duruma düşse de işin aslı pek de sanıldığı gibi değil. Bugün hemen hemen her kadın, cinsiyetini seçme şansı verilse yine kadın olmayı seçeceğini belirtmiştir. Kadın Olmanın Avantajları nelerdir, sizler için bu yazımızda ele aldık.

Kadın Olmanın Avantajları  neler gelin birlikte bir göz atalım;

Fiziksel Avantajlar

Bugün kadın ve erkek olarak iki farklı sınıfa ayrılmamızın temel nedeni elbette biyolojik faktörler. Dişi ve erkek bedenlerinin birbirinden gözle görülür bir şekilde farklı olduğunu belirtmemize gerek yok.

Söz konusu kadın bedeni olunca bazı durumlarda dezavantajlara sahip olsa da avantajları daha fazla.

Kadınların erkeklere nazaran vücut kılı konusunda şanssız olduğunu düşünebilirsiniz. Bacağında ya da koltuk altında kıl olan bir kadın dışarıdan oldukça itici görülebilir. Ancak bu konuda kadınların erkeklerden avantajlı olduğu bir husus var. Erkeklerin aksine kadınlarda burun ve kulak çevresinde kıllanmalar yaşanmıyor. Bölgesel kıllanmalarda burun ve kulak ile uğraşmak zorunda değil kadınlar. Ya da en basitinden göğüs bölgesinde erkeklerinki gibi bir kıllanma görmüyor kadınlar. Ayrıca 30 yaşından sonra saçlarınız dökülmeye başlamıyor. Oysa erkekler için bu oldukça büyük bir problem :)

Diğer bir fiziksel avantaj ise kuşkusuz boy konusunda. Erkekler kısa boy korkulu bir rüya iken kadınlarda bu durum o kadar da büyük sorunlar arz etmiyor. Nihayetinde topuklu ayakkabılar ne güne duruyor? :)

Duygusal Avantajlar

Kadınların erkeklere nazaran çok daha duygusal olduğu dile getirilir. Pekâlâ, bu erkeklerin duygusal olmadığı anlamına gelmiyor fakat kadınların detaycılıkları ve doğuştan gelen ‘’annelik’’ sezileri onları erkeklerden bir adım daha öteye taşıyor bu konuda. Duygusallık kadınlara addedilen bir nitelik iken kadınların da bunun avantajlarından faydalanmaması içten olmazdı.

Eğer bir film sizi duygulandırırsa sinemada ağlamaktan çekinmenize gerek yok. Kadın olduğunuz için ağlamanız oldukça olası. Kimse sizi bunun için ayıplamayacaktır. Duygularınızı istediğiniz şekilde dışa vurabilir, onlar hakkında konuşabilirsiniz. Oysa erkeklerin böyle bir lüksü yoktur. Toplumsal baskılardan ötürü erkekler her zaman duygularını gizlemek zorunda kalmış ve katı bir form taşıma zorunluluğu hissetmişlerdir.

Herhangi bir konuda yardım istemekten çekinmek zorunda değilsiniz.

Kadın Olmanın Avantajları

Bu konuda kadınların aciz olduğunu düşünmeyin. Yardım istemek acizlik değil haliyle. Fakat bu konuda kadınlar erkeklerden belirli ölçüde yine şanslı. Erkekler için herhangi bir konuda yardım istemek oldukça güçken kadınlar bunu sıkıntı yaşamadan dile getirebiliyorlar.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();