İlişkileri Bitiren Nedenler

İlişkileri Bitiren Nedenler, Kadın Ve Erkeklerde İlişkileri Bitiren Nedenler, Aşk Ve İlişkiler, Kadınlar Neden İlişkilerini Bitirir?

Sağlıklı bir ilişki için öncelikle doğru düşünebilen ve gerçekten karşısındaki kişiye saygı duyan bireyler olmalıdır. Bireyler ilişkilerin temel oyuncularıdır. Bu nedenle iki tarafa da düşen sorumluluklar farklıdır. Örneğin kadınlar ilişkide daha narin olandır, erkekler ise ilgi bekleyendir. Çiftlerin birbirlerini tamamlamaları için doğru kişilerle karşılaşmaları kadar, doğru zamanda olmaları da önemlidir. Yanlış zaman, yanlış insan eşittir yanlış birlikteliktir.Peki kadın ve erkeklerde ilişkileri bitiren nedenler nelerdir?

İşte Kadın Ve Erkeklerde İlişkileri Bitiren Nedenler

Peki, doğru zamanda doğru insanı bulduğunuza emin olduğunuz halde ilişkiler neden biter? İlişkileri bitiren nedenler nelerdir?

Kadın Ve Erkeklerde İlişkileri Bitiren Nedenler,

  • Öncelikle hiçbir şeyin sonsuz olmadığını kabul edin. İlişkiler başlayabiliyorsa, bitebilir de. Bu durumu büyütmek yerine kabullenmeyi seçin. Sorgulamakta haklısınız fakat karşınızdaki kişi sizden ayrılmak istiyorsa; önünden çekilin ve ona gideceği yolu gösterin.
  • Sabrın tükenmesi de ilişkinin bitmesinde büyük bir rol oynar. Karşınızdaki kişinin sabrı tükenmişse, ne yaparsanız yapın asla hiçbir şeyi eski haline getiremezsiniz. Ama üzülmeyin çünkü sabrı tüketen sizsiniz. Bunu kendiniz istediniz ve ne olursa olsun ayrılığın kapılarını biraz da kendiniz açtınız.
  • Her şey çok iyi gidiyorken bir anda terk edilmiş olabilirsiniz. Herkes terk edilebilir. Bu oldukça normaldir. Burada anormal olan terk edilmenin bir anda olduğudur. Gerçekten ortada bir sebep olmadığını düşünüyorsanız ve kendinizi afallamış hissediyorsanız, hesap sormaktan kaçmayın. Bu sizin en doğal hakkınız. Hiçbir sorun yokken çekip giden ve bir açıklama yapmayan kimse size değer vermemiştir. Bunu unutmayın ve kendinizi üzmeden önce geri kalan hayatınızı böyle biri için harap etmeye değip değmeyeceğini düşünün.

Kadınlar Neden İlişkilerini Bitirirler?

  • Kadınlar ilişkide her zaman en sabırlı olan taraftır. Çok anlayış gösterirler, çok susarlar ve sürekli içlerine atarlar. Bir zaman sonra da ne yazık ki ilişkileri için çaba göstermek istemezler, çünkü yorulurlar.
  • Kadınlar çok fazla trip atarlar, çok fazla konuşurlar, çok fazla kavga edebilirler. Unutulmamalıdır ki kadınlar susmadıkları her vakit, aslında karşısındaki kişi ile anlaşmaya çalışmaktadır. Bu anlaşma yöntemi farklı olsa da kadın sustuğu vakit her şey için geç kalınmıştır.
  • Her insanın kabullenebileceği bir şey değildir mantık ve kalp ilişkisi. Bir ilişki de hem mantık hem de kalbin konuştuğu zamanlar vardır. Bazen mantıksal kararlar vermenizi gerektirir. Bazense kalbinizi devreye sokmanız gerekir. Fakat bir kadın eğer sevdiği adamı beyninde bitirmişse ne olursa olsun ayrılığını ilan edecektir. Aynı şekilde kalbinde bitmiş bir adam için mantıksal bir savaş vermek istemeyecektir.

Erkekler Neden İlişkilerini Bitirirler?

Kadın Ve Erkeklerde İlişkileri Bitiren Nedenler,

  • İlişkileri bitiren nedenler arasında erkeklerin kadınlara göre daha çocuksu olması en önemli etkenlerden biridir. Özellikle aynı yaştaki birlikteliklerde kadınların en büyük sıkıntısı karşısında olgun bir birey görememektir. Aynı şekilde erkekler de karşılarında kendilerinden daha ağır ve daha olgun bir kadınla karşılaştıklarında mutlu olmadıklarını, eğlenemediklerini ya da heyecanlanamadıklarını düşünebilirler. Bu da erkeklerin sıklıkla ayrılma sebeplerinden biri olur.
  • “Sıkılmak” çoğu zaman erkeklere özel bir kavramdır. Yani ilişkide erkekler sıkılır, kadınlar çabalar. Bazen tam tersi durumlarla da karşılaşılsa da genel olarak erkekler bu bahaneyi savunarak ilişkiyi bitirme kararı alırlar.
  • İlişkide cinsel birliktelik arayan erkekler, karşılarındaki kadında bu istekleri göremedikleri için ilişkilerini bitirip bu isteklerini gerçekleştirecek başka bir kadın arayışına girebilirler. Bu sıklıkla yaşanan bir ayrılma nedenidir. Bu yüzden terk edilen hiçbir kadının bu insanları tekrar affetmemesi oldukça önemlidir.

İlişkinin bitme nedenleri ne olursa olsun, öncelikle konuşarak sorunu halletmek için çabalayın. Eğer karşınızdaki kişiden istediğiniz karşılığı göremiyorsanız, uğraşmayın ve kendinizi böyle bir ortamın içerisinde daha fazla bulundurmayın. Sizi mutlu etmeyen tüm nedenleri ve tüm insanları hayatınızdan çıkarın. Bugünü, geri kalan hayatınızın ilk günü gibi değerlendirin…

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();