Hızlı Saç Uzatmak İçin Neler Yapılmalı

Hızlı Saç Uzatmak İçin Neler Yapılmalı? Doğal Yağlarla Saç Uzatmak İçin Yapılması Gerekenler? Güzellik ve bakım ipuçları yazımızın devamında.

Biz kadınlar için saçlarımız hem güzelliğe açılan bir kapı hem de görünüşümüzü tamamlayan aksesuarlar arasında yer almaktadır. Makyaj ya da kıyafet tercihimiz istediğimiz kadar başarılı olsun eğer bunu tamamlayacak bir saça sahip değilsek istediğimiz görüntüye ulaşmamız neredeyse imkânsız bir hal alır. Kısa ya da uzun saç tercihi tamamen bizlerin seçimi olsa da her kadın uzun ve bakımlı saçların hayalini kurar. Birçok kadın sırf saçları çok güçlü olamadığı için yıllarca kısa saç kullanmak zorunda kalmış hatta postiş ya da kaynak gibi yapay saç uzatma tekniklerini denemiştir. İşte biz bu yazımızda sizlere saç uzatma hakkında bilgiler vereceğiz.

Doğal Yağlarla Saç Uzatmak

Cildimiz için bakım önerilerini sıklıkla takip ediyoruz. Peki ya saçlarımız için? Birçoğumuz konu saçlarımız olduğunda kendi haline bırakıp mucizevi bir şekilde uzamasını bekliyoruz. Fakat ne yazık ki canlı bir yapıya sahip olan saçımızın en doğru şekilde uzaması için gerekli besinleri almamız ve ona ihtiyacı olan vitaminleri sunmamız gerekiyor. Badem, zeytinyağı, hint yağı gibi yağlar saçınız için tercih edebileceğiniz ürünler arasında yer almaktadır. Haftada bir uygulayacağınız maskeler ile saçınızın ihtiyaç duyduğu nemi ona kazandırabilirsiniz. Özellikle zeytinyağı ve yumurtanın sarısı ile yapabileceğiniz bakım kürü ile saçlarınızın sağlıklı uzamasına yardımcı olabilirsiniz.

Hızlı Saç Uzatmak İçin Neler Yapılmalı

Saç Derisinin Bakımı

Saçların her zaman doğal uzama seyrinin kökten uca olduğu gerçeği asla unutulmamalı. Düzenli olarak saç diplerinin temizliği, saç uzatma için en geçerli yoldur. Saçlarınızı yıkarken sadece şampuanlayıp bırakmamak, masaj yaparak bu süreyi uzatmak kan dolaşımınızı hızlandıracağı için çok daha etkili olacaktır. Ayrıca doğal yağlar ile saç diplerine uygulanacak kürler sayesinde saç derinizi güçlendirmiş, saç uzatma evresine hazırlamış olursunuz.

Saç Taramak

Saç taramanın saç uzatma üzerinde nasıl bir etkiye sahip olduğunu hala bilmeyenler için, gözeneleri açması ve kan dolaşımını hızlandırması gibi etkilere sahip olması sebebi ile oldukça önemli olduğunu dile getirmeliyiz. Fakat saç tarama işlemini gerçekleştirirken saçlarınızı kırmadan, geniş dişli taraklar tercih etmenizi öneririz.

Hızlı Saç Uzatmak İçin Neler Yapılmalı

Elma Sirkesi

Ve yine yeniden tekrar elma sirkesi ile gelen bir öneri. Elma sirkesinin vücuda olan faydaları saymakla bitmiyor. Bunun yanında saçınızı uzatmak için de elma sirkesinden faydalanabilirsiniz. Duş aldığınızda durulama suyunuza ekleyeceğiniz 3 damla doğal elma sirkesi ile saçınızın hem çok daha parlak görünmesini sağlayabilir hem de hızlı uzamasına imkân verebilirsiniz.

Yüksek Isılı Saç Şekillendiricilerinden Uzak Durulmalı

Saçınıza istediğiniz kadar bakım yapın eğer doğru yöntemler eşliğinde koruyamıyorsanız saçınız mutlaka yine kırılıp yıpranacaktır. Yıpranmış saçlarınızı ise istediğiniz görünümde uzatmanız asla mümkün olmayacaktır. İste bu sebeple saçınızın nem dengesini bozup kırılmasına yol açan saç şekillendiricilerinden mümkün olduğunca uzak durmalısınız. Saçlar bizim en vazgeçilmez aksesuarımız. Onlara iyi bakmalıyız.

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();