İstanbul ’da Huzur Bulacağınız Yerler

İstanbul ’da Huzur Bulacağınız Yerler. İstanbul'da kolaylıkla gidip gezebileceğiniz park, bahçe ve korular. İstanbul çevresinde gidilecek yerler?

İstanbul …

Nice yüzyıllar boyunca destanlara, hikâyelere, şiirlere, savaşlara ilham veren şehir. Günümüzde her bir metre karesi böylesi tarih kokan bir şehre Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde sahip olduğumuz için oldukça şanslıyız. Her geleni kendisine hayran bırakan İstanbul, son zamanlarda artan nüfus ve yerleşmesi ile belki de eski güzelliğini kaybediyor bizlerin gözünde.

Her ne kadar birbiri ardına devam eden binalar ve artan nüfus İstanbul’un güzelliğine gölge düşürse de, İstanbul’da vakit geçirirken huzur bulacağınız pek çok mekân mevcut. Aradığını dinginliği ve huzuru şehrin içinde bulmanız çok kolay. Gelin hep beraber bu mekânlara bir göz atalım.

İstanbul ’da Huzur Bulacağınız Yerler

İstanbul İçinde Gezilecek ve Huzur Bulacağınız Yerler

Yıldız Parkı

Şüphesiz İstanbul 'da Beşiktaş’a gidip de Yıldız Parkı’na uğramayan yoktur. Beşiktaş’ın tam göbeğinde yer alan Yıldız Parkı gidenleri kendine hayran bırakıyor. Yıldız Parkı Osmanlı Devleti zamanında Sultan Selim tarafından annesi için yaptırılmış olup günümüzde de varlığını devam ettirmektedir. Halka açık olan parkın içinde parkın doğal düzenini bozmayacak şekilde sıralanmış kafeler, dinlenme tesisleri ve havuzlar bulunmakta.

Emirgan Korusu

İstanbul’un Emirgan semtinde yaklaşık olarak 452.000 metrekarelik bir alana kurulmuş olan Emirgan Korusu İstanbul’un en sevilen parklarından biridir. Emirgan Korusu’nun içinde rengârenk çiçekler ile bezenmiş açık alanlar, çocuk bahçeleri ve birbirinden güzel su havuzları bulunmakta.

Korunun çevresi yüksek duvarlar ile çevrili olduğundan boğaz manzarası adeta bir kare surundan izleniliyormuş havası vermekte. Emirgan Korusu ile İstanbul’un o tarih kokan eski havasını rahatlıkla soluyabilirsiniz.

Korunun içerisindeki bir diğer güzellik ise renkli köşkleri. Sarı Köşk ve Pembe Köşk görenleri kendisine hayran bırakıyor.

Şile

Şile belki bir mekân değil ama kesinlikle İstanbul sınırları içinde cennet diyebileceğiniz bir yer. Özellikle havalar henüz yeni yeni ısınmaya başlarken, bahar aylarının başında, gidilmesi en ideal olan Şile’de denizin sakinliği ile aradığınız huzuru bulmanız mümkün.

Şile’nin lezzeti ile nam salmış olan deniz ürünlerinden doyasıya yiyebilir, şifası ile bilinen On Bir Göllerini ziyaret edebilirsiniz.

Setüstü Çay Bahçesi

Gülhane Parkı içinde yer alan Setüstü Çay Bahçesi çay severlerin vazgeçilmez adresi. Gülhane Parkı’nın en üstünde bulunan mekân manzaranın tadını çay ve bir parça simit ile çıkarabileceğiniz sevimli bir yer. Özellikle parkın içinde yapacağınız bir yürüyüş sonrası soluğu Setüstü Çay Bahçesi’nde almanın iyi geleceğini garanti ediyoruz.

İstanbul ’da Huzur Bulacağınız Yerler

 

İstanbul'un En Turistik Adası

Büyükada

Listemize Büyükada’yı eklemezsek olmaz. İstanbulluların göz bebeği Büyükada hafta sonu gezilerinin olmazsa olmazı. Büyükada’ya Bostanlıdan doğru vapur ile geçtikten sonra keyifle geçireceğiniz bir hafta sonuna adım atmış oluyorsunuz.

Doğa ve çevre ile iç içe olan Büyükada’da bisiklet kiralayarak gezinebilirsiniz. Ada çevresinde birbirinden güzel koylar olduğundan koy turlarını kaçırmamakta yarar var. Eğer hafta sonunuzun tamamını Büyükada’da geçirmek niyetindeyseniz de adaya özgü butik otellerin herhangi bir tanesinde konaklayabilirsiniz.

Fethi Paşa Sosyal Tesisleri

Yine şehrin içinde bir parça soluklanabileceğiniz güzide yerlerden biri Fethi Paşa Tesisleri. Büyük bir araziye yayılmış tesiste yürüyüş ve koşu alanları ve pek çok restoranın yanı sıra ünlü bir çay bahçesi de bulunuyor. Oldukça temiz ve nezih olan bu ortamda manzaranın keyfini sürerek ailenizle vakit geçirebilirsiniz. Yeşile ve huzura doyacağınız Fethi Paşa Sosyal Tesisleri İstanbul’da şehir stresinden uzakta huzur arayanların gitmesi gereken ilk yerlerden biri.

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();