İkizler Burçları Ve Genel Özellikleri

İkizler Burçları Ve Genel Özellikleri, İkizler Burçları Ve Karakteristik Özellikleri, İkizler Burçlarının Pozitif Ve Negatif Yönleri.

İkizler burçları, hava elementinde, Pozitif polaritede, Değişken nitelikte, Eril (Erkek-yapan) enerji taşıyan bir burçtur.  Yönetici gezegeni, aklın ve iletişimin sembolü olan Merkür’dür. Burcun sembolü ikiz kardeşlerdir. Vücudumuzda sinir sistemi, eller, omuzlar, kollar ve akciğerleri temsil eder. Bu burç omuzlarımızdan ellerimize olan bölgeyi temsil ettiği için, bu burcun insanları genellikle ellerini kollarını hareket ettirerek konuşurlar. Bir şey anlatmaya çalıştıklarında en büyük yardımcıları iç güdüsel olarak hareket ettirdikleri elleridir. Yine birçok şeyi ilk olarak ellemek istediklerinden ellerinde çocukluktan kalma yara izleri bulunabilir.

Burcun arketipindeki ikiz kardeşlerin de sembolize ettiği gibi bu burcun insanları birden fazla öğeyi içlerinde barındırmayı severler. Birden fazla fikir, birden fazla iş, birden fazla düşünce, birden fazla ilişki vb. Çift karakterli olduklarına dair yanlış bir görüş vardır. Onlar çift karakterli değil çok yönlülerdir. Zihinleri, sözlerinden sonra da çalışmaya devam ettiği için, kafalarında konuları tartmaya devam ederler. Konu kapanıp üzerinden bir gün sonra, bir önceki günkü fikirlerinin aksini savunmaları bu sebeptendir. Bir daha düşünmüşlerdir, üstüne yatmışlardır.

İkizler burçları, Zodyak’ın üçüncü burcudur. Her burç gibi İkizler burcu da kendisinden önce gelen burcun yaptıklarına eklemeler yapmaya ve kendisinden sonra gelen burca hizmet etmeye çalışır. Kendisinden önce gelen sağlam adımlar atan Boğa burcunun sabit halini değiştirmek ve değişen koşullara da adapte olmasını istediğinden kolaylıkla her değişen duruma ayak uydurabilir. Çoğu İkizler burcu körü körüne hiçbir şeye bağlanmaz. Kendilerine özel maskotları veya değiştirilemez uğurlu anahtarlıkları yoktur. Değişememek, değiştirememek, esneyememek İkizler burcuna kendisini kısıtlanmış hissettirir. Kendisinden sonra gelen Yengeç burcuna da hizmet etmek istediği için, Yengeç burcu evinde rahat rahat zaman geçirebilsin diye, o sosyal hayattaki her aktiviteyi deneyimlemek ister.

İkizler burcu demek; her hava burcunda olduğu gibi zekâ demektir. Bu burcun mensuplarının zihinsel enerjileri diğer Zodyaklılara nazaran daha fazladır. Zihin hiç susmaz ve mola vermez. Her zaman hesaplanacak bir konuları vardır.

Hayatta iletişim dendiğinde ne kadar tema varsa İkizler burcu oradadır. Bu sebeple genelde çok konuşkan insanlardır. Bazen fazlaca konuşkan olmaları etraflarını yorabilir. Ortada bilinmesi gereken bir haber varsa veya haber niteliği taşıyan herhangi bir konu varsa, bunu ilk İkizler burcu öğrenir ve daha sonrasında da bilmesi gereken diğer insanlara aktarır. Tipik bir İkizler burcu haberleri okumadan veya izlemeden günü tamamlamaz. Yaşı kaç olursa olsun, telefon, tablet, internet kullanamayan bir İkizler burcu zor bulursunuz.

Dedikoduyu severler. Kötü niyetle veya insanları yaralamak, onların eksiklerini gediklerini konuşmak için yapmazlar. Onların her şeyi konuşmaya ihtiyaçları vardır. Hiçbir tartışma gözlerini korkutmaz. Tükenmek bilmeyen bir konuşma yetenekleri vardır. Bu yetenekleri sadece laf anlatmak olarak kalmaz. Onlar yabancı dilleri de kısa sırada öğrenir ve kolaylıkla konuşabilirler.

İkizler burçları Zodyak’ın en meraklı burcudur. Dinlemek, sormak ve öğrenmek ister. Ancak bir o kadar da dinlenilmek ister. Sözlerinin dinlenmesi için her türlü dikkat çekici temayı konuşmalarına sokabilirler. Ancak tarafsızdırlar. Önyargı beslemezler. Her türlü görüşe, inanca, karşıt fikre saygı duyarlar. Onlar her şeyi öğrenmeye açıktırlar. Kimseyi küçümsemezler. Kimseye iğneleyici ya da yaralayıcı bel altı sözler ile saldırmazlar.

İkizler Burçları Ve Karakteristik Özellikleri

Genel olarak çok neşeli, keyifli ve güler yüzlü insanlardır. Bir İkizler burcuna gülümserseniz, sorgulamadan o da size gülümseyecektir. Sevilen insanlardır. Onlardan hoşlanmamak zordur. Kendilerine has bir şeytan tüyleri vardır. Sevimli halleri ve tavırları onları her yaşta genç kılar. Yaşlarını kolay kolay belli etmezler. Bu sebeple de karşı cins tarafından hemencecik fark edilen bu burcun üyeleri her daim markaj altındadırlar. Ancak kendilerine olan ilgi çoğunlukla çok uzun soluklu olmayabilir. Çünkü kendilerinin de herhangi bir konuya ilgileri çok uzun soluklu değildir. Dikkatleri dağınık, ilgileri yüzeyseldir. Belli bir aşamaya kadar öğrenirler, öğrenecek konu kalmazsa sıkılırlar.

İkizler Burcu Aşk Ve İlişkiler

İlişkilerden ve evlilikten uzun süre kaçma eğilimindedirler. Romantik anlamda serinkanlı, duygusal olarak biraz eksiktirler. Durum sürekli sol beyinde ve mantıkta icra ettiğinden, iş kalbe, romantizme ve sağ beyine gelince tökezlerler. Bu tökezlemeyi veya aksaklığı bile bekleyecek vakitleri yoktur. Daha sorun bile konuşulmadan ortadan kaybolmuş olurlar.

Bu burç negatif etkiler altında kaldığında, her şeyi en çok kendisinin bildiğine, en yüksek dağları da kendisinin çıkabildiğine inanır. Öğrenmek merak etmek yerine, beğendiğini kopyala yapıştır, al-uygula, taklit et ve benim de şeklinde davranışlar sergileyebilir. Yer değiştirme arzusu çok sıklaştığında büyük kararsızlıklara dönüşebilir. Bir karar vermeye çalışırken oradan oraya sürüklenir ve bunu da kendi kararı zanneder. Çok köşeye sıkışırsa da karışışındaki ile alay etmeye yönelebilir.

Ana pozitif özellikleri; iyi huylu, güler yüzlü ve adaptasyon gücü yüksek olmalarıdır.

Ana negatif özellikleri; huzursuz, fazla değişken ve alaycı olmalarıdır.

 

 

 

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();