İstanbul Sergileri

İstanbul Sergileri . Kasım-Aralık 2016 tarihlerinde İstanbul'da gidebileceğiniz kültür ve sanat etkinlikleri, cafeler, çocuk etkinlikleri yazımızın devamında.

Yazın bitmesi, sonbaharın başlaması hatta kış döneminin kapıda olması birçoklarında hüzün yaratıyor olabilir, ancak söz konusu İstanbul olunca Kasım-Aralık ayları sergi ayı anlamına gelir. Her yıl bu dönemlerde kültür ve sanatla yakından ilgilenenleri kucaklayan İstanbul sergileri bu Kasım-Aralık’da da sizleri farklı yolculuklara çıkartıyor.

Kasım-Aralık ayı boyunca gidilebilecek İstanbul sergileri listemizden birkaçı:

Türkiye Sinemasında Ustalar: Lütfi Akad

24 Mayıs’ta başlayan ve Türkiye sinemasına adını “ustasız usta” olarak yazdıran Lütfi Akad’ın sinemasına ışık tutan sergi 31 Aralık’a kadar İstanbul Modern’de sanatseverleri bekliyor.

Adres: Meclis-i Mebusan Caddesi Liman İşletmeleri Sahası Karaköy Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 334 73 00

İnsan İnsanı Çekermiş

Fotoğrafa ilginiz varsa, hele bir de eski Türkiye fotoğraflarını merak ediyorsanız, Türkiyeli80 fotoğrafçının 80 yıllık süre içinde çekmiş olduğu bu kareler ilginizi çekebilir. 9 Ağustos’ta İstanbul Modern’de başlamış olan sergi 18 Aralık’a kadar devam ediyor.

Adres: Meclis-i Mebusan Caddesi Liman İşletmeleri Sahası Karaköy Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 334 73 00

İstanbul Sergileri

Doğanın Renkleri Karma Resim Sergisi

Kimyasalda uzak, sadece doğadan gelen renkler ile dans etmeye hazır mısınız? Armaggan Kültürel Miras ve Doğal Boya Laboratuvarı’nın tamamen doğadan ilham alarak yarattıkları renklerin tuvallerin üzerine yayılmasına hayran kalabilirsiniz.

Adres: Nuruosmaniye Caddesi No: 65 Çemberlitaş Fatih İstanbul

Telefon: 0212 533 44 33

Maddenin Halleri “4”

İlham ve yaratıcılık kavramlarının ele alındığı sergide birbirini tanımayan fakat ortak noktaları beraber bir şey üretmek olan farklı sanatçıların eserleri yer alıyor.

Adres: Kemeraltı Caddesi No:10 Karaköy Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 703 33 33

İki Taraf – Cansu Çakır

Cansu Çakır’ın minyatür tekniğini kullanarak ve Büyük Valide Han’ın tarihini araştırarak ortaya çıkardığı çalışma geçmiş ile günümüz arasında bir bağ kuruyor. 23 Ekim’den 17 Aralık’a kadar sanatseverleri bekleyen sergi Büyük Valide Han’da gerçekleşiyor.

Adres: Mercan Mah., Çakmakçılar Yokuşu, Büyük Valide Han, Kapı No:53 Fatih İstanbul

İstanbul Sergileri

Hayvan Severlerin Çok Beğeneceği Bir Sergi

Dört Ayaklı Belediye: İstanbul’un Sokak Köpekleri

Siz de İstanbul’u dört ayaklı dostlarımızdan ayrı düşünemiyorsanız ve onları kendinize dost edinmeyi seviyorsanız, geçmişten günümüze İstanbul’un sokak köpeklerinin izlerini bu sergide görebilirsiniz. 27 Ekim’den 17 Mart’a kadar İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde gerçekleşen sergi, 19. yüzyıldan günümüze ışık tutuyor.

Adres: Meşrutiyet Caddesi No:47 Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 334 09 00

Ayşegül Köksal ‘Arka Planda Kalanlar’

Hayatın olağan akışında kaybolmuş olan insanların sesini bizlere duyuran Ayşegül Köksal’ın ‘Arka Planda Kalanlar’ adlı sergisi 3 Kasım’dan 3 Aralık’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde!

Adres: Balo Sokak No:37 34435 Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 245 02 29

Nil Yalter: Kayıt Dışı

Arter’de düzenlenen sergide Nil Yalter eserleriyle kayıt dışında kalmış olan kişilere ve duygulara yer veriyor. Göçmenlerin, işçilerin, kadınların ve dışlanmış bireylerin mücadelelerini eserlerine taşıyan Nil Yalter’in sergisi 14 Ekim’den 15 Ocak 2017 tarihine kadar Arter’de görülebilir.

Adres: Tomtom Sokak İstiklal Caddesi No:211 Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 708 58 00

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();