İlkbahar Yaz Makyaj Modası

İlkbahar Yaz Makyaj Modası, İlkbahar Yaz Makyaj Modasında Gözler Ön Plana Çıkıyor, En Güzel Makyaj Trendleri.

2017 yılı itibari ile her döneme damgasını vuran bir trende tanıklık ettik. Özellikle mevsim geçişleri tasarımcıların en çok sevdiği ve en üretken oldukları dönemlerdir. Bu nedenle de yine kış mevsiminden ilkbahara geçerken makyaj artistleri bu dönemi nüde ve mat olarak adlandırarak bu tür çalışmaları başlattılar. İlkbahar yaz makyaj modasında kesinlikle renkli ve mat rujlar yer alıyor. Yani bu tür rujları uzun süre kadınların dudaklarında görmeye devam edeceğiz. Bunun dışında artık göz makyajları daha renkli yapılmaya başladı. Yani, bu demek oluyor ki artık toprak tonlarını kullanmak zorunda değiliz! Eğer isterseniz pembe göz farları sürebilir, kırmızı allıklar kullanabilirsiniz. Tabii ki bunları her zaman dozunda kullanmak en önemli kriterdir.Peki ilkbahar yaz makyaj modası trendleri nelerdir?

İlkbahar Yaz Makyaj Modası

Diğer bir yandan bu sezon en çok simleri göreceğiz gibi duruyor. Özellikle geçen sezondan itibaren popülerliğini artırmış olan pigmentler, bu sezon daha çok kişiye hitap ederek kullanım oranını da artıracak. Pek çok markanın, uygun fiyatlılar da dâhil, bu anlamda çalışmaları ve hali hazırda sergilediği ürünleri de bulunuyor. Pigmentler ve simler istenildiği takdirde, göz pınarlarına, istenildiği takdirde vücuda dahi kullanılabiliyor.

İlkbahar Yaz Makyaj Modasında Gözler Ön Plana Çıkıyor

Bu ilkbahar yaz makyaj modasında kendini ön plana atan bir diğer unsur ise çekici göz makyajları yapmaktır. Örneğin koyu göz makyajının yanında nüde ve çok açık renklerde bir mat ruj tamamlayıcı olarak sunulabilir. Pek çok defilede de bu tür makyajları gördüğümüz için bu yılın modasının kesinlikle ön planda olan gözlerin olacağını söyleyebiliriz.

Aslında bu sezonun en önemli modası kesinlikle sağlıklı ciltler olacak. Çünkü bu sezon erkeklerde dâhil olmak üzere herkes cildinin bebek cildi gibi görünmesini ve bu anlamda hangi tedaviler gerekiyorsa uygulanmasını istiyor. Bu nedenle de kişilerin ciltleri eskiye oranla daha parlak ve daha güzel gözükmeye başlıyor. 2017 yılında cilt bakımları da çok revaçta olacak, diyebiliriz.

İlkbahar Yaz Makyaj Modası

Bu sezon eskiye dönme merakının gelmesi aslında pek çok insanı mutlu etti. Özellikle 80’ler bu dönemin en çok örnek alınan devri gibi gözüküyor. Bu nedenle de saçını ördürenler, rasta yaptıranlar ve renkli metalik tonlarda göz makyajı uygulayanlar sayısında epey artış olduğunu görebiliyoruz. Artık saçların renkli olması da örgü ve rasta için bir engel oluşturmadığından kişiler istedikleri saç renkleri ile diledikleri saç modellerini yaptırabiliyorlar. Elbette ki bu marjinal saçlar için marjinal makyajlarda tercih ediyorlar. Bu nedenle de kendilerine en çok metalik göz makyajlarını yakıştırıyorlar.

Son olarak bu dönemin en çok revaçta olan trendi piercingtir. Kesinlikle çok fazla kişide olan ve gittikçe yaygınlaşan bu insanlar artık piercinglerini dudaklarında tercih ediyorlar. Çünkü sezonun trend makyaj unsuru olan mat rujların üzerinde piercingler çok daha cool duruyor. Bu nedenle de mat rujlar hayatımızda olmaya devam ettiği sürece dudaklarını deldiren kişi sayısında da sürekli bir artış görmemiz mümkün olacak.