İlkbahara Özel Bakım Önerileri

İlkbahara Özel Bakım Önerileri, Özel Bakım Önerilerine Ellerden Başlayalım, Saç Bakımı, Gözaltı Bakımı.

Bahar aylarının gelmesiyle, cildimizin de dengesi bozuldu ve bazılarımızın cildi kururken bazılarımızın cildi aşırı yağlanmaya başladı. Elbette ki bu sorunların çözümleri mevcut ve evimizde hazırlayabileceğimiz özel bakım önerileri ile bu sorunların üstesinden gelebiliriz. Öncelikle sorunlu bölgelerin farklı bakımlar gerektirdiğini unutmayarak işe başlamamız gerekiyor. Yani ellerimiz için ayrı bakımlar, ayaklarımız için ayrı bakımlar yapacağız. Bunun dışında saçlarımızı da unutmamak gerekiyor. Saçlarımız, en çok geçiş dönemlerinde yani bahar aylarında yıpranır, elektriklenir ve kırılır. Bu nedenle de saçlarımızın her zaman canlı ve parlak görünmesini sağlamalıyız.

Özel Bakım Önerilerine Ellerden Başlayalım

İlk olarak ilkbahara özel bakım önerileri adına ellerimizden başlayalım. Eğer elleriniz aşırı kuruyor veya çatlıyorsa, ihtiyacınız olan nem bakımıdır. Nem bakımı genel olarak E vitamini içeren kremler ile yapılır. Ama kutu ürünler kullanmak istemeyenler için ev ortamında kendi kremini hazırlayabileceği özel bir tarifimiz de mevcut. El bakım kremi yapmak isteyenler için malzemeler; şeker, süt, muz ve isteğe bağlı olarak zeytinyağı şeklindedir. Tüm malzemeleri birbirine harmanlanıncaya kadar karıştırmanız gerekiyor.

İlkbahara Özel Bakım Önerileri,

Muzu eğer küçük küçük dilimlerseniz işiniz daha da kolaylaşacaktır. Bakım kürünü hazırladıktan sonra ellerinize bir miktar hazırladığınız karışımdan alıp sürün ve ister streç sarın, isterseniz poşet eldivenler giyin. Bu şekilde yaklaşık olarak 20-30 dakika bekletip ellerinizi yıkayabilirsiniz. Haftada bir kere bu bakımı uygulamak ellerinizi uzun vadede yumaşacık yapacaktır. Bu arada hazırladığınız bu kürü dirseklerinize de uygulayabilirsiniz.

Ayak Bakımı

Ayak bakımına geldiğimizde ise, uygulamanız gereken bakım kürü tamamen yumuşatmaya yönelik olmalıdır. Hazırlayacağınız kürün içerisine, E vitamini ampüllerden, aloe vera aromasından ve çeşitli bitkilerin - tamamen isteğe bağlı olarak- aromalarından ekleyebilirsiniz. Bu karışım ayaklarınızı yumuşatacak ve topuklarınızın sertleşmesini engelleyecektir. Haftada bir düzenli şekilde uygulamanız önerilmektedir. Yine hazırladığınız karışımı ayaklarınıza sürdükten sonra yün çorap giyerek belli bir süre bekletebilir ve sonra ayaklarınızı yıkayabilirsiniz.

Gözaltı Bakımı

Gözaltı morlukları ve cilt kızarıklıkları yaşayanlar için bakım kürü hazırlamak ise oldukça kolaydır. Salatalıkların kabuklarını soymadan gözaltlarınız dâhil yüzünüzün problemli gördüğünüz yerlerine koymanız ve yarım saat kadar bekletmeniz sonucunda kürün işe yaradığını görebilirsiniz. Bu bakımı ise haftada iki üç kez yapmanızda sakınca yoktur. Eğer cildiniz çok yağlıysa bu kür nem verecek ve yağ oranınızı dengeleyecektir. Kuru bir cilde sahip iseniz de yine cildinizin nemlenmesini sağlayarak daha parlak bir cilt elde etmenize yardımcı olacaktır.

Saç Bakımı

Özel Bakım

Son olarak saçlarınıza yapmak istediğiniz bakım kürlerinin içerisinde kesinlikle E vitamini olması gerektiğini unutmayın. Eczanelerden alabileceğiniz E vitamini ampullerini şampuanınıza karıştırabilirsiniz. Bu karışım saçlarınızın daha hızlı uzamasına yardımcı olacaktır. Ayrıca tatlı badem yağını da duşa girmeden önce saçlarınıza sürüp 1 saat beklettiğiniz takdirde saçlarınızın saç kremine ihtiyacı kalmayacaktır. Tatlı badem yağı bakımını haftada bir ya da en fazla iki kez yapmanız önerilmektedir. Saçlarınızın daha parlak görünmesini istiyorsanız, argan yağı kullanmanız da doğru olacaktır. Argan yağı saçları, kırıklardan, kopmalardan ve sönmüş görüntüden kurtaracaktır. Bu nedenle argan yağı kullanmak saçlar açısından oldukça önemlidir.

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();