Mutlaka İzlenmesi Gereken Romantik Filmler

Mutlaka İzlenmesi Gereken Romantik Filmler, Öne Çıkan Romantik Filmler, -Aşkın 500 Günü, Aynı Yıldızın Altında

Beğenin ya da beğenmeyin aşk ve sevgi kavramları hepimizin hayatının temelinde yer alan kavramlar. Bizleri insan olarak belki de diğer canlılardan ayıran en büyük özelliklerden biri de duygularımız. Aşk ve sevgi her ne kadar ilk söylendiğinde aynıymış gibi gelse de öyle olmadığını hepimiz biliyoruz.İnsan yaşamının her alanını büyük ölçüde etkileyen aşk, şüphesiz film sektörünü de derinden etkiledi. Bu yazımızda sizler için mutlaka izlenmesi romantik filmler listesini  paylaştık. Buyurun bir göz atalım

Öne Çıkan  Romantik Filmler

1- Kesinlikle, Belki

Mutlaka İzlenmesi Gereken Romantik Filmler

Filmde oldukça sıradan olan bir adamın hayatının aşkını arayışına şahit oluyoruz. Film konu olarak basit gelmiş olabilir ama aslında hiç de değil. Bu hayatının aşkı kavramı çok farklı açılardan ele alınıp, işlenmiş durumda film boyunca. Filmin ana kahramanı Will 30 yaşında, bir kızı olan kafası bir hayli karışmış olan bir babadır. Sıradan günlerin birinde Will kızına annesi ile nasıl tanıştığını ve bu tanışmanın ardından gelişen olayları anlatmaya başlar. Will, geçmiş yaşantısını anlatırken kızı Maya’dan sevgililerinin isimlerini saklar. Böylece Maya hikâyedeki annesini bulmaya çalışacaktır.

2-Arkadaştan Öte

Başrollerini göz dolduran performansı ile Justin Timberlake ve Mila Kunis’in paylaştığı Arkadaştan Öte filminde, geçmiş ilişkilerinden bir hayli yara almış ve artık aşka inanmayan iki kişiyi izlemekteyiz. Aşka inanmadıkları gibi bir daha aşka asla inanmayacaklarına dair birbirini de söz vermişlerdir. Birbirlerine karşı karşı koyulamaz bir çekim hisseden bu ‘’arkadaşlar’’ arkadaşlıklarına cinsellik de katarak verdikleri bu sözü ne kadar tutabileceklerdir?

3-Sıcak Kalpler

Mutlaka İzlenmesi Gereken Romantik Filmler

Diğer romantik hikâyelerden farklı olarak bu filmde bir parça da korku var. Karşınızda görüp görebileceğiniz en komik, en romantik ve en sıcak film Sıcak Kalpler. Bu filmde R adında bir zombinin bir insana olan aşkını izliyoruz. Evet, yanlış duymadınız bir zombi. Kitaptan uyarlanan filmde, kendini insanlara kapatmış olan zombiler de bir de kendi vahşilikleri içinde yitip giden zombiler var. R bir gün insan olan Julie’yi görüyor ve ona aşık oluyor. Hikayede bu aşkın etrafında gelişiyor.

4-Wall-e

İzleyenleri yer yer güldüren, yer yer ise gözyaşlarına boğan bir animasyon serisi Wall-e. Günümüzden oldukça uzak bir gelecekte geçen filmde Dünya kelimenin tam anlamı ile çöplüğe dönmüştür ve bu çöplüğü temizleme görevi ise Wall-e isimli bir robota verilmiştir. Wall-e görevini canla başla yerine getirmeye çalışırken Dünya üzerinde yaşam belirtisi bulmaya gönderilen bir başka robot Eve ile karşılaşır. Bir araya gelen bu iki robot hem görevlerini tamamlamaya hem de romantik bir maceraya yelken açarlar. Wall-e animasyon filmi gişe başarısının yanı sıra bir de Oscar ödülü almıştır.

5-Aşkın 500 Günü

İzleyenleri dakika başı değişik ruh hallerine büründüren bol ödüllü bir 2009 yapımı. Hikâye kulağa ilkten oldukça klişe geliyor. Aşka inanmayan bir kadın ve hayatının aşkını bulduğuna inanan bir erkek. Erkek âşık olur… Kadın ise olmaz… Devamında ise seyirciye farklı ruh halleri yaşatılır film boyunca. Film senaryosu kadar müzikleriyle de beğeni toplayıp ödülleri evine götürmüştür.

6-Aynı Yıldızın Altında

2015 yılında aylardır en çok satanlar listesinin zirvesinden inmeyen kitabı ile aynı isme sahip olan Aynı Yıldızın Altında 16 yaşındaki Hazel’ın 3 senedir tiroid kanseri ile olan mücadelesini ele almaktadır. Tiroid kanseri ile mücadelesine devam ederken kanser hastaları için oluşturulan destek gruplarından birinde Augustus ile tanışır Hazel. Augustus kanser yüzünden bir bacağını kaybetmiştir. İkisinin tanışmalarının ardından birbirlerine olan destekleri ve aşklarını konu alan film izleyenleri gözyaşlarına boğan öne çıkan  romantik  filmler arasında.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();