İştah Bastırma Önerileri

Hem istediğiniz zaman çikolata yemek, hem de iştahınızı bastırmak istiyorsanız işte sizin için İştah bastırma önerileri!

İstediklerimizi yiyerek kilo vermek mümkün olabilir mi? Görüş alanınıza giren çikolatalı çörekleri savuşturmaya hazır mısınız? O zaman çikolatasız duramayanlar için derlediğimiz  yazıyı okuyun. İşte İştah Bastırma Önerileri..

İştah Kapatıcı Öneriler

1- Sakız çiğnemek iştahı azaltır. Öğlen yemeğinden sonra bir, iki ve üç saat aralıklarla sakız çiğneyerek iştahınızı azaltabilirsiniz.

2- Diyet uygulamakta başarılı, azimli ve iradeli insanların canı asla bir şey çekmez! Yanlış. İnsani irade kayıplarımız tabii ki olabilir. Ancak bozulan bir diyetten sonra onu telafi edebilmek önemlidir. Sevdiğiniz yemeklerden kaçmaya çalıştıkça gözünüzde daha çok kıymetlenecek ve bir gün mutlaka bu sebepten iştahınıza yenik düşeceksiniz.

3- Her gün aynı şeyleri yemek iştah arttırır. Araştırmalar da her gün aynı gıdalarla beslenen insanların iştahının daha fazla olduğunu kanıtlamıştır.

İştah Bastırma Önerileri

4- Çeşitli gıdalardan azar azar tüketmek önemlidir. Canınızın çektiği şeyleri az miktarda da olsa tüketmemek, iştahınızda ters orantılı bir etkiye sebep olacaktır.

5- Çikolata bağımlılık yapar mı? Journal of American Dietetic Association araştırmaları, çikolatanın biyolojik olarak bağımlılık yaratan bir gıda olmadığı kanıtladı. Yani her ne kadar göz alıcı görünse de iştah açmadığı resmi olarak kanıtlanmış durumda

6- İştah bastırmak açısından yapmanız gereken bir diğer şey ise canınız herhangi bir gıda yemek istediğinde dikkatinizi başka yöne vermeniz gerektiğidir. Böyle durumlarda başka bir şeye bakmanız ya da koklamanız etkili olacaktır. Finders Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre, görsel ve duyusal etkenler dikkat dağıtmada daha fazla işe yarıyor.

7- Kadınların bazı dönemlerinde daha fazla iştahlı oldukları bilinen bir gerçektir. Özellikle de konu abur cubur olunca. Illinois Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmada, kadınların kurabiye, şekerleme gibi tatlı yiyeceklere, erkeklere göre daha meraklı olduğu ortaya çıktı. Buna her ay regl dönemleri de eklenince, kadınlar adeta birer yemek canavarına dönüşüyor.

Araştırmalar kadınların erkeklere göre daha iştahlı olduklarını söylese de unutulan bir nokta var. Kadınlar erkeklerden irade olarak da daha güçlü varlıklar. Yani bir kadın isterse başaramayacağı hiç bir şey yok.

İradenizi kontrol altına almayı öğrenirseniz, hayatta sadece iştahınızı bastırmayı değil, pek çok alanda da güçlenmeyi ve vücudunuzla alakalı kararları alarak, uygulamayı başarabilirsiniz.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();