Hızlı Kilo Verebilmek için Neler Yapılması Gerekiyor?

Hızlı Kilo Vermek için Egzersizler! Kilo vermenizi kolaylaştıracak beslenme ve egzersiz önerileri, sağlıklı yaşam ipuçları yazımızın devamında.

Hızlı kilo vermek bütün kadınların hayalidir. Günlük hayatın koşuşturması içinde bazı kadınlar bunu hayal olarak kabul edebilir. Ama hızlı kilo kaybetmenin çok basit kuralları var aslında. Protein ağırlıklı beslenerek hızlı kilo verebiliriz. Sağlıklı kilo kaybetmek kas ağırlığımızdan bir şey kaybetmeden vücudumuzdaki yağları yakmaktır. Yalnız sağlıklı ve hızlı kilo kaybetmek derken yağ alımına da özen göstermeliyiz. Çünkü mümkün olduğu kadar karbonhidrat ve nişasta alışının kesilmesi gerektiği için yağ kullanmak bedenimize sağlıklı kilo kaybederken gerekli enerjiyi sağlayacaktır.

Hızlı Kilo Vermek için Uzak Durulması Gerekenler

Artık herkes biliyor ki GDO içeren yağ  ürünleri ya da margarin  kullanmak yerine tereyağ kullanımı bilim adamlarınca tavsiye edilmektedir. Hep dilimizde olan bir cümle vardır : “ Eskilerin bildiği bir şey mutlaka vardır” diye. Organik ürün satan marketlerden doğal tereyağ almakla başlayabiliriz işe. Yumurtanın da zararsız olduğunu öğreneli baya zaman oldu. Hızlı kilo kaybetmek sağlığımızı kaybetmek demek değildir. İyi beslenerek, proteine ağırlık vererek ve en önemlisi eğer spor salonuna gidecek vaktimiz yoksa üşenmeden evde yapacağımız sağlıklı kilo kaybetme egzersizleri de çok işimize yarayacaktır. Sağlıklı beslenmenin yanında hem sağlığımız için hem de hızlı kilo kaybetmek için gerekli olan egzersiz hareketlerini bir alt başlık halinde inceleyelim :Hızlı Kilo Vermek için Egzersizler

 

Hem sağlık hem kilo vermek için yürüyüşün önemi

  • Yürüyüş yapmak en etkili egzersizdir. Hafif tempoda başlayarak hızlanıp terlemek ve vücuttan toksin atmak çok önemlidir. Ama bu arada mutlaka su içilmesi önerilir. Çünkü hızlı ve sağlıklı kilo vermenin başlıca kuralı bedenimizden sıvı ve kas kaybetmek yerine yağ kaybetmektir.
  • Mekik çekmek karın kaslarını sıkılaştıran en etkili egzersiz türüdür. Bel çevresinin incelmesine ve yağ yakımına yardımcı olur. Gün aşırı artan tekrarlarla yapılması bile yeterlidir.
  • Gerinme özellikle işyerinde uygulayabileceğiniz bir harekettir. Bilgisayarın karşısında ya da evde otururken başımızı sağa sola çevirmek ve kollarımızı yukarıda birleştirip gerinmek rahatlamanızı sağlayacaktır.
  • Gene evdeyken yapacağınız bir harekette yere yüzü koyun uzanarak el ve bacaklarınızla geriye doğru esnemektir. Bu hareket özellikle sırt ve baldırlarınızın kuvvetlenmesine şekillenmesine yardımcı olur.
  • Son hareketimiz de yerde sırt üstü yatarken kalçamızı yukarı doğru kaldırma hareketi. Bu hareket de kalçaların şekillenmesine çok yararlıdır.

Bütün bu egzersizlere başlamadan önce hafif ısınma hareketleri sakatlık riskini ortadan kaldıracaktır. Aslında hızlı ve kilo kaymek o kadar da büyütülecek bir şey değil. Kendimize günde biraz zaman ayırarak sağlık egzersizleri yapmak ve doğru beslenmek yeterli olacaktır.