Başarılı Bir İftar Sofrası Hazırlamanın Sırları

Başarılı Bir İftar Sofrası Hazırlamanın Sırları, Tatlı Seçiminiz Herkese Hitap Etmeli, Herkes İftarını Dilediği Şekilde Açabilsin.

İftar sofralarının en güzel hali sevdikleriniz ile birlikte büyük sofralarda geçenlerdir. Elbette her güzel şeyin bir zorluğu olduğu gibi başarılı bir iftar sofrası hazırlamanın da belli sırları ve püf noktaları mevcut. Bu kaidelere uyulduğu takdirde misafirleriniz hem sizinle olmaktan hem de sizin sofranızda bulunmaktan çok büyük bir memnuniyet duyarak evinizden ayrılacaklar. Ramazan ayına girdiğimiz şu günlerde sevdikleriniz ile ağzınızı tatlandıracak nefis bir iftar sofrası hazırlamanın sırlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Başarılı Bir İftar Sofrası Nasıl Hazırlanır?

Yemekleri Sıcak Servis Etmeye Özen Gösterin

İftar Sofrası

Kalabalık davetlerin en önemli noktası yemeklerin erken saatlerden itibaren hazırlanmaya başlanmasıdır. Zaman açısından her ne kadar tasarruf sağlasa da yemeklerin sıcak kalmasına olanak sağlamıyor. Böyle bir durumda özellikle sıcak servis edilmesi gereken yemeklerin sona bırakılması ve servis edilmeden önce mutlaka ısıtılması başarılı bir iftar sofrası için oldukça önemli.

Zamanında Servisin Önemi

İftar Sofrası

Seçeceğiniz menü ile ilgili doğru bir sıralama yapmalısınız. Hangi sıralama ile yemeklerinizi sunacağınıza karar vererek sunuma başlamanız misafirleriniz ve mideleri için rahatlama sağlayacaktır. Yemeği biten kimseyi bekletmeden ama hiç kimsenin de erkenden sofradan kalkmasına sebebiyet vermeden doğru bir şekilde servis sunmak keyifli dost sohbetleri için de oldukça önemli.

Çok Yağlı Yiyeceklerden Uzak Durun

Kendi sağlığınızı düşündüğünüz kadar misafirlerinizin de sağlığını düşünmeniz gerekiyor. Uzun süre aç kalmanın ardından sunacağınız çok yağlı gıdalar hem sizin hem de misafirlerinizin bünyesini olumsuz yönde etkileyebilir. Böyle bir şeye fırsat vermemek için Ender Saraç gibi uzmanların söylediklerini dikkate alarak iftar sofrası hazırlayabilir, yemek sonrasında herkesin kendini bir koltuğa atarak uyuklamasını önleyebilirsiniz.

Herkes İftarını Dilediği Şekilde Açabilsin

Belki siz sadece su ile iftarınızı açıyor olabilirsiniz. Ama konu misafir ağırlamak olduğunda zeytin, hurma, su gibi seçeneklerin hepsi iftar sofrasında yer almalı. Böylelikle hem sofranız çok daha zengin görünecek hem de misafirlerinize tercih hakkı tanımış olacaksınız.

Tatlı Seçiminiz Herkese Hitap Etmeli

Her ne kadar ramazan denildiğinde akla güllaç gelse de bu tatlı ile arası hoş olmayan birçok kişi mevcut. Bunun için sütlü tatlı yanında tercih edebileceğiniz şerbetli bir tatlı ile de tüm misafirlerinizin zevkine hitap etmiş olacaksınız. Eğer sağlıklı olmadığını düşünüyor ve tatlı servisi yapmak istemiyorsanız mevsim meyveleri açısından oldukça şanslı bir dönemdesiniz. Bol bol mevsim meyvesi kullanarak tüm misafirleriniz için hem görsel bir şölen hem de sağlıklı bir seçenek sunmuş olacaksınız.

Sofranızdan Suyu Eksik Etmeyin

Yemeğe başlanıldığı an her ne kadar su içmek unutulsa da siz yine de misafirlerinizin önündeki bardakların su ile dolu olmasına dikkat edin. Vücudun ciddi oranda su kaybettiği sıcak Ramazan günlerinde iftardan sahura kadar olan vakitlerin su kaybının tamamlanması açısından oldukça önemli olduğunu unutmamalısınız.

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();