İnternet Üzerinden Evlilikler Ne Kadar Doğru ?

İnternet Üzerinden Evlilikler Ne Kadar Doğru? İnternet Üzerinden Evlilikte İlişkiler, İlişkiler, Evlilik

İnternet hayatımızın her noktasına girmiş durumda artık. Akıllı telefonlarımızda, bilgisayarlarımızda hatta saatlerimizde bile internetten yararlanabiliyoruz. Bu da etkileşimde bulunduğumuz insan sayısını da haliyle arttırıyor. Çoğu kişi internet üzerinden tanıştıkları ile bir ilişki yaşıyor, hatta aralarında evlenenler bile çıkabiliyor. İnternet üzerinden evlilikler yapan çiftlerin sağlıklı bir yuva kurması mümkün müdür diye soracak olursak bunun cevabı çok da zor değil.

Eskiden insanların nasıl tanıştıkları ve nasıl bir ilişkiye başladıkları düşünülünce internetten tanışmış olmak çok da anormal gelmiyor. Çünkü tüm işlerimizi artık internet üzerinden hallediyoruz. Kafeye gitmek yerine yetiştirmemiz gereken işler olduğu için çoğu zaman sosyalleşmelerimizi sosyal medya üzerinden yapıyoruz. Bunun dışında yine bir mekâna gittiğimizde beğendiğimiz kişiye en hızlı şekilde ulaşabilmek için sosyal medya uygulamalarını kullanıyoruz. Her ne kadar dışarıda bir yerde görerek hoşlandı yaşansa da internetin nimetlerinden yararlanarak karşımızdaki kişiyle iletişime geçiyoruz.

Internet-Uzerinden-Evlilikler-Ne-Kadar-Dogru

Günümüz ilişkileri ve evliliklerine genel bakış attığımızda arkadaş tavsiyesi ile biriyle tanışma gibi durumların çok da olmadığını görüyoruz. Okul hayatından tanıdıklarımız, gittiğimiz etkinliklerde tanıştığımız insanlar arasından kendimize uygun olacak bir kişi ile denk gelmediğimizde tanışma amacıyla açılmış uygulamalara yöneliyoruz.

İnternet Üzerinden Evlilikler De İlişkiler

Tanışma amacı ile yapılan uygulamalarda kişiler kendilerini daha net bir şekilde ifade edebiliyorlar. Ancak bunun öteki yüzü olarak da olduklarından çok daha farklı bir kişilik olarak da kendilerini gösterebiliyorlar. Hiç bağlantınız olmayan bir kişiyle iletişime geçmek ve sonrasında görüşme sağlamak kötü tarafları göz önüne alındığında çok da sağlıklı görünmüyor. Yine de daha önce birbiri ile hiçbir noktadan bağı olmayan ama internet üzerinde tanışarak mutlu bir ilişkiye başlayan da çok fazla örnek mevcuttur. Çoğu kişi bu ilişkilerini evliliğe kadar götürebiliyorlar. Uygulamaları kullanan kişilerin niyetleri kötü olsa bile gerçekten biriyle tanışma amacında olan kişiler bu uygulamaların meyvesini yiyebiliyorlar.

Internet-Uzerinden-Evlilikler-Ne-Kadar-Dogru

İnternet söz konusu olduğunda hiçbir şeyin kesin sağlıklı veya sağlıksız olmadığını söyleyemeyiz. Özellikle insan faktörü işin içine girdiğinde oluşabilecek olasılıklar sayılamayacak kadar fazla olabiliyor. İnternetten tanışmamış olsanız ve senelerdir arkadaşınız bile olsa bir insanı gerçekten tanımanız gibi bir durum söz konusu olmayabiliyor.

İnternet artık hayatımızın bir parçasıdır. Bunu kabullenerek devam etmek aslında en mantıklısı olacaktır. Ancak sadece internetten medet ummak da akıllıca bir fikir değildir. Fotoğrafların ve kelimelerin arkasına sığınarak birçok insan sadece olmak istediklerini gösterirler. Çoğu zaman da yoruma açık olan bu durumlar yüz yüze tanıştığınızda çok iyi anlaşacağınız biri hakkında yanlış bir imaj çizmenize sebep olabilirler. Bu nedenle internette tanışmış olsanız da gerçekten tanıyor olsanız da karşınızdakine bir şans verin. Tabii ki kötü sonuçları da göz önünde bulundurmakta fayda var. İnternet üzerinden tanışmak artık garip bir durum değil, bunu unutmayın.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();