İlk Adım Kim Tarafından Atılmalı

İlk Adım Kim Tarafından Atılmalı? İlk Adım Hangi Taraftan Beklenmeli? Hayat Sizin, Söz Hakkı Sizin! Daha da fazlası kadin.com 'da.

Ah o ilişkiye başlama zamanları! Hepimizin belki de kabuklarını süsleyecek hikayelere konu olan bu anlar kimimizde sonrasında keyifli bir anı olarak konuşulsa da, kimimiz tarafından yıllar geçse de tam bir karabasan olarak hatırlanabiliyor.  Özellikle de ilişkilerin başlangıç aşamalarında çiftlerin en büyük sorunlarından biri, hiç kuşkusuz ki İlk Adım atmak oluyor. Konu duygusal ilişki olduğunda alışıldığı üzere kadınlar İlk Adım konusunda hep sabırlı davranıyor. Erkeğin bir duruşu ya da bakışı çoğu zaman bir ilişkiyi başlatmak ya da ilk kıvılcımı oluşturmak için yeterli olabiliyor. Bu durumu genele vurduğumuzda ilişkilerin çoğu bu şekilde ortaya çıkıyor. Oysa, bu durumdan sıkılan kadınların sayısı sanıldığı kadar az değil. Kadınların da bu konuda söz sahibi olduklarını gerçeğini görmezden gelen toplum üyeleri her ne kadar kadının attığı ilk adım girişimini ayıplasa da, kendi kararlarını verebilen ve ne istediğini bilen güçlü kadınların İlk Adım atmadaki öncü tavırları son dönemlerde tam bir başkaldırıya dönüşmüş durumda.

İlk Adım Kim Tarafından Atılmalı

İlk Adım Hangi Taraftan Beklenmeli?

Kadın Geride Durmalı!

Yok artık daha neler! Kadın topluma yön veren, gücü ve enerjisi ile bulunduğu çevreye ışık tutan en güçlü varlıktır. Sadece seçilme özgürlüğüne sahip olmak zorunda olmayan kadın, her alanda olduğu gibi ilişki sürecinde de seçme hakkına sahiptir. Hatta öyle ki, erkeğe göre birçok alanda çok daha detaylı düşünebilme yetisine sahip bir kadının, kendisi için en uygun tercihi yapabileceği gerçeğini de görmezden gelmemek gerekiyor.

Kadının geri planda kaldığı sistemlerde her şeyin yavaş yavaş yıkılmaya başlandığı gözlemleniyor. Ancak güçlü kadınların verdiği cesaretli kararlar her alanda ilerlemeyi sağlıyor. Kadın, geride kalıp kendine gelen kişileri seçmek yerine, ileri adım atarak kendi seçtiği ile yola devam edecek güce sahiptir.

Erkeğin Yanlış Anlayacağı Korkusu

Kadınların ilk adımı atmada sıkıntı yaşamasının en büyük nedenlerinden biri de, erkeklerin bu adımı yanlış anlayabileceği düşüncesidir. Kadının attığı ilk adım bazı erkekler açısından hafiflik ya da kolay elde edilebilir imajı verebilir. Bu yüzden kadınların bu konuya bakışı ne yazık ki bu yönde devam etmektedir. Özellikle sağlıklı ve uzun bir ilişki isteyen kadınlar için, gelecekte bu hareketin yüze vurulma korkusu, kadınların hareketini kısıtlayan en önemli noktaların başında gelmektedir.

Herhangi bir tartışma anında üste çıkma isteği duyan erkeklerin “zaten bana gelen sendin” cümlesi ile karşılaşan birçok kadın için ilk adımı atma cesareti başladığı gibi bitiyor. Hal böyle olunca hem sonraki ilişkilerinde hem de çevresindeki ilişkilere yorumları da bu tecrübe ile şekilleniyor.

İlk Adım Kim Tarafından Atılmalı

Hayat Sizin, Söz Hakkı Sizin!

Eğer gerçekten güçlü bir yapıya sahipseniz ve karşınızdaki o adamın sizin için yaratıldığına inanıyorsanız yapmanız gereken tek şey, gidip o adamla konuşmak olmalı. Sadece seçilme değil, seçme hakkınızın da var olduğunu bilerek, kendi hedef ve istekleriniz doğrultusunda başlayacağınız bir ilişkinin sizi mutlu etmemesi için hiçbir neden yok.