Kadife Modası

Kadife Modası! Bu kışın vazgeçilmezi olan kadifeyi sık sık görmeye hazır mısınız? Çok şık ürünlerle kombinleyebileceğiniz kadife modası?

Sıkı bir takipçisi olun ya da olmayın, modanın hayatınızda büyük bir yer kapladığı su götürmez bir gerçek. Her sezon belirli etmenler vasıtasıyla belirlenen yeni trendler ile gardıroplarınızı baştan aşağı değiştiriyorsunuz. Gelin hep beraber bu sezon gardıroplarımızda sıkça ağırlayacağımız kadife ve beraberinde gelen kadife modası ile tanışalım.

Kadife Modası İçin Yeni Bir Çağ

2016-2017 Sonbahar defilelerinin göz bebeği, favori materyali kadife. Bu sezon kadifeleri alışılmışın dışında en canlı, en parlak ve en dinamik halleriyle kullanacağız. Sadece kıyafetlerimizde yer almakla kalmayacak olan kadifeler en bilinen çanta ve ayakkabı formlarının dışında bileklik, saç bandı ve şal formlarında da karşımıza çıkacak bu sezon.

Kullanım alanlarında yaşanan bu artış ile birlikte kadife bu sonbahar altın çağını yaşayacak desek hiç yanlış olmaz!

Kadife Modası

Kadife Modası Kışın Vazgeçilmezi

Her ne kadar kadifeler sonbahar aylarında gün ışığına çıksa da asıl hakimiyetini kuşkusuz ki kış aylarında gösteriyor. Kışın vazgeçilmezi olan kadifeler gündelik giyimden özel davetlere kadar hemen her konseptte kendine kolayca yer edinmekte. Birkaç sene öncesine kadar unutulmaya yüz tutan kadifeler 2015 sezonu ile tekrar tahtı ele geçirmiş durumda ve uzun bir süre de tahtı başkasına vermeye niyeti yok gibi gözüküyor. Etek, elbise, pardösü, ceket veya ayakkabı fark etmeksizin her türlü giyim parçasında kullanılan kadifeler açık ara kışın en çok tercih edilen parçaları olacak.

Birkaç sene öncesine kadar kadifelerin tahtını kısa süreli sallandıran süetler ve deriler kısa süren hükümdarlıklarına veda edip, kadifenin kış hakimiyetini kabullenmek zorunda kalanlardan oldu. Artık modası geçti diye düşündüğünüz kadifeleri tekrar çıkarma zamanı geldi de geçiyor. Kış kadifenin altın çağı!

Retro Severlerin Gözbebeği

Kim demiş sonbaharda üzerimizde esintisini taşımaktan vazgeçemediğimiz Retro havasına kışın veda etmek zorundayız diye? Kadifeler ile bu Retro havayı kışa taşımak mümkün. Hemen her türlü kıyafette birbirinden farklı renk çeşitlerinde kullanılabilen kadifeler ile özellikle Philip Lim, Fendi ve Ralp Lauren gibi dünyaca ünlü markaların 2016-2017 kış koleksiyonlarında çoktan yerlerini aldı bile.

Ayakkabılar İle Uyumlu Çantalar

Kadifenin kullanım alanlarının sadece kıyafetlerimiz ile sınırlı kalmadığından sizlere bahsetmiştik. Özellikle moda literatüründe aksesuar denildiğinde ilk akla gelen şüphesiz çantalar ve ayakkabılar oluyor. Kadife çanta ve ayakkabıları sıkça görüyoruz. Özellikle kışın kadifeye oldukça yakışan renkler olan pudra, yeşil, lacivert ve bordoyu tercih edin. Gerek ayakkabılarda gerek çantalarda seçeceğiniz bu tonlar kadifenin zarafetini bir üst seviyeye çıkaracaktır.

Kadife Modası

Sokak Modası

Nedense kadife dediğimizde aklımıza ilk önce özel günlerde ya da davetlerde giyilen şık ve iddialı parçalar aklımıza gelse de durum sanılanın tam tersi aslında. Kadifeler gündelik kıyafetlerin de vazgeçilmez birer parçası öyle ki son zamanların gözde sokak modası parçası eşofmanlara bile yansımış durumda. Evet, yanlış duymadınız kadife eşofmanlardan bahsediyorum. Eşofmanların yanında yer alan beli lastikli pantolonlar ve kadife ceketler ise kombin tamamlayıcı olarak karşımıza çıkıyor.

Kadife Nasıl Kullanılmalı?

Gelelim yazımızın en can alıcı kısmına. Kadifelerin nerelerde kullanıldığı ve ne kadar çok tercih edildiğinden ziyade kadife kıyafetlerimizi kullanırken nelere dikkat etmeliyiz bir inceleyelim.

Kadife özellikle kumaş yapısından ötürü kullanılırken oldukça dikkat edilmesi gereken bir ürün zira kadife kumaşı yapısı gereği parlak ve oldukça göz alıcıdır. Bu durumu dengelemek adına kıyafetlerinizde ki diğer parçaları mat renklerden seçebilirsiniz. Bu sayede göze çok daha güzel gelen bir görünüşe sahip olmakla kalmayıp aynı zamanda moda namına tam puan alacaksınız.

No more pages to load

No more pages to load