İlkbaharda Hamilelik Stili

İlkbaharda Hamilelik Stili, En Trend Hamile Kıyafetleri, Bu Sezon Pastel Renkler Moda ! Stil Öneriler,

Dünyanın gözünün sürekli üzerinde olduğu Hollywood’da son zamanlarda birçok top model, oyuncu, şarkıcı ve celebrity kadının ardı ardına hamilelik haberlerini alıp, birbirinden alımlı hamilelik stili fotoğraflarını sosyal medyada görüyoruz.

İlkbaharda Hamilelik Stili

 

Blake Lively, Natalie Portman, Irina Shayk, Ciara Wilson, Beyonce, Rosie Huntington ve Amal Clooney gibi normal hayatında fit ve stil sahibi celebrity lerin hamilelik look’ları da bebek bekleyen hamile hanımlara rol model olacak nitelikte.

Kilo artışı ve değişen vücut ölçüleri ile şekillenen bu stil, hamilelik dönemini ve sonrasındaki 1- 2 yılı kapsıyor. Hem bu dokuz aylık süreçte, hem de hamilelik sonrası değişen yaşam biçimi ve günlük rutindeki farklılık nedeniyle annenin kendini güzel ve iyi hissetmesi de psikolojisi açısından önem teşkil ediyor.

Hamileliğin ilk aylarından itibaren rahatlık, esneklik ve nefes alan doğal dokular, özellikle pamuklu ve ipek kumaşlarla kendinizi fresh hissedebilirsiniz. Hamilelik döneminde saç ve cilt gibi üst bedendeki bu süreçte hormonların da etkisiyle güzelleşen bölgelerinize odaklanıp; özenli ve canlı bir makyaj, 2017 ilkbahar trendlerinden olan “saç aksesuarları” ve boyuna takılan minik bandanalarla stilinizi zenginleştirebilirsiniz.

 

İlkbaharda Hamilelik Stili

İlkbaharda Hamilelik

 

Hamileliğiniz süresince; renk tonlamanıza uygun renk seçimleriyle ve dozunda feminenlikle üst bedeninizi vurgulamak size kendinizi iyi hissettirecektir. “Bel hattını” ortaya çıkarmaya çalışan, vücut figürünüzü kum saatine döndürmeye yönelik, elbisenizi göğüs altından kemerle “robadan” denilen şekilde bağlayabilirsiniz. Bu dönemde pantolon yerine; esnek kumaştan elbiseleri tercih etmenizi de öneriyorum.

İlkbaharda Hamilelik Stili

 

Elbiselerde “pastel renkler”, özellikle 2017 ilkbahar trendlerinden pembenin her tonu, yine yeni sezonun öne çıkan detaylarından puantiyeler, minik floral desenler ve dikey çizgiler de hamile stilinizde kullanabileceğiniz parçalar.

Hamileliğinizin ilerleyen aylarında, ayakkabı seçiminize daha da önem vermenizi öneriyorum. Rahatlık, denge ve güvenlik sebebiyle; ilkbahar ve yaz aylarında babetler, sandaletler, şık spor ayakkabılar ya da kısa dolgu topuklu ayakkabılar tercih edebilirsiniz.

 

İlkbaharda Hamilelik Stili

 

Dünyanın hamilelik sürecini adım adım takip ettiği kadınların başında Britanya’daki Kate Middleton geliyordu. Kayınvalidesi Lady Diana’yı anımsatan look’larla, elegan hamilelik stilini tercih edip, özellikle robadan puantiyeli midi boy elbiseler ve üzerine aynı boy paltolar tercih ediyordu.

 

İlkbaharda Hamilelik Stili

 

Seksi moda kimliğine sahip ünlü top model Irina Shayk ise, hamileliği süresince diz üstü çizmeler ve mini elbiselerden vazgeçmeyenlerdendi.

 

İlkbaharda Hamilelik Stili

 

Bu yıl çok ses getiren Jackie filmindeki performansıyla Natalie Portman ise, filmin prömiyerlerinde özellikle Dior’un romantik ve elegan elbise seçimleriyle hamile stiliyle ses getirdi.

 

İlkbaharda Hamilelik Stili

 

George Clooney ile yaptığı evlilikle celebrity dünyasına giren, aslında başarılı bir avukat olan Lübnanlı Amal Clooney ise, mesleği dolayısıyla da elegan moda kimliğine sahip, midi boy elbiselerden oluşan hamile stilini tercih ediyor.

 

İlkbaharda Hamilelik Stili

 

Grammy Müzik Ödülleri töreninde hamileliğini ve ikiz bebeklerini dünyaya duyurup, anneliği kutsayarak Ana Tanrıça kimliğine bürünen Beyonce ise; seksi moda kimliği doğrultusunda vücut hatlarını vurgulayan, feminen elbiseleri kullanıyor.

 

ilkbahar hamilelik

 

“It- couple” olarak bilinen, Jason Huntington ile evliliğiyle gündemde olan Rosie Huntington ise, müthiş güzelliğini vurgulayan saten elbiselerle ödül törenlerine katılıyor.

 

ilkbahar hamilelik

 

Tüm bu stil önerilerimden daha önemlisi; huzurlu ve mutlu bir bebek dünyaya getirmek için, toplumun ve medyanın empoze ettiği vücut ölçüsü normlarına takılmadan, bir kadının en mucizevi döneminin eşinizle birlikte sevgi ve mutlulukla tadını çıkarmaya odaklanmanızdır! :)

 

 

Burcu Batur

Burcu Batur

Koç Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdikten sonra, İngiltere'de University of Essex'te Uluslararası Yönetim ve Moda Yönetimi ile ilgili Master eğitimimi tamamladım ve Türkiye'de Vakko Esmod akademisinin Stil Danışmanlığı sertifika programını bitirdim. Hem bireylere hem kurumsal firmalara stil danışmanlığı yapmaktayım. Kadin.com ve At Dünyası binicilik dergisinin moda editörlüğünü yapmaktayım.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();