Yüzdeki İstenmeyen Tüyler Ve Kurtulma Yolları

Yüzdeki İstenmeyen Tüyler Ve Kurtulma Yolları, Lazer Epilasyon İle Tüylerden Kurtulmak Mümkün Mü?

İstenmeyen tüyler, genellikle hormonlarla alakalıdır. Hormonların fazla salgılanması nedeniyle bazı yerlerde istenmeyen tüyler çıkabilir ve bu durum çok rahatsız edicidir. Bazı durumlarda ise kullanılan ilaçlar istenmeyen tüylerin oluşumuna sebep olabilir. Bu gibi durumlarda istenmeyen tüylerden kurtulmak için çözüm arayışlarına girilir.

İstenmeyen tüyler oldukça can sıkıcıdır. Vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulmanın pek çok yöntemi olsa da yüzdeki istenmeyen tüylerle mücadele etmek daha zordur. Çünkü bu yöntemler yüzdeki tüylerin çoğalmasına, kalınlaşmasına ve daha hızlı çıkmasına neden olabilir. Lazer epilasyon, yüzdeki tüylerden kurtulmak için bir yöntem olarak değerlendirilebilir. Ancak bu yöntem oldukça maliyetlidir ve etkileri de sınırlıdır. Hatta uygulamanın yanlış yapıldığı durumlarda yüzdeki tüylerin artışına bile neden olabilir.

Tüylenme genellikle hormonal sebeplerle meydana gelir. Kadınlarda tüylenme miktarını değiştiren etkenlerin başında östrojen seviyesinin değişmesi gelir. Menopoz, yüzdeki tüylenmenin arttığı dönemlerden biridir. Bununla birlikte, tüylenmenin aşırı boyutlara gelmesi hormonal bir rahatsızlığın işareti olabilir. Böyle durumlarda bir uzmana danışmak daha sağlıklı olacaktır. Tüylenme normal ölçülerdeyse, doğal ve bitkisel çözümler tercih edilebilir.

İstenmeyen Tüyler Bitkisel Yöntemlerle Nasıl Önlenebilir?

Leblebi tozu maskesi

Malzemeler

-2 yemek kaşığı leblebi tozu

-1 yemek kaşığı süt kreması

-2 çay kaşığı süt

-1 çay kaşığı zerdeçal

Hazırlanışı ve uygulanışı

-Tüm malzemeleri bir kapta karıştırın ve karışımı yüzünüze sürün.

-20 dakika maskenin kuruması için bekleyin.

-Ilık suyla maskeyi yüzünüzden silin.

-Karışımı düzenli olarak 1 ay boyunca haftada 2-3 kere uygulayın.

 

İstenmeyen tüy nasıl önlenir

Zerdeçal kürü

Malzemeler

-2 yemek kaşığı zerdeçal

-Yeterince süt

Hazırlanışı ve uygulanışı

-2 kaşık zerdeçalın içine yavaş yavaş sütü ekleyerek karıştırın.

-Macun kıvamına gelmesini bekleyin.

-İstenmeyen tüylerin olduğu kısma sürün.

-15-20 dakika bekleyin.

-Ilık suyla yıkayın ve temizleyin.

Nane kürü

-1 yemek kaşığı kadar aldığınız naneyi ince ince kesin.

-Naneleri ağzınızda çiğneyin ve 2-3 yudum su içerek yutun.

-Bu uygulamayı 15 gün boyunca uygulayın ve daha sonra birkaç gün ara verin.

-Tekrar 15 gün uygulayın.

Aslanpençesi kürü

-1 su bardağı suyu kaynatın.

-Kaynattığınız suyun içine 1 tatlı kaşığı aslanpençesini koyun.

-5 dakika boyunca kaynatın.

-Sabah kahvaltısından sonra ve akşam yemeğinden önce için.

Bu kürleri düzenli ve doğru bir şekilde uyguladığınız takdirde istenmeyen tüylerinizden doğal yollarla kurtulabilirsiniz.

Lazer Epilasyon İle Tüylerden Kurtulmak Mümkün Mü?                

Lazer epilasyon, son yıllarda istenmeyen tüylerden kurtulmak için en çok kullanılan yöntemlerin arasında yer alıyor. Bu noktada akıllara lazer epilasyonun zararlı olup olmadığına dair pek çok soru geliyor. Eğer siz de yüzünüzdeki istenmeyen tüylerden lazer epilasyon ile kurtulmayı düşünüyorsanız yazımızın bu bölümü tam size göre.

Lazer epilasyonla ile ilgili doğru bilinen pek çok yanlış var. Lazer epilasyonun yüze yapılamayacağı düşüncesi de bunlardan biri. Oysaki günümüzde pek çok kadın yüzündeki istenmeyen tüylerden lazer epilasyon yardımıyla kurtuluyor. Lazer epilasyonda kullanılan ışınlar sadece orta deriye kadar ulaştığı için, uygulamanın organlarımıza herhangi bir zararı bulunmuyor. Yalnız, lazer epilasyonun benlerin üzerine yapılmamasına mutlaka dikkat edilmesi gerekiyor. Uygulama için mutlaka tecrübeli ve alanında uzman kişilerden hizmet almak gerekiyor.

Yüz epilasyonu kadınlar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Lazer epilasyon yaptırmak için en az 14-15 yaşlarında olunması gerekiyor. Uygulamadan sonra cilt bakımına dikkat etmek oldukça önemlidir. Uygulama gününde güneşe maruz kalmamak, aşırı sıcak su ile banyo yapmamak, banyo sırasında kese yapmamak ve günlük güneş koruma özellikli krem kullanmak son derece önemlidir.

 

 

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();